adsense reklam içerikleri

Birçok Google Adsense reklamı yayıncısı sitelerinde yayınlanan Adsense reklamlarının içeriklerini beğenmeyerek, ilgisiz reklamlar çıktığı konusunda yakınmaktadır. Oysa ki bu konu tamamen Adsense reklamlarını yayınlayan site sahibi kontrolündedir.

Google Adsense reklam içerikleri, reklamların yayınlandığı sayfa içeriklerine göre otomatik olarak yayınlanmaktadır. Örneğin bir sağlık sitesinde otomotiv reklamları yayınlanması sisteme aykırıdır. Tabi ki bu konu mevcut içeriğinize ait reklamların bulunmaması gibi durumlarda nadir de olsa kısıtlı bir süre faklı reklamların yayınlanmasını gösterebilir. Ama genel anlamda siteniz ile aynı içerikte reklamlar yayınlanmaktadır.

adsense reklam içeriği

Bu mantıkta Google Adsense reklamlarının içeriği sizin elinizde olduğu gibi içeriğinizin kalitesine göre reklam kalitesi ve tıklama başına kazanç birimleri artacak, daha fazla reklam kazancı elde etmenizi sağlayacaktır.

Genellikle blog veya benzeri genel konuların işlendiği web sitelerinde Google Adsense reklamları sistemi bir bütün olarak ele alarak farklı reklamları gösterebilir. Bu nedenle farklı içeriklere sahip sistemler yerine belirli konularda içeriklerin yayınlanması önerilir. SEO açısından da önem taşıyan bu istikrarlı içerik dağılımı tüm siteniz incelenerek arama sorgularında listelenmenizi sağlayacaktır.

Kısa tarihli etkinlik, konser, maç, vb. konulardan bahsederek kazanç elde etmek isten site sahipleri, Google Adsense reklamlarının bir sitenin genelini ele alarak sergilediği düşünülürse aslında amacı yerine getirmemektedir. Bu konuda internet üzerinde çeşitli denemeler yapabilirsiniz. Google Adsense veya Adwords reklamlarının anlatıldığı bir blog veya forumda ilgili sayfaya girdiğimizde konu ile ilgili reklamların geçmediğini aksine çöp reklamların yayınlandığını görebilmekteyiz. İnternet üzerinde forumlarda geçen bu yöntemi biraz daha inceleyerek denemenizi, zamanınızı ve emeklerinizi boşa harcamamanızı öneririz.

Kaliteli,kazandıran, rekabetin yüksek olduğu, hakim olduğunuz konuda, içeriği geniş, başkalarının özenle hazırladığı, metin ve görsellerin kullanılmadığı web içerikleri ile Google Adsense reklamları yayınlamanızı,kalan zamanınızı SEO uygulamaları ile harcayarak uzun vadeli Adsense reklam içerikleri ile kazanmanızı dileriz.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz