adsense hesabım neden kapatıldı

google politikaları

Adsense hesabım neden kapatıldı, ben bir hata yapmadım niçin Adsense hesabım banlandı şeklindeki yakınmaları sık sık duymaktayız. Google bir Adsense hesabını nedeni olmadan kapatmaz. Mutlaka bir nedeni vardır. Adsense reklamları yayınlayan, hesabı kapatılan Adsense kullanıcıları çoğu zaman kendilerinin haklı olduğunu, haksız yere hesaplarının kapatıldığını belirtirler. Oysa ki hep bir nedeni vardır. Bölüm üzerinde Adsense hesabım neden kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorularının sık karşılaşılan yanıtlarını verelim;

Bir blog, forum veya benzeri web sitesi sahibi, sayfalarını türetmek, yeni özgün sayfalar yaratmak için özgün, açıklayıcı, verimli içerikler yerine internet çok aranan kelimeler üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu arayış onlara bir süre sonra özgün olmayan alıntı içerikleri yayınlamaya belki farkında olmadan yönlendirmektedir. Adsense hesabım neden kapatıldı sorusunun en sık karşılaşılan nedeni, özgün olayan içeriklerdir.

Diğer bir hata, sayfalarını türetmek, en çok aranılan kelimeleri yakalamak amaçlı video sitelerinden embed yolu ile video çekmektir. Bir web sitesinde video yayınlamak yasak değil hatta talep edilen bir içeriktir. Fakat video yayınlamak oldukça önemli bir konudur. Videonun asıl sahibi, telif haklarına sahip kişiler dışında videonun alındığı site de Adsense hesabım neden kapatıldı sorusunu sormanıza neden olacaktır. Oldukça geniş, verimli bir içeriğe sahip web sitenizde 3-5 videodan dolayı Adsense hesabınızın banlanmasına neden olabilirsiniz. Bu tür bir uygulamayı yapmak zorundaysanız videonun fragmanı ve kaynak belirterek kullanılması gerekir.

Adsense hesabım neden kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorusunun diğer bir yanıtı, web sitenizde yayınladığınız içeriklerin izleyiciyi yanlış yönlendiren, tanıtımı ve detayları sunulmaması gereken içeriklerdir. Siyasi ve bölücü düşüncelere sahip, kişi ve kurumları kötüleyen içerikler Google politikalarına aykırı içeriklerdir. Bu konu bırakın internet üzerinde gerçek hayatta da yasaktır.

Program, mp3 paylaşımı gibi konular Adsense hesabınızın kapatılmasına neden olacak, neden Adsense hesabım kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorusunu sormanıza neden olacaktır. Peki bunu yapanlar var neden onların hesapları kapatılmıyor şeklindeki sorulara, onların web sitelerinde programların tanıtımları, demo sürümleri, haksız bir kazanç yönlendirmesi yapılmadığını görebilirsiniz.

Adsense hesabım neden kapatıldı, neden banlandım sorusunun bir diğer yanıtı, yasal olmayan, organik trafik elde etmenizdir. Bu konuda Adsense reklamları yayınlayan kişilere cazip gelen yüksek trafik sağlayan kişiler, bir Adsense kullanıcısına ciddi zararlar vermektedir. Google, trafik akışınızı belirli aralıklarla kontrol ederek, ani yükselmeleri araştırmaktadır. Bir web sitesinin ani ciddi bir trafik çekmesi pek mümkün değildir. Bu belirli bir ivme ile olması gerekmektedir. Ani bir trafik artışı trafiğin ani bir şekilde düşmesi de incelemeye girmenizi neden Adsense hesabım kapatıldı, neden banlandım sorusunu sormanıza neden olacaktır.

Adsense hesabım neden kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorusunu sormadan önce, Google size reklam paylaşımı yaparak para kazanmanızı sağladığı, kazancı sizinle paylaştığını düşünmeniz gerekir. Hesap kapatmak, reklamları paylaşmamak Google açısından da tercih edilen bir durum değildir. Hesapları kapatacaksa neden izin versin neden bu hizmeti devreye soksun. Bunu bir daha düşünmeniz gerekir. Bu bakış açısından birilerini suçlamak yerine hatayı kendinizde aramanız gerekir.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz