adsense yetersiz içerik

Adsense reklamları yayınlamak, Adsense yayıncısı olmak isteyen kullanıcıların Adsense kayıt adımları sırasında yetersiz içerik sorunu ile karşılaşmaları sık karşılaşılan Adsense uyarılarındandır.

yetersiz içerik

Adından da anlaşılacağı gibi Adsense yetersiz içerik, Adsense reklamlarını yayınlamak istediğiniz sayfalarda bulunan içerik yetersizliğidir. Bir web sitesi veya blog hazırlarken ziyaretçi açısından yeterince tatmin etmeyen içeriklere Google politikaları gereğince yetersiz içerik uyarısı yapılmaktadır. Aslında reklam yayınlamak dışında da bir getirisi olan yetersiz içerik uyarısı, arama motorlarında bulunabilmeniz için gereken içerik yeterliliği konusunda da sizlere bir uyarı vermektedir. Yetersiz içerik uyarısı almayan bir web sitesi içeriği ile arama motorlarında bulunabilir bir yapı sergilediği anlamına gelmektedir. Tüm seo çalışmalarının başında gelen yeterli içeriğe sahip bir web sitesi, sitenizin arama motorlarında bulunarak yeterli trafiği çekmenizi sağlayacaktır.

yetersiz içerik sorunu

Genelde metin içeriği olarak incelenen yetersiz içerik uyarısı, görsellerle oluşmuş zengin bir web sitesinde metin içeriklerinin az olması durumunda da karşılaşılabilmektedir. Yetersiz içerik uyarısı almamak, yetersiz içerik sorunu yaşamamak için web sitenizde kullandığınız tüm görsellerin içinde metin içeriklerini de kullanmanız gerekir. Karikatür sitelerinde, video sitelerinde, fotoğraf sitelerinde yetersiz içerik sorunu oldukça sık karşılaşılmaktadır.

Bir sayfa içerisinde kullandığınız içeriğin tatmin edici durumda olması, fakat diğer sayfalarda da aynı içeriklerin kullanılması yetersiz içerik sorunu dışında sayfaların birbirine benzerliği açısından farklı bir uyarı hatta ceza almanıza neden olacaktır.

Yetersiz içerik uyarısı almak istemeyen kullanıcıların, uyanık davranarak her sayfaya aynı hatta benzer içerik girmesi, Google politikaları gereği, sayfaların bilgilendirici, ziyaretçiyi aydınlatıcı olması kuralını ihlal edecek, nedenini ilk aşamada anlamayacağınız bir kural ihlaline girmenize neden olacaktır. Bazı Adsense yayıncısı tarafından, hesabım neden kapatıldı, neden hesabım banlandı şeklindeki sonuçların nedeni bu tür uygulamalardır.

Asıl getirisinin ziyaretçi yoğunluğu olduğu web sitelerinin, yetersiz içerik uyarısı, özgün içerik kuralı şeklindeki kurallarla aslında web sitesi sahibine yardım olduğu unutulmamalıdır. Yetersiz içerik uyarısı almayan sorun yaşamayan bir Adsense yayıncısı mutlaka çalışmalarında başarıya ulaşacaktır.

Tags: ,

Comments (1)

  • Ümit kiper

    Sitemde yeterince içerik olmasına rağmen yertersiz içerik maili aliyorum. Bunun sebebini çözemedim. Sitem lezzetlipratiktarifler.com sizce debebi ne olabilir.

    Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz