google adsense kuralları

Bölüm üzerinde Google Adsense kurallarını, asla yapılmaması gerekenleri inceleyelim. Ciddi bir yapı, uzman ekip, sürekli kendini güncel tutan bir kadro, işin ucunda para varsa kurallarını biraz daha sıkı tutacaktır. Kaldı ki ne yazık ki tüm dünya üzerinde ilk önce hile öğreniliyorsa, Google Adsense kuralları birçok konudan daha fazla önem taşımaktadır.

İlk başta bir Adsense hesabı açarken ciddi bir kontrolden geçen web siteniz, kullandığınız içerik cümleleri hatta kelimeleri, içerik görselleri gibi konularda sıkı bir kontrolden geçecektir. Hemen Adsense reklam yayıncısı olacağınızı sanmayın. İçeriğinizin uygun olması durumunda açılan hesabınız sürekli kontrol altında tutulacağı da unutulmamalıdır.

En ciddi kurallardan biri olan geçersiz tıklama kuralı oldukça ivedi bir şekilde hesabınızın kapatılmasına neden olacaktır. Bunu kendinizi zeki olarak düşünüp, aynı işletmedeki veya okul, kafe gibi yerlerdeki farklı bilgisayarlardan kendi reklamınızı tıklarsanız Google bunu anlar hemen hesabınızı tekrar açmamak üzere kapatır. Bu kuralın tespiti aynı sokak içerisindeki farklı bir modem farklı bir bilgisayardan da sizin yaptığınız anlaşılır ! Ip adresleri aynı zamanda sokak adreslerinizi de verir, unutmayın. Farklı bir şehirde hatta ülkede birilerinin sürekli web sitenize girerek hemen en yakın bulduğu reklamı tıklaması da bu duruma düşmenize neden olabilir. Ama bunu ben yapmadım, birileri benim haberim olmadan yapmış derseniz, Google bunu anlar size bir uyarıda bulunmaz.

Diğer bir konu zorla reklamlarınızın tıklanmasını sağlamak, bunun içinde yanıltıcı cümleler kullanmak. Bunu yakalamak diğerinden daha kolay olacaktır. Ziyaretçiniz az ise bu göze batmaz tıklama oranınız arttığı zaman ise ne olduğunu anlayamadan hesabınız kapatılır.

Bir sayfa içerisinde izin verilen sayıda reklam üzerinde farklı yöntemlerle reklam yayınlamak bunu farklı yöntem ve isimlerle türetebilirsiniz.

Telif hakları içeren birilerinin emek harcayarak hazırladığı içerikleri yayınlamak. Bunlara müzik, video ve kopya içerikleri dahil edebiliriz. Asla denemeyin, hemen yakalanırsınız.

Bu ciddi kurallar dışında dönem dönem Adsense hesabınızla ilgili sorunlar kayıt sırasında kullanmış olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. Fakat yukarıda belirttiğimiz konularda Google sizlere bir uyarı göndermek zorunda değil. Asal kural ihlali nedeni ile hesabınızı kapatacaktır.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz