Adwords yüksek maliyet

Google Adwords reklam sistemi içerisindeki kullanıcıların yüksek maliyet şikayetleri dönem dönem karşılaştığımız bir konudur. Bu konu genelde yeterli bilgiye sahip olmayan konuyu derinlemesine incelemeyen, anlamadan reklam veren kullanıcıların karşılaştığı bir konudur. Adwords reklam maliyetiSistem, reklam verilen sitenin içeriği ile ilgili olduğu ilk olarak akıldan çıkarılmaması gereken en önemli konudur. Google arama motorunun en beğenilen özelliği içeriğinin tatmin edici, ziyaretçiyi aldatmayan, aranılan konuya vakıf içerikleri sergilemesidir. Bu yüzden sürekli yenilikler üretmekte, daha fazla memnuniyet amaçlayan bir ilke doğrultusunda çaba harcamaktadır. Yakınan kişilerin genelde hile yaparak, kolay yoldan para kazanma hedeflerinden dolayı yakındıkları da gerçektir. Fakat sistemi sağlıklı kullanan, iyi niyet ilkesini asla terk etmeyen ciddi bir kullanıcı kitlesi ise yakınmamaktadır.

Adwords tıklama başına yüksek maliyet

Reklam vermek isteyen bu konuda istekli kullanıcıların ilk olarak bilmesi gereken reklam verilecek sitenin yeterli olup olmamasıdır. Genel de nasılsa para veriyorum gerisi çok önemli değil mantığı ile bakılan yüksek maliyet şikayetleri, yerini bir süre sonra araştırma, çözüm arama yöntemlerine bırakmaktadır. Genel de reklam verenin rakiplerinin ne ödediklerini bilmemeleri onlarında aynı ücretler ödediği düşüncesini doğurmaktadır. Aslında tamamen hatalı bir düşüncedir. Tıklama başına yüksek maliyet, kelimenin jenerik oluşu, fazla rekabet tıklama başına yüksek bir maliyet ile karşılaşmanıza neden olacaktır.

Tıklama başına maliyet düşürme

Hedef kelimede ısrarcı olmak, alternatif daha ekonomik bedellerde olan farklı kelimeleri kullanmak istemiyorsanız yada sektörünüz de alternatif üretilecek farklı kelimeler bulunmuyorsa (ki kesin vardır) bu durumda sayfa kalite puanı yükseltme yöntemi üzerinde durmanız gerekir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Bir miktar tasarım bilgisi bir miktar editörlük bunu başarmanıza neden olabilir. Hedef kelime ile ilgili reklamlarınızın o hedef kelimenin ağırlıklı olduğu, meta-tag değerlerinde vurgulandığı, yeterli, tatmin edici sayfalar üretmeniz gereklidir. Adından da anlaşılacağı gibi kalite puanı o sitenin, reklamın yönleneceği sayfanın kalitesi ile doğru orantıdadır. Kalitesiz, reklam vermek istediğiniz kelimenin yeterli olmadığı bir sitede kalite puanını düşürmeniz pek mümkün olmayacaktır. Yukarıda belirtilen bilgiler dışında reklam oluşturma işlemlerinde hedef kelime ile ilgili mantıklı, ilgi çekici reklam uzantıları kullanmanız da kalite puanınızı yükseltecektir. Tabiki bu bir derece isteklerinizi yerine getirecek, kimi zaman bu amaçla mantıksız reklam ifadeleri de kullanmanıza neden olacaktır.

Yorumda Bulunabilirsiniz