adsense görüntülü reklam

Adsense görüntülü reklam

Google Adsense reklam çeşitleri arasında oldukça fazla kullanılan görüntülü Adsense reklam çeşitleri, aslında kapladığı alan ve bu alanda sadece bir adet Google Adsense reklamı barındırdığı için çok kazanç sağlamamaktadır.  Grafik açısından yoksun ama reklam bütçesi olarak zengin Adwords reklam verenler tarafından da bir kayıp olarak düşünülebilir. Bu konuda bütçesi var fakat istediği gibi reklam vermek isteyen Adwords kullanıcıları düşünmenizi öneririz.

Daha fazla profesyonel Adwords kullanıcılarının kullandığı görüntülü Adsense reklamları çoğu zaman çöp reklam olarak sınıflandırılabilir. Bu konuda yabancı içerikli bir web sitesi sahibiyseniz bu konuda biraz daha ılımlı olabilirsiniz.  Fakat Türkçe içerikli bir web siteniz varsa tecrübelerimize dayanarak gün içinde sürekli grafik reklamları türeten sürekli yayına veren Google Adsense görüntülü çöp reklamlarla karşılaştığımızı söyleyebiliriz.

Bu konuda ayrıca yoğun içeriğe sahip, genelde yazı metinlerinden oluşan bir sitede ise Google Adsense görüntülü reklam izleyicisine hoş bir görünüm sağlayacağı, ilgili Google Adsense görüntülü reklamlarını tıklayabilecekleri de söylenebilir. İçeriğinize göre seçim yapmanız da gerekebilmektedir. Oldukça fazla görsel içeren bir web sitesinde ise görüntülü Google Adsense reklamları kendi görselleriniz içerisinde kaybolacak, tıklanma oranlarını düşürecektir.

Google Adsense görüntülü reklam

İçeriği ile paralel Google Adsense görüntülü reklamlar hatta kaliteli, kazandıran bir kelime içeriğine sahip web sitesinde özenle hazırlanmış Google Adsense görüntülü reklamları tahminlerinizin çok çok üzerinde bir gelir getirebilir. Yine her zaman olduğu gibi reklam yerleşiminin de oldukça önemli olduğu Google Adsense görüntülü reklamlar sitenize ayrıca hoş bir görünüm getirecektir. Adsense metin reklamlarının dışında daha canlı bir görünüm serileyen Adsense görüntülü reklamlar bazı kişilere göre belirli alanda bir reklam yayınlandığı bunun bir kayıp olarak nitelendirildiği doğrudur. Fakat başarılı bir yerleşim sonrasında Google Adsense reklamlarının kazanlarının metin reklamlarına nazaran daha fazla olduğu gerçektir.

Yine birçok Google Adsense reklam türlerinde olduğu gibi sitenin içeriğinin kazandıran kelime türlerinden birinin olmaması durumunda sitenizde Adsense çöp reklamlar veya site içeriğiniz ile ilgisiz reklamların yayınlanması az kazanmanıza neden olabilmektedir. Bu Adsense reklamlarından niçin az kazanıyorum sorusunun bir diğer yanıtıdır.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz