adwords reklamları maliyet

adwords reklamları maliyet

Bazı sektörler de gelişigüzel hazırlanmış Google Adwords reklamları yada etkili Google Adwords reklamları fakat yetersiz web siteleri ile karşılaşmaktayız. İlk sıralarda çıkan Google Adwords reklamlarını incelediğimizde tıklama sonrası gidilen web sitesinin istenilen kriterlere uygun olmadığı bu sebeple de tıklama başına yüksek maliyet ile karşılaştıklarını tahmin edebiliyoruz.

Tıklama başına maliyet, web sitenizin içeriği ile ilgili Google Adwords paneli üzerinde “Kalite Puanı” adı altında Adwords kullanıcılarına sunulmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi sitenizin kalitesi vereceğiniz Adwords reklamlarında reklam maliyetlerini düşürecek, aynı bütçe ile daha fazla reklam yayınlama veya istenilen dönemlerde maliyeti düşürerek sizlere kazanç sağlayacaktır.

Bir Google Adwords reklamı verenin kalite puanı konusunda oldukça iyi bir bilgi sahibi olması şarttır. Aksi halde paranızın çoğu boşa gidecek yada daha az limitlerle daha fazla reklamı yayınlanan rakipleriniz sizin Adwords reklamlarınızın görülmemesine, para ödeyerek bulunamamanıza neden olacaktır. Bu oldukça üzücü bir durumdur. Adwords reklamları maliyet konusu bütçenizi daraltmadan sitenizi geliştirerek düşürülebilmektedir. Kalite puanının yüksek olduğu siteler zaten ücretsiz listelenme bölümlerinde de sergileneceği gibi düşük maliyet ile her açıdan bulunabilmenizi sağlayacaktır.

Google Adwords reklamlarında reklam metninin kalite puanı ile doğrudan ilişkili olduğunu, yüksek kalite puanı için reklam metninize dikkat etmenizi öneririz. İçeriğiniz ile ilgili olmayan bir Adwords reklam metni siteniz ne kadar iyi olsa da yüksek maliyet sunacaktır.

Adwords reklam maliyeti

Birkaç sayfa ile Google Adwords reklamları veren Adwords kullanıcıları ilk zamanlarda yüksek tıklama maliyetleri ile reklamlarının yayınlandığını fark edecek fakat tıklamalar sonrasında geri dönüşlerin az olduğunu, bir süre sonra da Google Adwords hesabının kapatıldığını göreceklerdir. Günübirlik küçük web siteleri ile yüksek tıklama maliyeti yerine daha kaliteli web siteleri ile tıklama başına düşük maliyet, tıklamalar sonrasında daha yüksek geri dönüşüm yöntemini kullanmanızı öneririz.

Google Adwords reklamları için etik olmayan kısa dönemlik web siteleri hazırlamak, daha sonra bu web sitelerinin banlanarak kapanması, ilgili web sitesi kurulumu içinde harcanan rakamın çöpe gitmesine neden olacaktır. İlk aşamada küçük ödemeler şeklinde görülse de sonlandığında ciddi maliyetlere neden olduğunu fark edeceksiniz.

Yorumda Bulunabilirsiniz