Login

Adwords tam eşleme

Adwords reklam kampanyaları üzerinde oluşturduğunuz hedef kelimeler de tam eşleme, geniş eşleme ve sıralı eşleme seçenekleri sunulmaktadır. Bu oldukça güzel bir uygulamadır. Amatör ve profesyonel kullanıcıların ikiye bölündüğü bir özelliktir.

Adwords tam eşleme kullanımı

Google Adwords teknikleriArama sorgularında bulunmasını istediğiniz kelime ve grupları hakkında ilk önce emin olmak, disiplinli ve düzenli bir bakış açısı ile yola çıkmanız gerekir. Karmaşık bir yapı hem kontrolü hem de gerektiği yerde hızlı düzenleme yapabilme imkanını alacaktır. İlk önce reklam verme işlemlerini bir plan yaparak çeşitli kampanyalar altında farklı anahtar kelimeler eşliğinde girmeniz gerekir. Bu disiplinli kampanya oluşumları hangi kelimeleri hangi kampanyalar içerisinde olduğunu gerektiği zaman ulaşmanızı sağlayacaktır. Tetikleme yerine hedef kelimeye yoğunlaşmak yani bir kelimeyi tam eşleme durumu ile girmek size alternatifler sunacaktır. Sonraları yükselecek tıklama başına maliyet sorunlarını yaşamamak getirileri tam olarak tespit edebilmek en iyi tam eşleme yöntemi ile yapılabilir. Geniş veya sıralı eşleme seçenekleri reklamlarınızda dalgalanma, istikrarsız bir süreç geçirmenize neden olacaktır. İleri düzey Adwords reklam kullanıcısı iseniz tam eşleme seçeneğini kullanabilir, her kelime için manuel geniş bir yelpaze ile giriş yapabilirsiniz. Bu hem maliyet düşürme hem de kazançları tespit edebilme imkanı sağlayacaktır. Rekabetin yoğun olduğu yüksek reklam bedelleri ödenen hesaplarda kullanılması önerilir. Ya da bu uygulamalar için profesyonel Adwords danışmanı kullanabilirsiniz.

Sıralı eşleme

Sıralı eşleme, geniş eşleme seçeneğine göre biraz daha sempatik reklam hedef kelimelerine daha yakın varyasyonlar üreten seçenektir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından kullanılabilir. Fakat bu eşleme seçeneğinde de maliyet analizi tam olarak saptanamaz, dalgalanmalar, kontrol dışı tıklanmalar yaşanabilir. Hedef kitlenizin kim olduğunu, işinizin ne tür varyasyonlar ile aranabileceği konusunda kısır düşünce olmadan sahipseniz tam eşleme yöntemi size Google tarafından sunulan harika bir seçenektir. Bu konuda hatalar yapmamak için uzman bir Adwords danışmanı tarafından destek almanızı öneririz.  

Yorumda Bulunabilirsiniz

Switch to Desktop Version