google adsense başlangıç

adsense baslangıç

Adsense ile para kazanmak istiyorsanız ilk olarak bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konuda web sitesi sahipleri ikinci planda bırakılarak konu bir bilgi sahibi olmayan kişilerin yönlendirilmesi amaçlı açıklanmaktadır. Web sitesi sahibi olan kişilerin belirli bir aşamadan sonra konuları takip etmesi önerilir.

Bir web sitesi sahibi olma girişiminiz, ücretsiz bir blog veya bir alan adı satın alarak tamamen tüm yetkileri size ait bir sistem ile başlanabilmektedir. Bu konuda isim oldukça önemlidir. Arama motorlarının web sitesi ismini ciddiye aldıkları tartışılmaz bir tecrübedir. Alan adı almadan önce hakim olduğunuz konuda, konu ismi geçen, akılda kalıcı bir alan adı almanız önerilir. Alan adı, barındırma, vb sistem gereksinimleri sonrasında ister bir html (statik site) ister dinamik (WordPress, Joomla, vb.) bir sistemin kurulması gerekmektedir. Günümüzde bu konuyu barındırma (web hosting) hizmeti veren firmalarda yapmaktadır.

Bu aşamadan sonra en önemli konu olan Adsense için başlangıç yapmış oluyorsunuz. Artık yapmanız gereken hakim olduğunuz konu hakkında özgün içerikler girmenizdir. Bu aşamada sakin olmanız gerekmektedir. Zaman alacağı kesindir fakat sağlam kazançlar zaman almalıdır. Adsense başlangıç aşaması, içeriğinizin hazırlanması sonrasında Google Adsense başvurusu ile sonuçlanmaktadır. İyi içeriğe sahip olmayan web siteleri ile Adsense başvurusu yapmak kabul edilmeme nedeni olacaktır.

Bu konu, içeriği olmayan bir sitenin reklam yayınlaması ne derece mantıklı ise başvurunuzun da kabul edilmesi aynı mantıktadır.

Özellikle yeni bir alan adı ile yeni bir web sitesi hazırlamanız sonrasında yeni bir Google Adsense hesabı ile başvuru yapıyorsanız başvurunuz daha dikkatli incelenecek, gerek içerik kalitesi gerekse görselleriniz incelenecektir. İncelemeler sonrasında sizlere Google tarafından eksik bulunan veya olmaması gereken konular bildirelecektir. Moralinizin bozulmaması, özenle hazırladığınız sayfaların yeniden düzenlenmemesi için kullanmış olduğunuz içeriklerin kopya olmaması, özgün içerikler olması, kullanılan görsellerin size ait olması yada telif haklarını ihlal etmemesine özen gösteriniz.

Google Adsense başlangıç aşamasında hak ettiğiniz bir sonuç elde etmeniz sonrasında Google Adsense hesabınıza ekleyeceğiniz her yeni site için aynı özeni göstermeniz gerekmektedir. Aksi halde birçok yasal, sağlıklı web sitesi ve Google Adsense reklamları bir hatalı site yüzünden hesabınızın kapatılmasına neden olabilmektedir.

Google Adsense reklamlarında başlangıç aşamasının zor olduğunu düşünmeniz bir başka açıdan bakıldığında sadece kaliteli içeriklerin yayınlandığı seçkin bir kitlenin içine gireceğiniz, bu kitle içerisinde Google Adsense kazançlarınızın artmasının da doğal olarak artacağı şeklinde düşünülebilir.

Tags:

Yorumda Bulunabilirsiniz