Login

adwords’a nasıl kayıt olunur

Google Adwords kayıt

Bir Google Adwords hesabı açmak, kayıt olmak, reklamlarınız Google arama sorguları üzerinde yayınlamak için öncelikle bir hizmet ve ürünlerinizin anlatıldığı bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Google Adwords kayıt işlemlerinde de ciddi kullanıcıların sistemi kullanma gereksinimleri vardır.

Birçok Adwords kullanıcısının bilmediği, daha sonra öğrenerek zaman ve emeklerini kaybettiği hatta web sitelerinin yapmış olduğu hatalardan dolayı Google Adwords sisteminden banlandığı görülmektedir. Bu bir Adwords kullanıcısına itici gelsede asılda sizi korumak için getirilmiş kurallardır. Rakibinizin sizin adınıza bir Adwords’a kayıt olması daha sonrada istediği gibi reklamlar vererek gerçek olmayan web sitelerine yönlendirmesi inanın size çok zor durumlar yaşatır. İşte bu yüzden Google Adwords’a kayıt olmak, reklam vermek gibi işlemlerde ciddi detaylar aranmaktadır. Para veriyorum istediğimi yapabilirim şeklinde düşünmeyin paranızla rezil olabilirsiniz.

Google Adwords’a kayıt olma işlemlerinde açacağınız hesap bilgilerinde mümkünse alan adının sahibinde kullanılan isim, aynı isme kayıtlı bir banka hesabı veya kredi kartı kullanmanız önerilir. Küçük hatalar sonrasında tamamen yasal kendi firmasının reklamını veremeyen Adwords kullanıcıları ile karşılaştır. Google Adwords reklamları vermek, reklam maliyetlerini düşürmek, reklamları sürekli ilk sayfada tutmak dışında Adwords’a kayıt olmakta ciddi bir önem taşımaktadır.

İsminiz bir şekilde Google Adwords tarafından banlandı, tekrar kayıt olamıyorsunuz. Gayet iyi bir web siteniz var. Ürün veya hizmetlerinizi iyi anlatıyor. Hatta kalite puanı da çok iyi ama reklam veremiyorsunuz. İnanın bu çok üzücü bir durum, bu yüzden sakin, ciddi ve yasal bilgilerle Google Adwords’a kayıt olunuz.

Kayıt işlemleri sonrasında web sitenize vereceğiniz reklamlarda kural dışı işlem yapıldığı anlaşıldığında hesabınız her ne kadar ödeme yapan, bir müşteri şeklinde görülseniz de kapatılacaktır. Hatta adınıza tekrar bir hesap açmanız, Google Adwords reklamı verebilmeniz engellenecektir.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz

Switch to Desktop Version