adwords reklam maliyeti düşürme

Birçok Google Adwords reklam maliyeti düşürme hemen hemen her Adwords kullanıcısının işi öğrendikten sonra en önemsediği konudur. Fakat Adwords mantığını anlamış nasıl reklam verileceği öğrenmiş, Google Adwords yüksek reklam maliyeti ile karşılaştığı gerçektir. Oysa ki birileri hatta rakiplerini sürekli Google aramalarında karşınıza çıkıyor ve siz buna sinirleniyorsunuz. Ne sinirlenin ne de rahatsız olun. Bu konuma, Google Adwords reklam maliyeti düşürme yöntemleri ile siz de ulaşın.

Adwords reklam maliyeti

Şimdi Google Adwords reklam maliyeti düşürme konusunu biraz örneklemelerle açalım. Örneğin bir evden eve nakliyat firması sahibisiniz. Neden bu hedef kelimeyi seçtiğimizi Google Adwords ve Adsense hesabı sahipleri bilirler! Google Adwords reklam maliyeti yüksek, bunu düşürmek isten evden eve nakliyat firması sahibi sürekli bir arayış içerisinde, tıklama başına oldukça yüksek bir rakam ödüyor. Hedef kelime olan “evden eve nakliyat” kelimesinin aslında kendi sektöründeki aynı mesleği yaptığı kişiler tarafından sorgulama yapıldığı, bu sonuçlar karşısında hepsinin bu “evden eve nakliyat” kelimesine yönelerek yüksek maliyetlere Adwords reklamı verdiklerinin farkında değiller.

Kendinizi bir kullanıcı, Google üzerinden evden eve nakliyat hizmeti almak istediğiniz kabul edelim. İstanbul da Kadıköy ilçesinde yaşıyorsunuz. Google’a ne yazarak arama yaptığınızı düşünün. Evden eve nakliyat kelimesini mi yoksa İstanbul evden eve nakliyat kelimesini mi hatta İstanbul Kadıköy evden eve nakliyat kelimesini mi? Kimse bir hizmet almak istediğinde bunu farklı şehirlerde aramaz. İlk aramalarında bu şekilde bir arama yapsa da sonuç alamayacak daha sonra biraz daha detaylara inerek yaşadığı şehir hatta ilçesini yazacaktır. İşte burada İstanbul da evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen kişi tarafından, il ve ilçeye indirgenmemiş bir arama yapıldığında belki reklamınız tıklanacak, hesabınızdan reklam maliyet birimi düşecek ama kişi o ilde olmadığından bir kazanç elde edemeyeceksiniz. Boşuna paranız gidecek.

Halbuki Adwords reklam maliyeti düşürme mantığı ile yola çıkmış, reklamları illere hatta ilçelere düşürmüş olsaydınız. Sadece hizmet vereceğiniz kişilere ulaşmış olacak oldukça daha az reklam maliyeti ödemiş olacaksınız. Google Adwords reklamlarını yönlendirdiğiniz sayfalarınız o il ve ilçeden bahsediyorsa kalite puanı yükselecek tahminlerinizden çok daha az bir maliyet ile Google Adwords reklam maliyeti ile karşılaşmış olacaksınız. Bu saye de sizin de fark ettiğiniz ne yazarsam o site çıkıyor konumuna sizde gireceksiniz.

İl ve ilçe gibi detaylara inilen sitelerde SEO kriterleri gereği geniş sayfa içeriklerine sahip olmanız ilgili sayfanın kalite puanını yükselteceği gibi doğal olarak asal kelimenin de tekrarlanmasına, bu sayede de asal kelimenin de kalite puanının yükselmesine neden olacaktır.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz