adsense ile nasıl çok kazanırım

Adsense çok kazanma

Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusu için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir;

  • İçeriğiniz ne kadar kaliteli ise kazançlarınızda aynı doğrultuda kaliteli, yüksek olacaktır.
  • Yalın bir tasarım üzerindeki kaliteli içerikler, ziyaretçilerin reklamlarınızı tıklamanıza yol açacaktır.
  • Ziyaretçi sayısının artması aynı paralelde reklamlarınızın daha fazla tıklanma olanağını arttıracaktır. Bu konu içeriğinizin kaliteli olması ile ilgilidir.
  • Kazandıracak kelimeler ve sektörler tıklama başına maliyeti etkileyecek, kazancınızı yükseltecektir.
  • Özellikle global diller kullanmanız gelirlerinizi arttıracaktır;

Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusuna, diğer bir yanıta, bir küçük iş yeri açtığımızı kapıdan gelen müşterilere ürün sattığımızı sayalım. Bu ürünleri cadde üzerinden ne kadar çok insan geçerse o kadar daha fazla satacağımız bir gerçektir. Bu mantıkla hedef kelimesi yüksek olmayan, sadece Türkçe dil ile Türklere hizmet veren bir site dar bir sokakta kalan küçük işyeri olarak devam edecektir.

Google Adsense çok kazanmak

Kısaca aşamalı olarak Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorununu adımlamak gerekirse ilk olarak kazandıran bir kelime (örneğin: otel, sağlık, tatil), tespit etmeniz ve bu konuya hakim olmanız gerekir. Hakim olmanız özgün içerikler hazırlamanız açısından önem taşımaktadır. Aksi halde konuya vakıf editörler kullanmanız gerekmektedir. Her sayfada belirli sayıda kelime içermesi gereken sayfalarınızın özgün olması sonrasında aslında işiniz kolaylaşır. Daha sonra uygun reklam alanları ve reklam türlerini kullanmanız gerekir. Kazandıran bir kelime, o kelimenin vurgulandığı kaliteli, özgün içerik, içerikler arasına yerleştirilmiş reklamlar Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusunun yanıtıdır. Tabi ki ziyaretçi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konuyu ise SEO bölümü üzerinde inceleyebilir. Arama motorları için yapmanız gerekenler bölümü altında inceleyebilirsiniz.

Adsense reklamlarından çok para kazanmak istiyorsanız iş yerinizin İngilizce hatta İngilizce dışında farklı dillerde de olmasını sağlamalısınız. Global dillerde yüksek ziyaretçi çekmeniz durumunda iş yeriniz daha da büyüyecek daha da kazandıracaktır.

Birçok yabancı Google Adsense reklamlarında kalite, yabancı dilde hazırladığınız web sitenizin kaliteli reklamlarla saha fazla kazandırdığı konusu da kanıtlanmış bir gerçektir. Yabancı, kazandıran kelime içerikli Google Adwords rekabetinin yoğun olması Google Adsense reklamlarının da kaliteli olmasını daha fazla kazandırmasını sağlamaktadır.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz