adsense kanalları ne kazandırır

Birçok Adsense kullanıcısının bildiği fakat internette yanlış bilgilerin dolaştığı Adsense Kanalları hakkında yanlış bilgilerin yoğunluğundan açıklama yapmak istedik. Adsense kanalları ne kazandırır sorusunun kısa ve öz yanıtı analiz yapmanızı sağlar. Bazı az bilgili Adsense kullanıcıları, Adsense kanalları ile daha fazla kazanacaklarını hatta kanal isimlerine kazandıran kelimeler verdiklerini okuyoruz. Bu komik bir durumdur. Google Adsense reklamları çalışma prensibinin sitenin içeriği ile ilgili reklamları yayınladığı, konu ne ise o konu ile ilgili reklamları otomatik olarak gösterdiğini daha önceki yazılarımızda da belirttik.

Bir Adsense kullanıcısının otomotiv içeren bir web sitesi varsa kanallarını istediği kadar sağlık başlıklı yapsın sitesinde otomotiv reklamları görülür. Adsense hesabı sahibi sağlık konularını anlatan kanalları sadece analizlerinde görebilir.

Adsense en çok kazandıran kanallar şeklinde bir arayış içerisine girmeyin, komik duruma düşersiniz. Bizler bu konunun açıklanmasının bile komik olduğunu düşünüyoruz fakat konunun az okuyan ve inceleyen kendince fikirler üreten ve bu fikirleri gerçekmiş gibi forumlarda anlatan Adsense kullanıcılarına hitaben açıklama gereği duyduk. Boşuna kanallarınızı anlamsız kelimelerle doldurmayın yada mevcut Adsense kanallarınızı bozmamanız için bilgilendirme yapma gereği duyduk.

Bir iş yaparken karşınızdakinin (Google) ve reklam verenin (Adwords kullanıcıları) ne derece zeki olduklarını hesaplayarak işlem yapmanızı, konunun detaylarını merkezinden hatta ciddi yabancı forumlardan almanızı öneririz.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz