google reklam

İnternet üzerinde Google reklam olarak karşılaştığımız konu Google aramalarında reklam yayınlamak, Google tarafından alınan reklamları başka web siteleri üzerinde paylaşarak reklam tıklanma oranını artırmak, web sitelerinde reklamları yayınlayan site sahiplerine kazanç sağlanmasından ibarettir.

Google reklam konusu altında, Google’a reklam vermek için Adwords reklamı sistemi, Google tarafından alınan reklamların farklı web sitelerinde paylaşıldığı sisteme ise Google Adsense reklamları denilir.

google reklam

Günümüze Google reklam konusunda kuşkusuz en çok tercih edilen sistemlerdendir. İnternet kullanıcıların %95’lik bir diliminin kullandığı Google reklam konusunda da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Kullanımın kolay olduğu, web sitesi seçiciliği yüksek olan Google reklam konusunda bu tercih sebebini başarılı bir şekilde kullanmakta, reklam gelirlerini Adsense sistemi ile paylaşmaktadır. Oldukça sağlam bir temele dayalı olan Google reklam hizmetleri, bir çok kişinin eleştirilerine, kazandırmıyor şeklinde yaklaşmalarına rağmen ciddi bir kitle tarafından kazanç ve gelir elde etmeleri devam etmektedir. Aslında Google reklam politikaları açısından uyumsuz, Google reklam payından kendine bir hisse alamamış kişilerin yorumudur. Google reklamlarına karşı gelmek. Kazanmadıklarını ifade eden kişilerin Google reklam sistemine girmemeleri de aslında bizim açımızdan çok önemli değildir. Onlar kendilerine alternatif çözümler aramaya devam edebilir. Ama adını ciddi bir şekilde duyuran ve artık oturan Google reklam hizmetleri bu hizmetlerden faydalanmayan kişilerce hep akıllarında kalmaya devam edecektir.

Artan rekabet koşulları, yine tecrübelerimizden esinlenerek, bizim reklama ihtiyacımız yok şeklinde ifade kullanan firmaların birkaç yıl sonra Google reklam hizmetlerinden faydalanmak istediklerini duymamıza, rekabetin ne derece önemli olduğunu bir daha anlamamıza neden olmuştur. Bizler kendi haline bıraktığımız, bünyesinde binlerce insan çalıştıran firmaların bir süre sonra Google reklam sistemine dahil olduğunu canlı bir şekilde izledik, şahit olduk. Peki neden bu Google reklam hizmetleri zamanında, bilinçli bir şekilde kullanılmasın ki? Belki de isimlerini, ürünlerini hatta hizmetlerini bugün olduğundan çok daha iyi bir şekilde duyuracak, belki de firmalarının çok daha büyümelerini sağlayacaklardı. Yine de bir şey kaybetmiş değilsiniz. Web sitemiz üzerinde Google reklam hizmetleri hakkında bir getiri beklenmeksizin açıklamalar, kurallara uygun yapılması gerekenler kısıtlamasız bir şekilde yayınlanmakta, fikir sahibi olmanız açısından tecrübelerimiz her geçen gün daha fazla konu ile sizlere sunulmaktadır.

Bizleri takip ederek Google reklam hizmetlerinden daha verimli bir şekilde kazanabilirsiniz.

Tags: ,

Yorumda Bulunabilirsiniz