adsense nedir

google adsense nedir

Adsense nedir sorusunun yanıtını bu işe yeni girenlerinde anlayacağı bir dilde yanıtlayalım.

Adsense Google tarafından alınan Adwords reklamlarının web sitesi sahiplerine sitelerinde yayınlayarak Google Adwords tarafından alınan reklam bedelini kısaca paylaşması, site sahibine yayınladığı reklamlardan dolayı ödeme yapmasıdır.

Aslında Adsense konusunu öğrenmeden önce Adwords konusunu öğrenmekte fayda vardır. Adwords, firmaların ürün ve hizmetlerini Google üzerinde arama motorlarında bulunabilecek kriterleri tam olarak yerine getirmese de ilk sayfalarda bulunabileceği, tıklama başına Google’a para ödediği bir reklam aracıdır. Bir Adwords kullanıcısı, hedef kelimeye göre tıklama başına farklı rakamlar ödemektedir. Google da almış olduğu bu reklamları web sitesi sahipleri ile paylaşmaktadır. Aldığı reklamları sitelerinde yayınlayan, tıklanarak reklam veren kişinin sitesine ulaşımını sağlayan site sahipleri her tıklama başına Google tarafından bir bedel almaktadır.

Tıklama başına alınan bedeller, reklam veren Adwords kullanıcısının, kelime rekabetine göre değişmektedir. Bu nedenle Adsense kullanıcıları bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir. Web sitemiz üzerinde bu konu ile de ilgili çeşitli açıklamalar bulunmaktadır.

Birçok Google Adsense kullanıcısının bilmediği veya uzun zaman sonra öğrenebildiği konulardan önemlilerinden biri, Google Adsense reklamları konu ile ilgili reklamların yayınlandığı bir mantık üzerine kurulu olmasıdır. Bu mantık bir sağlık sitesi sahibiyseniz tatil içerikli reklamların sitenizde nadir görülmesi anlamına gelmektedir. Bu tür sağlık sitesi sahiplerinin web sitelerinde de doğal olarak sağlık reklamları yayınlanmaktadır.

Google Adsense reklamlarından kazanç elde etmek isteyen kişilerin siteleri üzerinde yayınlanacak reklamlardan şikayetçi olmaması, sürekli reklam filtresi kullanma gereksinimi kalmaması açısından hakim olduğu konuda içeriklerle donatılmış web siteleri hazırlayarak Google Adsense reklamları yayınlamasını öneririz.

adsense nedir

İnternet üzerinde reklam yayınlayarak para kazanma konusunda her geçen gün yeni reklam sistemleri doğmaktadır. Fakat bunların içerisinde kuşkusuz gerek ödeme ciddiyeti gerekse kaliteli reklam genişliği açısından Google Adsense sayılmaktadır. İyi bir web sitesi ile Google Adsense reklamlarında sürekli ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Google Adsense reklamlarının sizlere sunmuş olduğu imkanlar dahilinde web siteleriniz de tıklanma oranlarını arttırabilir, ziyaretçilerinizi sıkmadan görsel açıdan zengin reklamlar yayınlayabilirsiniz.

Kaliteli bir içerik, iyi seçilmiş bir kazandıran kelime öbeği ile sürekli bir gelir elde etmek o kadar zor değil. Sadece içeriğinizin Google tarafından beğenilmesi yeterli olacaktır. Bu sayede daha üst sıralarda bulunarak daha fazla ziyaretçi çekecek, Google Adsense reklamlarınızın tıklanma oranını arttırmış olacaksınız.

Tags:

Yorumda Bulunabilirsiniz