adsense ve seo önemi

seo adsense önemi

Adsense reklamları ziyaretçi çokluğuna paralel artan paralel bir mantıktır. Ne kadar fazla ziyaretçi web sitenize giriyorsa kazançlarınızın da aynı mantıkta artması gayet mantıklıdır. Kaldı ki Adsense kullanıcılarının sinir oldukları çöp Adsense reklamları ziyaretçi yoğunluğu sonrasında eriyerek yok olacaktır.

İşte bu konuda SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu, yani arama motorlarında daha fazla bulunabilmeniz için gereken optimizasyon yapılması gerekmektedir. Bu optimizasyonlar çeşitli kriterlerin bir araya getirilerek Google arama motoru dostu bir site sahibi olmanızı, Google tarafından da ödüllendirilerek ilk sayfalarda çıkmanızı daha sonra da daha fazla ziyaretçi olmanızı sağlayacaktır. Bu durum Adsense ve Seo önemi konusunu ön plana çıkarmaktadır.

seo önemi

Birçok web sitesi sahibi SEO çalışmalarını sıkılarak, mecburiyet karşısında yapmaktadır. Oysa ki iyi bir SEO çalışması yapılan web sitesi, ilk olarak arama motorları botları daha sonra da ziyaretçi açısından beğenilen web siteleri olmaktadır. Kriterlerin tümünün özü, iyi ve kaliteli web sitesi, bilgi veren özgün içeriklerin yayınlandığı ziyaretçilerin faydalandığı web sitelerinin ayıklanması, arama motorlarında üst sıralarda faydalı bir site olarak sunulmasını sağlamaktadır. Sadece matematiksel hesaplamalarla başarılı bir SEO çalışması yapılması pek mümkün değildir. Konuyu genel anlamda anlayarak uygulamak gerekir. Adsense ve SEO önemi ise kazanç elde etmek isteyen bu kazancı ziyaretçi yoğunluğu ile sağlamayı amaçlayan bir sistem kurmak gerektiği unutulmamalı asla tembellik yapmak, hile yapmamak gerekmektedir. İyi bir SEO çalışması yapılmayan web sitesinden Adsense kazancı beklenemez.

Google Adsense reklamları ile kazanç hedeflenen bir web sitesinde kazandıracak bir hedef kelime seçimi, başarılı bir SEO çalışması, sürekli kazandıran bir gelir kapısı sahibi olmanızı sağlayacaktır. SEO çalışması yapılmayan, her ne kadar özgün içerik sahibi olsa da kazandırmayan emek ve zaman kaybı olacaktır.

Ürün veya hizmet satışları hedeflenen web sitelerinde ziyaretçi trafiği belirli bir miktarda yeterli gelebilmektedir. Bu ürün satışını veya hizmetlerin sunulması ihyatiyaçlarını karşılayabilir fakat Adsense beklentisi olan, bu maksatta kurulan sitelerde ise SEO gereksinimi biraz daha fazla artmaktadır.

Her yeni ziyaretçi web sitenizin trafik yoğunluğunu, tekrar ziyaret etmelerini sağlayacak, kazançlarınızın giderek artmasına neden olacaktır.

Kazanç elde edilecek, Adsense reklamlarının yayınlanacağı sitelerin SEO kriterleri yerine getirmesi birçok konudan daha fazla önem taşımaktadır.

Yorumda Bulunabilirsiniz