adsense bağlantı birimi reklamları

Google Adsense baglanti birimi reklam

Adsense bağlantı birimi reklamları, Google tarafından sunulan reklam seçeneklerinden biridir. Bu reklam seçeneği web sitelerinde bir menü şeklinde bulunarak iyi izole edilebilmektedir. Google Adsense kullanıcıları tarafından getirileri çok yüksek olmadığı için genellikle kullanılmamaktadır.

Google Adsense bağlantı birimi reklamları, ziyaretçinin menü şeklindeki reklamı tıklaması sonrasında açılan sayfadaki birden fazla reklamı tıklaması sonrasında asıl kazancı sağlamaktadır. Ziyaretçinin açılan sayfadaki reklamlardan birini tıklanmaması sistemin çalışmamasına az yada hiç kazanamamanıza neden olabilmektedir.

Kuşkusuz tıklama oranının çok yüksek olduğu reklam türlerinden biridir. Görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. İçeriğin, ziyaretçi tarafından açılan yeni sayfada tekrar tıklanabilir bir içerikte olması durumunda beklenenden çok daha fazla kazanç getirebilmektedir.

Google Adsense bağantı birimi reklamları

120×90, 160×90, 180×90, 200×90 dikey, 468×15, 728×15 yatay ebatlarında reklam seçenekleri sunulan Google Adsense bağlantı birimi reklamlarında renklendirme yapabilme imkanı sağlanmaktadır. Ziyaretçi sayısının az olduğu sitelerde pek önerilmeyen Google Adsense bağlantı birimi reklamları yoğun trafiğe sahip web sitelerinde ise ciddi getiriler sağlayabilmektedir.

Birçok Google Adsense bağlantı birimi reklamı kullanıcısı tıklama sayısının çok olduğunu fakat kazandırdığının az olduğundan yakınmaktadır. Fakat sitelerinin içeriklerinden, hedef kelimelerinin ne kadar kazandırıcı olduğundan bahsetmemektedir. Bu negatif yorumların aksine bazı Google Adsense bağlantı birimi reklamları kullanıcılar ise oldukça iyi kazandıklarından bahsetmektedir. Bizim bu konudaki fikrimiz de kaliteli içerik, kazandıran hedef kelime öbeği ile Google Adsense bağlantı birimi reklamları ile oldukça iyi kazançlar elde edebileceğinizdir. Birçok zaman yapıldığı gibi içeriğin ve kazandırmayan bir kelimenin yayınlandığı bir web sitesinde yorumlara dikkat etmemenizdir.

Google Adsense bağlantı birimi reklamlarında yaklaşık 20 tıklama sonrasında 1-2$ kazanç elde edilen bir sitede, kaliteli, kazandıran bir kelime içerek farklı bir sitede ise 2-3 tıklama ile 3-5$ kazanılması mümkündür. Her zaman dikkat etmemiz gereken bu unsur Google Adsense bağlantı birimi reklamlarında da dikkat edilmesini gerektirmektedir. Hatta bu Adsense reklam türünde tıklama oranının daha yüksek olmasından dolayı biraz daha önem verilmesi gerekmektedir.

Fakat Google Adsense bağlantı birimi reklamları çok iyi adapte edildiğinden ziyaretçiler tarafından sinirli bir tepki ile karşılaşmanız da olağandır. Reklam birimlerindeki Google reklamı olduğunu belirten ifade bu sinirli tepkinin azalacağı, kullanabilme özgürlüğünüzü de getirebilmektedir.

Tags: , , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz