adsense içerik seçimi

google adsense içerik seçimi

Google Adsense ile çok kazanmak istiyorsunuz, uzun zaman ciddi emekler vererek yüzlerce özgün içerik girdiniz web sitenize, artık organik ziyaretçileriniz de var fakat kazanamıyorsunuz. Nedeni oldukça üzücü bir durum olan kazancı düşük, rekabeti az bir içerik sahibi olmanız olabilir.

Bu nedenle Google Adsense kazanç hedefi olan bir web sitesinin rekabetin yoğun olduğu bir sektörde veya konuda olması gerekmektedir. Az tıklama ile çok daha fazla kazanç, daha az hosting, bant genişliği ile oldukça ekonomik maliyetlere ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Hele bu tür getirisi yüksek bir kelimede yüksek ziyaretçi çekerseniz tahminlerinizden daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Bu konuda hedef seçimlerinde bilindik kelimeler ve sektörler rahatlıkla bulunabilmektedir. Örnek olarak evden eve nakliyat kelimesinde rekabet yoğunluğu bildiğiniz birçok kelimeden daha fazla kazanç getirebilmektedir. Fakat bu tür sektör veya kelime seçimlerinde arama motorlarında ilk sayfalarda bulunmanızın da kolay olmadığını dikkate almanız gerekmektedir.

Kısacası Google Adsense reklamlarında daha az tıklama ile çok daha fazla kazanç doğru içeriğin (hedef kelimenin) seçimi ile sağlanabilmektedir. Google Adsense kazançlarından faydalanmak isteyen yeni kullanıcıların bu konuya dikkat etmelerini öneririz.

Yazımızda genel anlamda Türkçe içeriklerin seçimi iyi yapılmalı izlenimi edindiğinizi düşünerek, hedef kitlenin İngilizce, İngilizce rekabeti yüksek bir kelime üzerine kurulu olması kazançlarınızı kat kar arttıracaktır!

adsense içerik seçimi

İçeriklerinizin özgün olabilmesi açısından birçok insan tarafından kullanılan bilindik cümleler kurmamanızı öneririz. Aksi halde kopya içerik olmasa da Google tarafından kopya içerik olarak algılanabilme ihtimali bulunmaktadır. Hedef kelimelerinizin özgün içerik üzerinde düzenli bir şekilde serpiştirilmesi SEO açısından başarılı bir içerik olarak algılanacaktır.

Google Adsense reklamları için içerik seçimlerinde kazandıran bir kelime tespit ettiniz. Bu konuda içerik hazırlamanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da SEO açısından içerik kelime sayısıdır. Kaliteli bir SEO için sayfa içerik kelime sayısı minimum 300 kelime olmalıdır. Google tarafından istenilen bu birim, konu hakkında bilgi sahibi olduğunuz, sayfanızı inceleyen kişilerin tatmin olmasını sağlayacaktır.

Adsense içerik kelime sayısı ilk bakışta size üzücü gelebilir ama bu kesinlikle sizin avantajınıza bir kuraldır. İçeriklerinde bilgi sahibi olmayan kişilerin arama motorlarında bulunmasını sizde istemezdiniz. İyi olan kazansın felsefesi ile yola çıkıldığında bu sizin için bir avantajdır.

Adsense içerik seçimi konusunda içeriklerinizin 300 kelime üzerinde olması durumunda arama motorlarında bulunabilme ihtimalinizin kelimelerinizin artması ile paralel olarak yükselecektir. Sizin tespit ettiğiniz hedef kelimeler dışında farklı kelimelerde de arama motorlarında listeleneceksiniz. Bu sayede daha fazla ziyaretçiniz olacak Google Adsense reklamlarında daha fazla kazanç elde etmeniz sağlanacaktır.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz