dahili link bağlantıları ve seo kriterleri

Dahili link bağlantıları, Seo kriterleri içerisinde oldukça önem taşıtan bir Seo kriterdir. Dahili link, bir web sitesinin yol haritasıdır.

dahili link bağlantıları

İyi bir içeriğe sahip, oldukça faydalı bilgiler veren bir web sitesi sahibisiniz. Birçok alt sayfanız var ve bu alt sayfaların hepsi arama motorları açısından değerli, bu durumda dahili link uygulamaları Seo kriterleri açsısından kesinlikle ihmal etmemeniz gereken bir kriterdir. Site içerisinde dahili link çalışması yapılmayan bir web sitesi sayfalar arasındaki kopukluk nedeniyle gereken dereceyi almayacak, genel anlamda web sitenizin alt sayfaları ile değerlendirilmeden bir sonuç ortaya koyacaktır. Dahili link çalışmalarının Seo kriterleri açısından önemi, olması gereken bir kriter haline gelmesi aslında web sitesi sahibine fayda sağlamaktadır. Bu dahili link kriteri sitenizin değerli alt sayfalarının rahat incelenerek arama motoru gözünde daha değerli bir duruma gelmesini bu sayede de alt sayfalarınızın sorgulamalarda bulunabilmesini sağlayacaktır.

Dinamik sistemdeki web sitelerinde (wordpress, joomla, vb.) dahili link bağlantılarını yapmak oldukça kolay, statik web sitelerinde ise dahili link bağlantıları yapmak pek kolay olmadığından arama motorlarında bu Seo kriteri yerine getirildiği için o tür cms sistemlerini sık görmekteyiz. Oysa ki, iyi hazırlanmış statik bir web sitesinde de dahili link bağlantıları ciddi bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Dahili link bağlantıları, Seo kriterleri içerisinde hemen hemen her Seo kriterinde olduğu gibi belirli bir birim içerisinde tutulmaktadır. Dahili link bağlantıları sayfa içerisinde yaklaşık 100 link olması gerekir kuralı, içeriğin genişliğine göre farklılıklar gösterebilir. Dahili link bağlantıları 100 link üzerinde olmaması kuralı diğer bir yandan arama motorlarının sitenizi daha iyi ve kolay inceleyebilmesi açısından önemsenmektedir.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz