adsense metin reklamları

Adsense metin reklamları

Google Adsense metin reklamları adından da anlaşılacağı gibi metinlerden oluşmuş Google reklamlarıdır. Adsense reklamları, Google kuralları gereği içerik ile alakalı reklamları yayınlamaktadır. Kazançlarının her zaman daha yüksek olduğu Google Adsense metin reklamları, rekabetin yoğun olduğu kelimelerde, reklam veren Adwords kullanıcılarının daha kolay idare edebildikleri reklamlardır. Kullanılmakta olan metin reklam içerikleri daha renkli, cezbedici bir istek uyandıran metin reklamları tıklanma oranları düşük olsa da kazançları yüksektir. Diğer reklam seçeneklerinde 5-10 tıklama ile kazanabileceğiniz rakamları bir Google Adsense reklam biriminden kazanmanız oldukça doğaldır.

Bu konu kolay düzenlenebilir, profesyonel bir Adwords ekibine ihtiyaç duymayan kendi reklamlarını kendisi yayınlayan Adwords kullanıcıları tarafından rekabet yükseltmektedir. Bu rekabet Google Adsense reklamları yayınlayan site sahibi için harika bir durumdur. İyi düşünüldüğü zaman kesinlikle tercih sebebidir.

Fakat açıklamalarla dolu, görsellerin az olduğu bir web sitesinde ters etki yaratabilmektedir. Bu durumu internet üzerinde birçok sitede görmekteyiz. İyi kazandırdığı için görsele yer kalmayan hem Google tarafından beğenilmeyen hemde izleyicinin beğenmediği oldukça fazla web sitesi bulunmaktadır.

Google Adsense metin reklamları

Kısacası içeriklerin görsellerle zenginleştirildiği sitelerde Google Adsense metin reklamları daima kazandırmaktadır.

Google Adsense reklam alanlarında metin reklamları daha fazla reklam seçeneği sunduğu gerçektir. Biraz daha açmak gerekirse görüntülü reklam alanı ile aynı ebatlarda yayınlayacağınız metin reklamları birden fazla reklamı sunacak, tıklanma ihtimalini arttıracaktır.

Google Adsense metin reklamları, renklendirme konusunda size özel seçenekler sunduğu için siteniz ile uyumlu renkleri kullanabilmeniz veya alternatif renkleri denemeniz açısından kullanışlıdır.

Google Adsense metin reklamları, reklam verenlerinin diğer reklam türlerinden daha fazla olduğu için siteniz ile alakalı reklamların daha fazla yayınlanmasını bu sayede ziyaretçilerinizin konu ile ilgili reklamları tıklama oranını artmasına neden olmaktadır. Sitenizde ziyaretçinin sizin sitenizi arayarak bulması ve incelemesi sırasında ilgisiz reklamları tıklaması mantık olarak pek mümkün değildir. Bu yüzden Google Adsense metin reklamları tercih edilen Adsense reklamlarının başında gelmektedir. Ayrıca siteniz içerinde iyi yerleştirilmiş ve renklendirilmiş Google Adsense reklamları konu içerisinde bütünleşerek alt açıklamaları ile birlikte ziyarteçinin tıklaması için en iyi seçim yapılabilecek Google Adsense reklam türüdür. Yazı karakteri ve rengi iyi hesaplanmış Google Adsense metin reklamları ziyaretçi açısından da sıkıcı bir görünüm sergilemeyerek sitenizi terk etmemelerini sağlamaktadır. Bu bir Google Adsense kullanıcısı için oldukça önemli bir konudur.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz