adsense banlanma

Google Adsense banlanma

Sert kurallar üzerine kurulu olan ciddi kazanç sağlayan Google Adsense hesapları yasal olmayan işlemleri gerçekleştirmediğiniz sürece kolay kolay banlanmaz. Bu konu yaklaşık 4 yıl kullanılan bir hesabın banlanma derecesini edinebilmek için çeşitli uygulamalar yapılması sonrasında en ciddi hata sonrasında banlandığı deneyimi eşliğinde sunulmaktadır.

Genellikle kazançların çay kaşığı ile toplandığı benzetmesi yapılabilen Google Adsnese kazançlarında genellikle Adsense kullanıcılarının aç gözlülüğü, daha hızlı, daha fazla kazanma hırsından kaynaklanan sebeplerden dolayı özellikle Türkiye de sık karşılaşılmaktadır.

İzleyicisinin zorlama yapılmaksızın, doğal bir şekilde reklamları tıklaması şartı konulan Google adsense reklamlarında ziyaretçileri tıklamaya zorlamak sık karşılaşılan hatalardan biridir. Sitenize gelen ziyaretçilerin ani artması, incelenmenize, gelen ziyaretçilerin doğal olmadığının anlaşılmadı da bir Adsense banlanma, sistemden atılma  nedenidir.

Google banlanma

Kendinizi biz Adwords reklam veren kullanıcı yerine koyduğunuzda bir web siteniz var para ödeyerek reklamlarınızın yayınlanmasını sağlıyorsunuz. Bunun için bir bedel ödeyerek beklenti içerisinde oluyorsunuz. Buraya kadar oldukça mantıklı ve etik bir işlem, bu reklamları bir başka biri sitesinde yayınlıyor ve sürekli kazanç getirmeksizin tıklanmasını sağlıyor, Adwords reklam verenin parası ve beklentileri çöpe gidiyor. Google Adsense banlanma konusunun ne derece önemli olduğunu kendinizi reklam veren kişi olarak düşündüğünüzde daha iyi anlayabilirsiniz. Bizler suç ve kural ihlali yapan Google Adsense hesaplarının banlanmasını, reklam verenlerin mağdur olmayarak daha fazla kazanmaları, daha fazla reklam vererek sizin de kazanmanıza neden olacağı için sürekli destekliyoruz.

Kural olarak, kopya olmayan içerik, doğal ziyaretçiler, reklam yerleşiminde hile yapmamak banlanabilme riskinizi oldukça düşürmektedir. Tabi ki şikayet üzerine kurulu sistemde sitenizin incelemelere girmesi de olağandır.

İnternet üzerinde neden banlandım şeklindeki soruların ardında, kopya içerik, telif haklarını ihlal eden birileri tarafından özen gösterilerek hazırlanan içerikleri emek harcamadan yayınlayan web siteleri olduğunu sık sık farkediyoruz. Bu tür site sahiplerinin Google tarafından algılanmasının hiç zor olmadığını belirtmek isteriz.

Bir Adsense kullanıcısının banlanması Google tarafından o ismin bir daha kolay kolay hesap açamayacağı anlamına gelebilmektedir. Banlanan Adsense hesapları kolay kolay açılmamaktadır. Yaşanacak bu durumdan önce konunun ne derece önemli olduğunu tekrar düşünmeniz gerekmektedir.

Tags: , ,

Comments (12)

 • publicsense

  Keşke Google Reklam verenlerin haklarını koruduğu gibi reklam yayınlattığı kişilerin de hakkını korusaydı. Reklamını yayınlattığı site sahiplerine bir süre sonra aniden hesabınız kapatıldı güle güle demeyi iyi biliyor. Yazılan itirazlara da robot cevaplar verip sallıyor. internette yüzlerce madur ve şikayetçi söz konusu. Elbette adsense kurallarını gerçekten ihlal ettiği için hesabı kapatılanlar olabilir. Ancak insanlara bir üyelik verip onların sayfasından binlerce kişiye reklamınızı gösterip sonra uyarı ve ikazda bulunmadan hesabını kapatabiliyor. Ya site sahibi kasıtlı olarak hiçbir kuralı çiğnemedi ise…
  En azından kazancından kesinti yapıp uyarıda bulunsa bu kadar kişi madur olmazdı. Ben yayılan bu dedikoduların google a ileride zor günler yaşatacağını düşünüyorum. Google hakkında hayal kırıklığı yaşattığı insanların sayısı her geçen gün artıyor ve insanlar artık google ın ticari menfaatlerinin her şeyin üstünde olduğunu anlıyor.

  Reply

  • admin

   Google Adsense kullanıcıların banlandığı gibi Adwords kullanıcıları da sık sık banlanmaktadır. Hatta Adwords hesaplanının banlanması reklam verilen sitenin de veren kişinin isminin de banlanması gibi çok daha ağır cezalara çarptırılmaktadır. Google Adsense reklamları yayıncısı olmanın ne derece ciddi, kurullara uyulması gerektiğini lütfen tekrar düşünün. Aksi halde reklamlar kötü niyetli kişilerin hazırladığı sitelerden sürekli çekilecek, etik olmayan sonuçlar doğuracaktır.

   Reply

 • sibel

  Merhabalar bende bu gün adsense hesabın iptal olunca bir araştırma yapayım dedim ve siteye denk geldim adsense kuralları o kadar uzun bir yazı ki maalesef bende yalnızca reklamları tıklamamam gerektiği ve eşime dostuma tıklatmamam gerektiğini bilerek başladım sitemin teması yüzüden sipariş bölümüyle ayırmak için birazda espiri olsun diye üzerine tıklayın yazısı koydum reklam boyutu en büyük boyda ve yazı çok açık gri reklamdan önce görünmesi imkansız bana bir yazı geldi bende bu yazıyı kaldırdım ve kaldırdım diye yazı gönderdim ve akabinde hesap iptal edildi. Benim anlamadığım konu uyarı yapıp parayı iptal edebilirler ama tekrar açıklama fırsatı vermemeleri ve uyarı yapar yapmaz tekrar itiraz etmenize fırsat vermemeleri. uyarırsınız parayı kesersiniz baktınız uyarınız dikkate alınmıyor o zaman iptal edersiniz benim naçizane düşüncem bu

  Reply

  • admin

   Samimi olduğunuz bir gerçek fakat yaşamış olduğunuz hata en ciddi ve ağır cezalandırılan hatalardandır. Sizin bunu bu derece önemli olduğunu bilmemeniz de doğru olabilir. Ama Adsense sisteminin kişiye özel bir sistem olmadığını, milyonlarca web sitesinde belirli kurallarla işlediğini düşünmenizi isteriz. Yüksek trafiğe sahip web sitelerinde sizin yapmış olduğunuz işlem bilinçli olarak kısa vadede yapılmaktadır. Size önerimiz konuyu olabildiğince samimi bir şekilde, tekrar değerlendirmeye alınmasını talep eden bir form göndermeniz. Fakat tecrübelerimiz eşliğinde pek olumlu sonuç alabileceğinizi sanmıyoruz. Yine de bizi haksız çıkarmanızı dileriz.

   Reply

 • sibel

  cevabınız için çok teşekkür ederim benim hatam zaten ilk itirazda yalnızca yazıyı kaldırdığımı belirtip açıklama yapmamam ve durumu anlatmamam oldu şimdi nereden başvuracağımı bilmiyorum çünkü böyle bir kullanıcı yok diyor 🙁

  Reply

  • admin

   Şikayetinizi tüm samimi dilekleriniz ve yaşadıklarınızı açıklayan bir dil ile “https://support.google.com/adsense/troubleshooter/2707037” adresinden iletebilirsiniz.

   Reply

 • sibel

  teşekkür ederim

  Reply

 • recepkaya

  merhaba

  yazilarinizi okudum.banada ufak bir yardimda bulunursaniz sevinirim.benim cogu insaninki gibi adsense hesabim kapatildi ve ben sadece youtube icin kullaniyordum.youtube hesabimi adsensem kapandigindan dolayi bir daha para kazanma oelligini kullanamazmiyim.yeni bir asense hesabimi eklemem gerekiyor veya bastan yeni bir youtube kanalimi acmam gerekiyor.

  tesekur ederim

  Reply

 • Sezer

  Merhaba, bende 9 gün önce “Geçersiz Etkinlik” sebebiyle hesabım kapatıldı. Mevcut itiraz formunu doldurup yolladım ama şuana kadar olumlu/olumsuz bir geri dönüş yapılmadı. Bundan sonra da cevap göndermezler sanırım 5 yıldan beri hesabı kullanıyordum yazık oldu…

  Reply

 • Emre

  merhabalar,
  Hesabım banlandı onun için hiç bir şey yapamam biliyorum ama sitem için başka adsense hesabı alamıyorum.
  SİTENİZ İÇİN TANIMLANAN ADSENSE HESABI FARKLI , SİTE SAHİBİ İLE İRTİBATA GEÇİN diye bi ikaz alıyorum .Yardımcı olur musunuz ?

  Reply

 • Şeyhmus DURAK

  Bence Google bu konuda çok haklı insanlar aç gözlü olmamalılar. ve emeğe saygı duymalılar

  Reply

 • Erdem

  Abi siteme trafik satın alsam banlanır mıyım ?

  Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz