adsense reklam tıklanma oranını arttırmak

adsense reklam tıklanma oranı

Web sitenizde Google Adsense reklamları yayınlıyorsunuz, her ziyaretçinin bir reklamı tıklaması ne güzel olurdu değil mi? Tabi ki asıl anlamda bunun olması pek mümkün değildir, zaten o kadar olmasını da pek istemeyiz. Google Adsense yetkilileri tarafından sürekli inceleme altında tutulmak çok hoş olmayacaktır.

Yine de Adsense reklam tıklama oranını arttırmak her Google Adsense reklam yayıncısının istediği şeydir. Peki ne yapabiliriz? Tecrübelerimiz ve farklı tecrübelerin açıklamaları sonrasında ilk olarak Adsense reklamlarının yerleşimi daha sonra da metin boyutları ve renkleri ile ilgili sakin bir düzenleme yapmanızı öneririz.

Bazı Adsense kullanıcılarının Google Adsense reklamlarında link bölümü rengini artık link mantığında tüm internet kullanıcıların beyninde oturmuş olan mavi renk kullanılması metin bölümlerinin font ve renklerinde ise sitenin diğer metin bölümlerinde kullanılan yazı karakteri ve renklerinin kullanılması uygun görülmüştür.

tıklanma oranı

Bazı Adsense reklam kullanıcılarına göre ise Google Adsense reklamlarında link bölümlerinin renklerinde sitenin diğer link bölümlerindeki renklerle aynı renk, metin açıklaması ve url renklerinde ise daha farklı renklerin kullanılması uygun görülmüştür.

Bu konunun sitenizin tasarımı ve reklam yerleşimi ile birlikte düşünülmesi gerekmektedir. Uygun alanlarda, rahatsız etmeyecek şekilde bulunan Google Adsense reklamlarında sitenin diğer renkleri ile aynı renklerde link kullanmanız genel anlatımı arttıracak, daha fazla tıklanma oranı getirebilecektir. Yoğun bir içerik yapısı ve görsellerden oluşmuş bir sitede ise mavi renk link bölümleri kullanmak Adsense reklam tıklanma oranınızı arttıracaktır.

İçerik açısından zengin bir web sitesi, ziyaretçisine açıklayıcı tatmin edici bir sunum sergiliyorsa ve bu içeriklerin arasında Google Adsense reklamları serpiştirilmişse ziyaretçilerin reklamları tıklama oranı arttırmak için en iyi yöntemlerden biri olacaktır. Ziyaretçiler bunların reklam olduğunu bilse de memnun kaldıkları için tıklayacaklardır. Ayrıca içeriğinizin zengin ve açıklayıcı olması SEO kriterlerini bilmeseniz de arama motorlarında az da olsa bir şekilde bulunmanıza ayrıca Adsense reklamları tıklama oranını arttıracaktır. BU derece bilgi ve kazanç sahibi olmanız sonrasında doğal olarak SEO kriterlerini öğrenmiş yavaş yavaş sitenizde uygulamaya başlamış olacak, her geçen gün kazancınızın daha fazla artmasını sağlamış olacaksınız.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz