adsense reklamları hangi günlerde daha çok kazandırır

hangi günlerde kazanırım

Adsense reklamları hangi günlerde daha çok kazandırır sorusunun yanıtı birçok konuda olduğu gibi yine kişiye (web sitesi içeriğine) göre değişir. Evet kimi günler Google Adsense reklamlarından daha fazla kazanıldığı gerçektir. Kimi günlerse resmen yerlerde sürünmektedir. Çözelim bakalım hangi günlerde, hangi mevsim daha fazla Adsense reklamlarından kazanılır.

Birkaç farklı sistem ile konuyu açalım. Bir arkadaşlık sitesi sahibisiniz, siz bu tür bir siteye ne zaman girersiniz? Genellikle hafta sonu, hafta içi de akşamları cevabı doğru olabilir mi? Evet kesinlikle doğru. İş, güç, okul vb. nedenlerle bu tür sitelere genelde boş zamanlarda girilir. O zaman bir arkadaşlık sitesinde Adsense reklamları hangi günlerde kazandırır sorusunun yanıtı, hafta sonu ve akşamları olabilir.

Bir sağlık sitesi sahibisiniz sitenizde Adsense reklamları hangi günlerde kazandırır sorusunun yanıtı oldukça gariptir. Sürekli denebilir. Nedeni ise sağlık zaman tanımaz. Belki de sağlık sektörünün sürekli kazandırma nedenlerinden biride bu olabilir. Ama sektörün geçmişten günümüze reklama ayırdığı bütçenin diğer sektörlerden çok fazla olduğu bir gerçektir.

Bir forum veya blok sahibisiniz, hafta sonu pek ziyaretçi beklemeyin. Nedeni ise ziyaretçileriniz hafta içi sürekli bilgisayar başında hafta sonu ise genelde farklı aktivitelerle meşgul bir kitleye hitap etmenizdir.

hangi gün kazanırım

Bu durumda bir web sitesi açarak Adsense reklamları yayınlama hedefiniz varsa içerik seçiminde bu konuya dikkat etmeniz gerekecektir. Sürekli takip edilen web siteleri sürekli kazanç anlamına gelecektir.

Profesyonel bir Adsense yayıncısı, hedef olarak birkaç site seçebilir. Zamanlama tarihlerine göre boş bir süre bırakmaz, sürekli kazanabilir. Bunu, tatil sitesi sahibi olarak yaz başlarında ve yaz aylarında, bir arkadaşlık sitesi sahibi olarak kış aylarında, bir sağlık sitesi sahibi olarak sürekli bir kazanç elde edebilirsiniz. Onaylanmış bir Google Adsense hesabı üzerinden, etik ve kurallara uymak şartı ile birden fazla web sitesi ekleyebilir. Google Adsense reklamlarınızı aynı hesap üzerinden birden fazla sitede yayınlayabilirsiniz. Adsense reklamları hangi günler daha çok kazandırır sorusunun en garanti ve profesyonel yanıtı bu olacaktır.

Sürekli, etik, kurallara uygun kazançlar dileği ile.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz