Login

adsense onay süreci

Adsense onay süreci, ilk ve 2. onay süreci, yapılan hatalar, onay aşamaları, yardım

Google Adsense reklamları ile internet üzerinde para kazanmak istiyorsunuz. İlk olarak Google Adsense reklamları ile para kazanabilmek için bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bunu profesyonel bir şekilde alan adı, barındırma hesabı alarak, tasarım yapılmış bir web sitesine sahip olarak yada Google Blogger gibi ücretsiz bir blog üzerinden de alabilirsiniz.

Adsense onay süreci her iki çalışma içinde aynı onay süreci aşamalarını sergilemektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Adsense onay süresi, yapmak istediğiniz reklam yayınlama işlemlerinin belirli aşamalarla onaylanması aşamalarıdır. Adsense onay süreci, ilk aşamada Adsense reklamları yayınlayacağınız web sitesini bildirerek açacağınız Adsense hesabı ile başlamaktadır. Hesabın açılması sonrasında kayıt işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz web sitesi ve kayıt bilgileriniz yüzeysel olarak incelenmektedir.

Adsense onay süreci, ilk aşamada incelenen web sitesi, Google Adsense reklam kodları oluşturarak eklemeniz için sizlere Google Adsense panelini açmaktadır.İlk Adsense onay süreci bu aşamada geçilmiş denilebilir. Bu aşamada web sitenizin aktif olduğu, Google politikalarına uygunluğu gibi kriterler incelenir bu yüzden biraz yüzeyseldir. Reklamları eklemeniz sonrasında web sitenizde reklam alanları tanımlanmış bir şekilde, reklamların yayınlanmadığı, boş görüldüğü bir adım içerisine girilmektedir.

Adsense onay süreci, 2. onay aşamasında reklamları eklediğiniz web sitesi, detaylı bir şekilde reklam yerleşimi de dahil olmak üzere tekrar incelenir. Bu Adsense onay süreci içerisinde kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinizi aralıklarla düzenli bir şekilde kontrol etmeniz önerilir. 2.Adsense onay süreci olarak isimlendirilebilecek bu süreç, tüm sayfa içeriklerinizin, görsellerin detaylı incelendiği süreçtir. Adsense hesabınız onaylanmadı şeklinde alacağınız bildirimlerde yapılan hatalar, olmaması gereken uygulamalar, Google politika ihlali, Google politikaları ile uyumlu değil gibi yanıtlar almanız mümkündür.

Adsense 2. onay süreci içerisinde Google politikaları ile uyumlu değil yanıtı almanız düzeltilemeyecek bir durum değildir. Kullanmış olduğunuz konular, içerikler, görseller tekrar elden geçirilerek 2. Adsense onay süreci tekrar başlatabilirsiniz.

2. Adsense onay sürecinden sonra hesabınızın onaylanması durumunda reklamlar web siteniz üzerinde görülür bir şekilde yayınlanmaya başlayacaktır. Bu 2. onay süreç sonrasında uygulamalarınız, trafik ve kazançlarınız tekrar tekrar sizin haberiniz olmadan incelenecek, hata yapmadığınız kontrol edilecektir.

Tags: , , , ,

Comments (19)

 • batuhan

  2. onay için hit önemli mi ve minimum ne kadar olmak zorunda

  Reply

  • admin

   Hit onay sürecinde bir onay önemi taşıdığını düşünmüyoruz. 2. onay süreci daha çok içerin incelendiği süreçtir.

   Reply

   • Androadam.com

    Ne kadar içerik Gerekli Patron ?

    Reply

 • Harun Güçlü

  Merhabalar açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.
  Ben ikinci aşamada kabul edilmedim. Adsense hesabıma giriş yapmaya çalışırken İSO LATIN 1 karakter desteği verdiklerini gösteren bir uyarıyla karşılaştım. Karakterleri düzeltip yeniden gönder dedim. Ancak mailimde ise dediğiniz gibi politikalarımız ile uyumu değil diye onaylayamadık diye bir cevap aldım. Şimdi nerde hata yaptığımı anlamaya çalışıyorum. Siteyle veya içerikle alakalı bir sorun mu, yoksa bilgiler bölümündeki karakterlere alakalı bir sorun mu ?

  Reply

  • admin

   Onay süreci çok farklı kriterler ile değerlendirilir, bunlardan birini düzeltmeniz onaydan geçebileceğiniz anlamına gelmez. İhlal içeren (bunlara site içinde kullanılan görsellerde dahil) tüm içeriği kontrol etmeniz gerekir. Tabi ki ilk olarak etik bir site sahibi olduğunu kabul ediyoruz.

   Reply

 • Cihan

  Merhabalar. Ben de ikinci onay sürecindeyim ancak bir ayı geçmesine rağmen hala cevap alamadım. Reklam kodlarını siteme yerleştirdim ama bir aydır ne kabul edildim ne de reddedildim. Sürecin bu kadar uzun sürmesi normal mi ve normalse daha ne kadar beklemem gerekli?

  Reply

  • admin

   Bu süre normal değildir. Ya onay alamayacaksınız yada kodları eklemediniz.

   Reply

   • ibrahim

    Admin Kodu Bugün Siteme Ekledim Ama Boş 🙂
    Peki Bu Normal Midir ?

    Reply

   • bilal

    Mrb ben adsenseye youtube uzerinden kayıt yaptım ilk onayı atlattım sayfa goruntulenmesi 1 gunde 2000 oldu acaba erken onay alirmiyim yada suresi ne kadardir ve gelince nasil bir mesaj gelir bide youtubeden kayit yaptim adsense acildiktan sonra bisi yapmam gerekirmi web sitelerdeki kod gibi seylerden falan

    Reply

 • Rıdvan Özkan

  Bilgilendirme için teşekkürler. Bir sorum olacaktı. 190 kadar tamamı özgün içeriğim var. Egitim ve gelişim konuları üzerinde blogger tabanlı bir blog. Günlük 800-900 kadar tekil hitim var. Hitlerin tamamı organik. Blog 4 aylık. Ancak adsense 1. onay aşamasından sonra 2. onayı bir türlü alamadım. Her defasında ya hiç bilgilendirme maili gelmeden reddediliyor ya da saçma bahanelerle klasik bir maille bildiriliyor.
  İşin teknik boyutunda mı bir yanlış yapıyorum diye şüphelenmeye başladım doğrusu. Blogger bloglar için, bu aşamaların nasıl yapılması gerektiği konusunda bilginiz var mı acaba? Özellikle, 2. onay aşamasında, adsense panelinden reklam kodlarının alınıp herhangi bir yere yapıştırılması gerekiyor mu? Çünkü 1. onaydan sonra blogda kendiliğinden reklam boşlukları oluşmuş oluyor. Kayıtlar arasında ve sidebarda…

  Reply

  • admin

   1. onay aşaması sonrasında sizlere verilen reklam kodlarını sitenizde tanımlı bölümlere eklemeniz gerekir. Bu ekleme işlemi incelenerek 2. onay aşamasına geçebilirsiniz.

   Reply

 • emel

  merhaba ne zamandır adsenseden onay almaya çalışıyordum ama içerik yetersiz diye onaylamıordu.önceleri mailime bildiri geliyoru onaylanmadı diye ama artık göndermiyor. Bir ara sanırım yukarıdaki açıklamalara göre 1. onaydan geçtim onaylanana kadar blogumda boş reklamlar görüntülendi ama ben kod yerleştirmesi felan yapmadım.sonra tekrar adsense sayfasında onaylanmadı bildirimi vardı.bloğumda biraz düzenlemeler yaptım tekrardan istek gönderdim bugün baktığımda blogta reklam vardı ve adsense kumanda panelinde etkin reklam gördüm sanırım onaylandı ama bildiri gelmedi.acaba reklamları kendisi mi yerleştiriyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum

  Reply

  • admin

   Google tarafından size verilen reklam kodlarını, sitenizin ilgili bölümlerine, çeşitli ölçülerde eklemeniz gereklidir. İnceleme sürecinde bu kodlar eşliğinde kurallara uygun bir reklam yerleşimi yapıp yapmadığınız incelenir. Reklamlarınızın onaylanması (sitenizde görüntülenmesi) sonrasında bir bildiri beklemeniz gerekmemektedir.

   Reply

 • Mirheyder

  Merhabalar ben daha yeni kayit oldum onayda geldi pinkod gonderilmemis dahabir site ekleye bilirmiyim?

  Reply

 • melek

  merhaba ben adsenseden reklam palaşmak için onay aldım ama reklam incelemesi diye bir yazı çıktı ama onada halen cevap gelmedi yardım beliyorum sizlerden..

  Reply

 • Cenk

  Merhaba, Adsense kayıt aşamasından sonra web sitesinde değişiklik olabilir mi? Köşe yazarı kadrosunun değişmesi sorun yaratır mı örneğin?

  Reply

 • HACI

  MERHABA BEN 1.ONAYI ALDIM 1 GÜN İÇİNDE VE REKLAM KODUNU KULLANARAK YAPIŞTIRDIM REKLAM GÖRÜNMEDİ 2.ONAYIN GELMESİNİ BEKLİYORUM AMA DAHA GELMEDİ 4-5 GÜN OLDU YAKLAŞIK BANA BİR BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ MAİL İ ME SÜREKLİ ARALIKLARLA GİRİP BAKIYORUM AMA BİRŞEY GÖRÜNMÜYOR ?

  Reply

 • Burak

  merhabalar basvurularımın sonucunda 1. Onayı gectim sonrasnda gelen kodları siteme yerleştirdim yalnız 2. Onaydan gecmedi üstüne en başa döndü yani tekrardan 1. Onay için basvuracagım forma sürec böylemi işliyor tekrar en basdan mı Basvuru yapacam ?

  Reply

 • hasan

  Bana 1. Asamada bir mail geldi web sitesini inceleyemedik diye sanirim dizgun bir web sitesi kuramamisim acaba onlatin kabul edecegi bir site nerden kurabilirim bir öneriniz varmı,(bence sonu .com ile bitmesi lazim)

  Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz

Switch to Desktop Version