adsense reklamları google markası ihlali

google markası ihlali

Günümüzde Google Adsense reklamları başvurularında veya içerik hatalarında Google tarafından Adsense reklamaları bulunan sitelerde Google Markası İhlali şeklinde bir uyarı hatta hesap kapatılma nedeni ile karşılaşılmaktadır. Google Markası İhlali adından da anlaşılacağı gibi Adsense reklamları yayınlanan veya Adwords reklamı verilen sitelerde Google markasını yansıtan logo ve görsellerin kullanılmasına karşı koyulan bir kuraldır.

Bir web sitesinde Google Markası İhlali açıklaması almamanız için Adsense reklamları yayınlanan içeriklerde Google görselleri kullanmamanız gerekmektedir. Bu kural oldukça mantıklı bir kuraldır. Bazı kullanıcıların yapmış oldukları web sitelerinde Google adı kullanılarak, kendilerini resmi bir şekilde sunmalarını engellemek için üretilmiş bir kuraldır. Oysa ki, Google’ın buna ihtiyacı yok.

Google Markası İhlali açıklaması dikkatli düşünülürse aslında genişletilebilir, Google politikalarını daha iyi anlayabilmeniz için size yön gösteren bir kuraldır. Kendi markasını kullanmanıza izin vermeyen Google, marka ihlali açıklaması ile başkalarının da haklarını koruyacak, bu durum neden Adsense hesabım onaylanmıyor, neden Adsense hesabım banlandı gibi soruların yanıtını vermektedir.

Siz isminizin yada logonuzun tanımadığınız birileri tarafından kullanılmasını, kendi fikir ve çalışmalarını sizin gölgenizde sürdürmelerini istermisiniz? Bu yüzden Google da, Google Markası İhlali şeklinde bir kural getirmiştir.

Her ne kadar faydalı, yasal olmayan uygulamaları, Google politikaları paralelinde bir Google Adsense bilgi, yardım sitesi hazırlamış olsak da Google görselleri ve logolarını kullanmadığımızı, görsel açıdan fakir bir içerik sergilediğimizi bu bakış açısı ile Google Markası İhlali uyarısına düşmemek için daha da iyi anlayabilirsiniz.

Bizlere olduka komik gelen, Adsense reklamları yayınlamak, Adsense hesabı onaylanması için sitelerine Google’ı seviyoruz, İyiki varsın Google şeklinde logolar serpiştiren acemi Adsense kullanıcılarının Google Markası İhlali kuralını bir daha dikkatli bir şekilde yardım amaçlı okumalarını öneriyor, sizlerinde gördüğünüz yerde site sahibini uyarmanızı yardım etmenizi isteriz.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz