adsense hesabı açmak

google adsense hesabı açmak

Adsense hesabı açma konusunda sıfırdan işlem yapılmış bir web sitesi aşamaları adım adım açıklanmaktadır . Alan adı ve barındırma hesaplarının aktif olması, içerik ve tasarımın tamamlanması sonrasında ilk aşamayı geçmiş bulunacaksınız. Tabi ki web sitenizin Google Adsense hesabı açma konusunda yeterliliğe ihtiyacı olacaktır. İçeriğinizin yeterli olması, kullanılan görsellerin hakları, özgün içerikler gibi detaylar ciddi bir incelemeden geçeceği için içeriğinizin kabul edilir olması gerekecektir. Bu süreç sonrasında bir Gmail hesabı açmanız, ardından google webmaster tools hesabı açarak xml dosyaları Google dizinine eklemeniz, Google botları tarafından siteniz daha iyi indexlenmesi için yardımcı olmanız gerekmektedir.

Önemli olduğunu düşündüğümüzden belirtmek istediğimiz bir dip not olarak, yeni açılmış henüz arama motorlarında indexlenmemiş bir web sitesi için Google Adsense hesabı açmak o kadar kolay değildir. Bu süreç sizi üzebilir yada olumlu bakmak gerekirse eksiklerinizi tamamlamanızı uzun vadede kazandıracak bir sitenin sağlıklı temellerde ilerlemesini sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki Google Adsense hesabı ve reklamları uzun soluklu çalışmalardır. Bu emek harcamanızı değecek bir projedir.

Adsense hesabı

Bu işlem sonrasında Google Adsense reklamları konusunda içerik sağlayacak web siteniz, yöneticilerimiz tarafında Google Adsense hesabı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Genel de Google Adsense yöneticileri tarafından aynı gün içerisinde Adsense paneli aktif olacak, tekrar incelemek üzere Google Adsense reklamları ekleme imkanı tanınacaktır.

Bu aşama sonrasında siteniz detaylı inceleye tabi tutulacak sizlere eksikleriniz, hatalarınız Google tarafından mail olarak bildirilecektir. Hatalı veya eksik maddelerin yerine getirilmesi, düzenlenmesi sonrasında Google tarafından Adsense hesabınızın tekrar incelenmesi imkanı sağlanmaktadır. Bu aşama oldukça verimli bir aşamadır. Amacı Google Adsense hesabı açmak olarak değil sağlıklı bir web sitesi sahibi olabilmek için gerekenler şeklinde de algılayabilirsiniz. Bu durum size özel bir analiz getirmektedir. Profesyonel düşünce sahibi kişilerin Google Adsense hesabı açmak dışında bu konunun ne derece önem taşıdığı tartışılmaz bir gerçektir.

Uzun soluklu kazandıracak bir web sitesinin içeriğinin hazırlanması, geniş açıklamalı sayfalar, bu sayfaların içerisindeki görsellerin eklenmesi çalışmaları biraz zaman alacaktır. Fakat Google Adsense hesabı açmak, incelenmek ve onaylanmak birkaç gününüzü alacaktır.

Tags: , ,

Comments (1)

  • semih

    Teşekürler güzel bilgi olmuş

    Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz