adwords teknikleri

Genelde web sitesi sahiplerinin arama motorlarında bulunabilmek istedikleri kelimeler rekabet yoğun olduğu aslında da getirisinin düşük olduğu kelimelerdir. Örnek olarak nakliyat sektöründeki evden eve nakliyat hizmetlerini ele alırsak İstanbul da evden eve nakliyat hizmeti veren bir firmanın en büyük hedefi evden eve nakliyat kelimesinde Google ücretsi arama sorgularında çıkmaktır. Fakat kendinizi bir internet kullanıcısı olarak düşünün Google arama motoruna girdiniz ve bu tür bir hizmet almak istediğiniz için evden eve nakliyat şeklinde arama yaptınız. Karşınıza İzmir de evden eve nakliyat hizmeti veren bir firma çıktı. Bu ne kadar işinize yarar siz düşünün.

İnternet kullanıcıların zaman içerisinde bu şekilde aramalar yaparak bilinçlenmesi üzerine hedef arama kelimelerini indirgeyerek Google üzerinde aramalar yaptıklarını, sonuçlardan daha fazla memnun olduklarını görmekteyiz.

Google Adwords reklamlarını kullanmak isteyen, Adwords panellerini inceleyen kullanıcılar Adwords Anahtar Kelime Aracı bölümünde hedef kelimelerini sorguladıklarında çok farklı arama sonuçlarını görecektir. Bu mantık üzerinden yola çıkarsak Google Adwords reklamlarında hedef kelimelerinizi detaylara indirgemek Google Adwords reklamlarında daha az maliyet ile daha etkili sonucu ulaşmanızı sağlayacaktır.

Diğer bir Google Adwords reklamlarında yapılan hata ise Google Adwords teknikleri olarak isimlendirilemese de hata olarak isimlendirilebilir. Bu hata, gerek içerik gerekse görsellik olarak kötü hazırlanmış bir web sitesi birçok Google Adwords reklamı veren kişinin yaptığı en büyük hatalardandır.

Adwords teknikleri

Google Adwords reklamlarının çıkması için tüm enerjilerini harcarken Google ziyaretçilerinin tıklayarak girmiş oldukları web sitelerinin yetersizliği kazanmaktansa para kaybetmelerine neden olmaktadır.

Google Adwords teknikleri olarak değerlendirilebilecek bir konu da Google Adwords reklamlarının yayınlanma saatidir. Ziyaretçileri pek araştırma yapmayacağı saatler ve günler bir diğer Google Adwords kullanıcısının inceleme yaptığı hatta etik olmayan tıklamalar yaptığı saatlerdir. Hedef kitlenizin yoğun intertte olduğu saatlerde Google Adwords reklamı vermek Adwords teknikleri olarak sayılabilir.

Google Adwords teknikleri olarak bir diğer konu da reklamlarında kullanmış olduğunuz metinlerin web sitenizle ilişkili olmasıdır. Google Adwords reklamları ile Google üzerinde çıkabilmek için çok zaman anlamsız metinlerle karşılaşmaktayız. Yada anlamlı ama tıklama başına maliyeti yüksek reklam birimleri ödendiğini çoğumuz bilir. Bunun önüne geçebilmek için sitenizin içeriği ile paralel Google Adwords reklamları kullanmak Google Adwords tekniklerinden biridir.

Reklamları rahat düzenleyebiliyor olduğunuz gibi site içeriğinizin de rahat düzenlenebilir yada bu konuda uzman bir Google Adwords web tasarımcısına ihtiyacınız olacaktır.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz