adwords kalite puanı yükseltmek

adwords kalite puanı yükseltme

Bir Google Adwords reklamı, Adwords kalite puanı ile reklam maliyetini düşürmektedir. Adwords kalite puanı yükseltmek için çaba harcayan Google Adwords kullanıcısı reklamlar için daha az ödeyerek daha fazla verim alabilmektedir. Buna Google tarafından size yapılan bir indirim şeklinde de bakabilirsiniz. Adwords kalite puanı yükseltmek belirli kriterlerle, tasarım teknikleri ile incelenmektedir. Bu tekniklerin genel anlamı memnuniyet şeklinde ifade edilebilir. Ürün veya hizmetleri için Google Adwords reklamı veren bir kullanıcı reklamı tıklayan kişinin memnuniyet derecesinde bir maliyet ile karşılaşacağı şeklinde de bakılabilir. Google Adwords kalite puanı yükseltmek konusunda belirli teknikleri incelemektedir;

Doğru reklamlarla kalite puanı yükseltmek

Hizmetlerinizin genelini açıklayan bir Adwords reklamı, doğal olarak ana sayfanıza verilecek bir reklam olur. Bu da ana sayfada konuyu ne derece anlattığınız, reklam metinleri ile ne derece uyuştuğu sorgulamasını gerektirir. Ana sayfanızda yan hizmetlerinizle ilgili metinlerin bulunması reklamın metinsel açıdan uyuşmasına negatif bir etki yaratacağından kalite puanını yükseltmek yerine düşürecektir. Bunun yerine detaylara bölünmüş reklam metinleri ve bu metinleri karşılayan alt sayfalarınız, Adwords kalite puanı yükseltmek için uygun bir adım olacaktır. Örnek olarak İstanbul evden eve nakliyat kelimesi için ana sayfa yerine o il ile ilgili hazırlanmış sayfaya reklam vermeniz daha mantıklı olacaktır. Bu sayede ziyaretçi tıklama sonrasında ilgilendiği il üzerinden hizmetlerinizi inceleyerek daha memnun kalacaktır.

Geniş içerikle kalite puanı yükseltmek

Alt sayfalarınızın hizmetlerinizle ilgili detaylara sahip olması genel anlamda siteniz incelendiğinde kalite puanı yükseltme çabalarınızda olumlu sonuç verecektir. Ayrıca Adwords kalite puanı yükseltme girişimi sitenizin zengin, ziyaretçinin daha memnun kalacağından arama motoru dostu bir site olarak algılanmasına neden olacaktır. Geniş içerikli bir web sitesi Adwords kalite puanı yükseltmek dışında ziyaretçinin de konuya hakim bir firma olduğunuz izlenimini verecektir.

Sayfa kalitesi ile kalite puanı yükseltmek

Google tarafından yapılan incelemelerde sayfa açılma hızı, gereken Seo kriterlerinin kullanımı sadece kendisi için bir hız kazandırması dışında ziyaretçilerinde sayfalarda daha hızlı bir şekilde gezinti yapmalarını sağlayacaktır. Bu diğer bir yandan web sitenizin barındırma ve trafik giderlerini de düşüreceğinden sizin için ayrıca önemlidir. Kolay açılan, yazılım hataları bulunmayan, metin ve görsellerin doğru yerleştirildiği sayfalar kalite puanı yükseltmek açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Yukarıdaki bilgiler eşliğinde Adwords kalite puanı yükseltmek gerçekten gereklimi sorusuna, aynı bütçe ile daha fazla reklam görüntülenmesini istiyor, daha az bütçe ile reklam vermek istiyorsanız evet diyebiliriz. Kalite puanı yükseltme arayışında olmayan Adwords reklamı veren kişilerin reklam vermelerinde bir engel olmadığını, sadece bir nevi indirimden faydalanamayacaklarını belirtmek isteriz.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz