adsense ödemeleri

Adsense ödemeleri

Günlük olarak analiz incelemeleri yapılabilen Google Adsense panelinizde, ödemeleriniz her ay sonunda 100$ üzerinde çıkmanız durumunda posta çeki veya hesabınıza banka havalesi şeklinde yapılmaktadır. Bizler bu güne kadar, ilk olarak bir banka hesabı sahibi kişi (özellikle yabancı merkezli bankaların seçilmesi üzülerek tercih edilmelidir) ve bu kişi adına açılan bir Gmail hesabı ile kayıt sonrası kodları mümkün olduğunca yine aynı isme kayıtlı web sitesinde yayınlamaya başlamaktayız. Bu oldukça ciddi ve sağlam temellerde bir Adsense hesap kurulum sistemidir.

İlgili hesapların güvenlik doğrulamaları sonrasında kazançlarınızın ay sonunda 100$ aşması durumunda hesabına ödemeler Google tarafından yapılmaktadır. Google Adsense ödemeleri 100$’lık rakamı aşması durumunda kontrol paneli üzerinden bekletilebilir, bir sonraki ay toplu olarak ödeme yapılması beklenilebilir.

Ciddi bir sisteme dayalı olan Google Adsense ödemeleri, belirli rakama ulaşması ve Adsense hesabı üzerinde hile yapılmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Google Adsense ödemeleri

Minimum ödeme limitlerinin aşılması sonrasında bir sonraki ay yapılacak ödemenin yapılma sürecine kadar ihlal veya suş teşkil edebilecek unsurlar değerlendirilir. Bu tür suçların tespit edilmesi durumunda hesabınızda biriken rakama el konulur. Bu el konulan rakam gayet mantıklı bir şekilde reklam verene yani reklamlarını yayınladığınız Google Adwords kullanıcısına geri ödenir. Hile ve sahtekarlık yapılmadığı sürece oldukça sağlıklı işleyen Google Adsense reklamları bir hile tespit edildiğince acımasız davranabilmektedir. Bu nedenle bazı Adsense kullanıcılarının Google Adsense ödeme bekletme işlemine pek sıcak bakmadıkları görülmektedir. Aslında etikk kurallar üzerine kurulu bir Google Adsense hesabında özellikle özgün içeriklerin yayınlandığı sitelerde pek sorun yaşanmamaktadır. Doğal olarak hazırlanmış, yasal bir Google Adsense hesabında, ödeme yapılacak kişinin banka hesap bilgileri, banka hesap bilgileri ile aynı e-posta hesabı ve ödemenin yapılacağı kişinin adına açılmış bir Google Adsense hesabı bulunması gerekmektedir. Bu ciddiyet ve güveni sergilemektedir. Google Adsense ödemeleri, Adsense hesabının sağlığı açısından bilgilerin aynı olması şarttır.

Kuralların sert görüldüğü Google Adsense reklamlarında Google, Adsense reklam yayıncılarına sorun durumlarında e-posta yolu ile bilgi vermektedir. Bu nedenle Google Adsense hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi düzenli kontrol etmelisiniz.

Tags: , , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz