Login

adwords ve adsense ilişkisi

adwords adsense

Bir Google Adwords kullanıcısı ne tür kelimelerin ne tür bedellerle reklam verildiğini en azından kendi sektöründe bilmektedir. Bu nedenle bir Adsense reklamları kullanıcısının kesinlikle azda olsa Adwords reklam hesabı kullanması yada incelemesi gerekmektedir. Ödemenin nereden nasıl geldiğini bilmeden bir işe girmek pek mantıklı olmayacaktır. Kimin Adwords reklamları ile ne kadar ödediğini bilmek ise Adsense reklamlarında daha iyi kazanmanızı sağlayacaktır.

Google Adwords ile reklam vermek Google Adsense ile para kazanmak ilişkisi oldukça önemlidir. Düşünün bir konuda web sitesi sahibisiniz ve Google Adwords reklamı veriyorsunuz diğer taraftan yine bir web sitesi sahibisiniz fakat burada Google Adsense reklamı yayınlıyorsunuz, para kazanıyor, reklamın tıklama başına maliyetini görebiliyor, sizin de ne kadar kazanabileceğinizi anlayabiliyorsunuz.

Bir Google Adwords kullanıcısı olarak web sitesi için çeşitli konularda Google üzerinde vereceğiniz reklamlar için bir bedel ödeyecek Google Adsense kullanıcısı olarak reklamları web sitenizde yayınlayacak para kazanacaksınız. Bu sayede hile, kural ihlali gibi işlemlerin ne derece yanlış olduğunu daha iyi anlayabileceksiniz.

Google Adwords kullanıcısı olarak reklam verdiğiniz zaman bir kelimenin bedelini bu kelimede Google da çıkmak için harcanan emekleri daha iyi anlayacak, Adsense reklam yayıncısı olarak kazanç konusunda daha bilinçli bir yayıncı olmanız sağlanacaktır. Dönem dönem Google Adwords paneline ihtiyacınız olacağı kesindir.

Bir Adwords reklam veren olarak reklam vermenin o kadar da kolay olmadığı, çöp reklam, hile, vb. konuların ne derece kontrol altında tutulduğunu da fark edecek, Google Adsense çöp reklamlarına bakış açınız değişecektir. Birçok Google Adsense kullanıcısının yakındığı çöp reklamları yayınlamak ne derece zor olduğu, reklam verenlerin istediği gibi özgür olmadıklarını, bir Adsense kullanıcısının banlanacağı gibi Adwords kullanıcısının da rahatlıkla banlandığını fark edebileceksiniz. Bu tür benzeri nedenlerden dolayı Adsense reklam yayıncısının Adwords reklam veren olarak testler yapması şarttır.

Kurallar, para akışı gibi daha birçok nedenden dolayı Adwords ve Adsense ilişkisi oldukça önemlidir.

Hedef kelime rekabetini de inceleyebileceğiniz Google Adwords panelinden hangi kelimelerin daha fazla sorgulandığını görebilir Google Adsense reklamlarında ilgili kelimelere yönelik içerikler hazırlamanız hakkında fikir edinebilirsiniz. Belki de fark etmediğiniz alternatif kazandıracak reklamları fark edebileceksiniz. Hatta birçok kişinin henüz fark etmediği rekabetin o kadar yüksek olmadığı yeni kelimeleri edinebileceksiniz.

Tags: ,

Comments (1)

  • oyun oyna

    güzel paylaşım olmuş. Benim Adwords Banlandı. Adsense ise duruyor. Sebepsiz yere ban yedik. 3 aydır hiçbir değişiklik yapmadan verdiğim reklamlar birden bire kesildi…

    Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz

Switch to Desktop Version