Adwords danışmanlık

Ülkemizde ne yazık ki danışmanlık hizmetleri pek önemsenmese de dünyada gelişen teknoloji nedeniyle popüler sektörlerden biridir. Adwords danışmanlık hizmeti ise bu konudaki en önemli noktalardan biridir. Neden bu kadar önemli peki? Adwords danışmanlık hizmeti çok fazla detay gerektiren, verilecek hizmetin reklam sektörü ile doğrudan ilgili olmasından dolayı bu bakış açısına sahip, kesinlikle web tasarım ve yazılım dillerine hakim, inretnet üzerinde arama yapan kişiler gibi düşünmeyi bilen bir yapıda olması gereken bir tecrübelere hakimiyet gerektirir. Birçok  kişi ben Adwords reklamı verebilirim ne var bunda, hatta nasılsa parayla değilmi bende yapabilirim şeklinde yaklaşır konuya. Daha sonraları ise ödemiş oldukları reklam ücretleri, bedellerin karşılığındaki az getiri, danışmanlık hizmeti veren kişilerin arayışına yönlendirmektedir.

Adwords danışmanlık hizmeti ne kazandırır?

google adwords reklamlarıAlacağınız danışmanlık hizmeti veren kişiler ilk olarak sektörü araştırması, sizi arayan kişilerin arama mantığı, minimum maliyetlerle reklam stratejisi planlaması ve bütçe hesaplamaları yapmaktadır. Geniş bir kitleye hitap etmek her zaman kazandırmaz. Kimi zaman gerçek kazanç elde edeceğiniz kitle yakınınızdadır fakat sizinle buluşamıyordur. İşte burada profesyonel Adwords danışmanlık hizmeti veren kişiler farklarını ortaya çıkarır. Daha az bütçe ile doğru hedef, elde edilen hedef ile kazanç sağlamaktadır. Global bir kelime aramalarda yüksek ziyaretçinin sitenize girmesine neden olabilir. Fakat her ziyaretçi size kazanç değildir. Şehirler arası hizmet vermeyen bir firmanın farklı illerden gelecek ziyaretçiye ne kadar ihtiyacı olabilir ki? İzmir de ev almak isteyen bir kişiyi İstanbul da ev satan bir web sitesi ile buluşturmak ne derece başarı ve kazanç sağlayabilir ki? Çoğu zaman ödenen yüksek maliyet, bol ziyaretçi, az kazanç aslında başarıya yakın olan firma sahiplerini karamsarlığı sokmaktadır. Oysa ki hem daha ekonomik bedellerle, sürekli bir kazanç elde edebilme imkanları vardı. Bir diğer bakış açısı da, günde yaklaşık 50 telefon alan bir firma sahibi, bu 50 arayan ile ne derece olumlu alışveriş yaptığı dikkate alınarak sonuç anlaşılabilir. O derecede bir telefon trafiği 2-3 olumlu sonuç doğurabilir. Fakat 20 telefon trafiği ile 5-10 olumlu sonuç alabilirsiniz. Doğru hedef, gerçekten sizi arayan insanları bulmaktır. Bu bakış açısının edinildiği durumlarda mevcut kampanya seçeneklerini daha sık, maliyetlerini bir miktar daha arttırarak sağlıklı hedef kitlesini çoğaltabilirsiniz. Genel de geniş eşleme hataları ile açılan kampanyalarda bu durum ile sık karşılaşılmaktadır. Belirli bir bütçe ile sürekli Adwords reklamı vermek için profesyonel bir Adwords danışmanlık hizmeti veren kişilerle iletişime geçmeniz önerilir.


Google reklam fiyatları

Google reklam fiyatları konusunu en iyi anlatım şeklinin reklam sisteminin nasıl çalıştığını anlatarak başlayabiliriz. İlk olarak  bir web sitesi sahibi olduğunuzu kabul ederek çeşitli kelimelerin aranmasında sitenizin ilk sayfada çıkmasını ve bu sayede de web sitenize giren ziyaretçiler sayesinde de kazanç elde etmek istediğizi kabul etmemiz gerekiyor. Peki ne yapmalısınız? Fiyatları nedir?

Fiyatlar

reklam fiyatlarıSitenin içeriği ile paralel olan fiyatlar, sektör ve hedef kelime ile ilgilidir. Her sektöre göre değişen bedeller, hedef kelimedeki rekabet ve sitenizin içeriği ile değişmektedir. Bu site için bu fiyat ile karşılaşabilirsiniz diyebilmek pek mümkün değildir. Rekabetin yüksek olduğu bir sektörde aynı hedef kelimeler üzerinden reklam vermek istenilmesi durumunda ençok ödeme yapanın ilk sırada gelmesi mantığı ile bedeli yükselecektir. Buna ülkemizde en yakın örnek evden eve nakliyat sektörü verilebilir. Kimi zaman verenlerin bilgisizliğinden kimi zaman müşterilerinin belirli zamanlarda (mevsimlerde) arayış içine girmesinden hedef kelime normal tıklama bedellerinden çok yüksek rakamlara çıkmaktadır. Yükselen fiyatların aynı seviyeye gelmesi tüm sistem içerisindekilerin verenlerin ortak karar verememesinden dolayı pek mümkün olacağı düşünülmemektedir.

Adwords reklam fiyatları

Google tarafından Adwords reklam sistemi ile verilebilen hizmet, sitenizin adresi, hedef kelime belirtilmesi ile yaklaşık maliyetler eşliğinde sunulmaktadır. Hizmet almasanız da bir kelimenin yaklaşık maliyetlerini Adwords paneli üzerinden inceleyebilirsiniz. Kampanyalar altında  oluşturulan reklamlarda ilgili reklamın tıklama ile gideceği adres yani URL, daha sonra reklam metninin içeriği en sonunda da hedef kelimeniz gereklidir. Adwords paneli üzerinde dikkat edilecek sayfa kalitesi vereceğiniz sayfanın kalitesi reklam maliyetinizle de ilişkilidir.

Reklam ve ekonomi

Çoğu zaman birçok reklam verenin üzerinde durduğu kelimeler, kişilerin sürekli karşılaşması, sektör tarafından bilindik olmasından dolayı Adwords kullanıcılarını o kelimelere süreklediği gerçektir. Fakat bu her zaman doğru seçim değildir. Sizin bildiginiz kelime o hizmeti almak isteyen tarafından bilinmiyor yada daha derinlemesine arama yaptıkları atlanmaktadır. Örneğin evden eve nakliyat hizmeti veren bir firmanın ilk hedefi bu kelimeler olur. Bu tıklama başına en yüksek fiyatı ödemesine neden olacaktır. Oysa ki İstanbulda bulunan bir internet kullanıcısı aramalarda ya başına yada sonuna İstanbul kelimesini ekleyecektir. Hatta bununla da kalmayarak kimi zaman semt ismini ekleyecektir. Bu tür durumlarda sadece hedef kelimeye odaklanan Google Adwords reklam vereni o kişiye ulaşamayacak boşuna yüksek maliyetlerde hedef kelime seçmiş olacaktır. Bedellerde ekonomi hem daha az reklam fiyatı ile gerçek ziyaretçiye ulaşmanız sağlanacaktır. Sektör içerisinde doğru kelime öbeğini tespit etmek kimi zaman mümkün olmayacağından profesyonel Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmalardan destek almanız önerilir.  


Adwords kupon

Adwords kupon, Google tarafından web sitesi sahiplerine reklam mantığının anlaşılması, getirilerinin incelenebilmesi için gönderilen ücretsi Adwords reklamları yayınlama imkanı sağlayan kupondur. İyi veya kötü bir web sitesi sahibisiniz, siteniz hedef kelimede arama motorlarında ilk sayfalarda bulunamıyor. Doğal olarak yeterli kitleye ulaşamıyor, ciddi geri dönüşümler almıyorsunuz. Hemen hemen bir web sitesi sahibi olmanın bir anlamı kalmıyor. İşte bu tür durumlarda Google size bir Adwords kupunu gönderiyor ve reklam vermeyi denemenizi istiyor. Oldukça güzel bir yaklaşım. Bir kupon sahibi olmamanız durumunda belirli bir miktarda reklam bedelini Google Adwords sistemine yüklemeniz ve deneme yapmanız gereklidir. Belki de sizi tasarım firması uyarmadığından bu tür bir uygulamadan haberiniz bile olmayacak, rakiplerinizin bu tür uygulamalar sayesinde arama motorları üzerinde ilk sayfada gelerek işlem hacminin artırmasını sağlayacaktır. Adil bir yaklaşım olarak değerlendilen bu kupon, sizi de aynı rekabet ortamında bulunabilmeniz için yönlendirmektedir.

Adwords kupon dikkat edilmesi gerekenler

Bir hesaba özel olan Adwords kuponu, başka bir kişiye satılması, devredilmesi yasaktır. Hesaba özel gönderilen kuponların satılması ve kullanılması durumunda Adwords hesabı bir daha açılmamak üzere kapatılır. Oldukça ciddi bir yaptırıma ve cezaya sahip bu uygulama, iyi niyet üzerine kurulmuştur. Bunun tespit edilmesi hiç zor bir uygulama gerektirmez. İnternet üzerindeki forumlarda Adwords kupon satışı yapıldığını çok defa çoğumuz gördük. Bunu pazarlayan, satışını yapan kötü niyetli kişiler kupon sattığı kişilere ne derece bir kötülük yaptıklarını bilseler de bunu yapmaya devam edecek insanları kandırma yolunda çabalarını sürdüreceklerdir. Düşünün iyi bir web siteniz var, bu tür yasal olmayan bir uygulama yaptınız ve tespit edildiniz. Web siteniz üzerinde doğal olarak adres bilgileriniz var. İşte harika ceza burada başlıyor ! Adres bilgileriniz ile bir daha kesinlikle Adwords hesabı açamıyor, para vererek reklam yayınlamak isteseniz de buna izin verilemiyor. Adresiniz, web sitenizin adresi size ait, bunu bilmiyordunuz. Yine de bunu anlatmanız hesabınızın tekrar aktif olması oldukça güç olacaktır. Kötü niyetli bir Adwords kupon satıcısı, bir şekilde edindiği ücretsiz kuponları edindi ve size bunu bir bedel karşılığında sattı. Siz de farklı bir hesap adına gönderilmiş, farklı e-posta bilgileri ile eşleşen bu kuponu kendi Adwords hesabınıza eklemek istediniz. İşte burada boşa giden para, kapatılan bir Adwords hesabı sahibi olursunuz. İyi niyet üzerine kurulmuş, kazancınızı arttırmak, yeni kitleler, müşteriler edinebilmeniz için geliştirilen bu ücretsiz kupon uygulamasında kötü niyetli kullanımların da Adwords reklam sistemince o derece cezaları bulunmaktadır.


Seo Adwords

SEO Adwords konusunu bilmeyen, Google reklamları vererek üst sıralarda çıkma konusunu bilmeyen reklam verenlerin ne derecede önemli bir konuyu atladıkları, bilmedikleri çok üzücü bir durumdur. seo danışmanlığıGoogle, arama sonuçlarında bir web sitesinin üst sıralarda bulunabilmesi için çeşitli kriterleri dikkate aldığı artık hemen hemen her web sitesi sahibinin öğrendiği bir konudur. Bu kriterler konuya hakim web tasarım firmaları tarafından bilinmektedir. Çeşitli firmalar web sitelerini nasılsa reklam vereceğim, ücretsiz arama sorgularında çıkmak kolay değil şeklinde bir yaklaşımla web sitelerini SEO kriterlerinden uzak bir şekilde yaptırmaktadırlar. Fakat SEO Adwords konusunun onlara ne kazandıracağını henüz öğrenmiş değildirler. Boşuna yüksek reklam maliyeti ödediklerini hatta kriterlere uymayan web sitelerinin bir süre sonra Adwords reklam sisteminden banlanacağını, ceza alabileeceklerini de öğrenmemişlerdir. Genelde ne yazık ki  bu konuyu Adwords reklam sisteminden ceza alan yada çok ciddi reklam maliyetleri ile karşılaşan web sitesi sahiplerinin öğrendikleri de bir gerçektir. Oysa ki SEO Adwords konusu, bir diğer ifade ile arama motorlarına uyumlu, optimize edilmiş bir web sitesinin reklam maliyetinin düşeceği, ücretsiz olarak birçok kelimede de listelenebileceği konusunda onları kimse uyarmamıştır. SEO kiriterleri genel anlamda web sistesinin hizmet verdiği konuyu detaylı açıklayan, hedef kelimelerde ne derece  hakim olduğunu belirten detayların bir bütünü denebilir. İçeriğinin ne olduğu belli olmayan bir web sitesinin arama motorları tarafından sunulması da pek mantıklı görülemez. Kriterlere arama motorları tarafından bir diğer bakış açısı da ne derece temiz bir yazılım kullanılmışsa web sitenizi inceleyen botlarımız daha az zaman harcar,  kısa süre içerisinde de sitenizi sorgularda yayınlar şeklinde değerlendirilebilir.

SEO Adwords teknikleri

SEO Adwords teknikleri belirli bir madde ile hedeflenerek işlem yapılmasını asla kapsayamaz, konuyu bir bütün olarak ele almak gereklidir. Tüm SEO kriterleri bilinerek bütün olarak belirli oranlarda kullanılması gereklidir. Kriterler açısından zengin bir web sitesi sürekli yükseliş ve istikrar getirecektir. Günlük yaşamak  yerine uzun vadeli bir kazanç elkde etmenizi sağlayacaktır. Birkaç daldan web sitesi yaptırarak zaman ve bedel harcamak Adwords reklam verenlerinin de bu konuyu bilmeyerek boşa geçirdikleri bir zamandır. Eskiden reklam veririm çıkarım mantığı günümüzde kontrol altında tutamayacağınız bir bütçe ile sürekli maliyet arttırımına gitmenize neden olacaktır. Kimi zaman bazı web sitelerinin Adwords reklamlarında sürekli ilk sıralarda görüntülenmesi rakipleri tarafından sinir bozucu olduğu da bilinmektedir. Ne kadar çok reklam parası veriyor dediğiniz o web siteleri aslında tahmin ettiğinizden çok daha az reklam maliyeti ile SEO Adwords kazancını yaşamaktadır.

SEO Adwords web tasarımı

SEO ve Adwords reklamları konusunda hakim bir web tasarım firması sizlere sadece reklam maliyeti konusu dışında web sitenizi ziyaret eden kişilerin web sitenizden ve hizmetlerinden memnun kalmalarını bu sayede de kazancınızın artmasını sağlayacaktır. Profesyonel bir web tasarım firması SEO konusunda neler yapılmasını bilecek, Adwords reklamlarını düşünmeden web sitenizi hazırlayacaktır. Bu şekilde hazırlanan bir web sitesi sonradan adapte edilen Adwords reklamları ile beklenilenin üzerinde bir kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. SEO mantığı ve Adwords reklamlarına hakimiyeti sürekli bir kazanç sağlayacaktır.


adsense reklam inceleme merkezi

Adsense reklam inceleme merkezi, Adsense reklamlarının kısıtlanacağı, istenmeyen reklamların engellenebileceği bölümdür. Adsense reklam inceleme merkezine https://www.google.com/adsense/app#allowAndBlockAds adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adsense reklam inceleme merkezi kullanımı

Reklam inceleme merkezi siteniz üzerindeki reklamların sergilendiği bölüm olarak ne sıklıkla ne tür reklamların yayınlandığını inceleyebileceğiniz oldukça kullanışlı bir bölümdür. Reklam inceleme merkezi üzerinden sitenizde yayınlanan Adsense çöp reklamları görebilirsiniz. Peki reklam inceleme merkezi üzerindeki çöp reklamları nasıl bulabilirim?  Bu soru Adsense reklamları yayınlayan web sitesi sahiplerinin sık ilgilendiği bir konudur. Konuyu yine Adwords reklamı veren olarak düşünmek ve incelemek gerekir. Konuyu biraz açıklayalım, Adsense reklam inceleme merkezi bölümünün ne derece önemli olduğunu bir defa daha vurgulayalım. adsense reklamBir Adwords reklam veren site sahibi çoğu zaman reklam verdiği kelimenin tıklama başına maliyeti konusundan yakınır ve çeşitli çözümler ararlar.  Ana sayfalarını verdikleri reklamlar bazen hedefledikleri kelimelerden uzak içeriklerde bu nedenle de yüksek tıklama maliyeti vermektedir. Bu tür durumlarda Adwords reklamı veren kişiler web sitelerine konu ile ilgili alt sayfalar hazırlamak yöntemini kullanmaktadırlar. Bu sayede hedef kelime vurgulanarak tıklama başına maliyeti düşürebilmektedirler. Adsense reklam inceleme merkezine giriş yaptığınızdan özellikler yeni Adsense değişiklikleri sonrasında gösterim puanı ifadesi eşliğinde sitenizde yayınlanan Adsense reklamlarını görebilmektesiniz.  Biraz inceleme yapıldığında bir reklamın ana sayfaya verildiğini bazı reklamların da alt sayfalara verildiğini görebilirsiniz. İşte burada biraz düşünmeniz gerekir. Çoğu zaman alt sayfalara verilen reklamlar düşük tıklama başına maliyet yani az kazanç getirecektir. Oysa ki o reklamı tıklayan kişi o reklamı tıklamak yerine ana sayfaya link verilen getirisi yüksek Adsense reklamları tıklayabilir. Adsense reklam inceleme merkezi bölümü dışında yine aynı sayfada bulunan Reklam veren URL’leri bölümü ise, sürekli az kazandıran Adsense reklamları yayınlayan yada siteniz ile ilgisi olmadığını düşündüğünüz Google Adsense reklamlarını veren sitenin url adresini girerek tüm reklamlarını engellemenize yarayan bölümdür.  Google Adsense reklam inceleme merkezi bölümünü kullanmadan önce belirli bir süreyi öncesi ve sonrası olarak analiz etmenizi, yukarıda belirilen mantık doğrultusunda işlem yapmanızı öneririz. Bir Adsense reklamını engellemek oldukça kolaydır. Fakat önemli olan hangi reklamı engellemeniz gerektiğini bulmaktır. İnternet üzerinde Adsense çöp reklam listesi şeklinde dağıtılan reklam filtre listelerine güvenmemenizi, kendi siteniz için, mantıklı bir şekilde oluşturulacak reklam filtre sistemi kullanmanızı öneririz.


adsense kazanma yolları

Birçok web sitesi sahibi Adsense kazanma yolları konusunda araştırma yapmaktadır. Kazanma yolları olarak çeşitli yöntemler, hit arttırma, reklam yerleşimi gibi farklı yöntemleri denemektedirler. Kuşkusuz Adsense kazanma yollarından en önemlisi özgün ve geniş içeriktir. Bu yöntemin zaman, emek gerektirdiği bir gerçektir. Fakat verilen emeğin ve zamanın karşılığını alacağınızda da kuşkunuz olmasın. Bu bilinen en etik ve kalıcı yöntemlerden biridir. Peki hem geniş özgün içerik hazırlarken hem de hızlı bir şekilde nasıl kazanabilirim şeklinde bir soruya aşağıdaki yöntem ile ulaşabilirsiniz.

Adsense kazanma yolları

Adsense kazançları beklediğiniz siteye Adwords reklamı vermek. Evet, Adwords reklamı vermek. Bu nasıl ben kazanç beklerken kazanma yolları ararken neden Adwords reklamları ile para ödeyeyim diyebilirsiniz. Fakat Google reklamları konusunu hem Adsense hem de Adwords reklamları kullanıcı olarak ciddi bir şekilde kullanırsanız bunu daha iyi anlayabilirsiniz. adwords reklam danışmanlığıAdsense kazanma yollarını aramadan önce sitenizin ne tür kelimelerde kazandırdığını öğrenmiş, kazandıracak kelimelere yoğunlaşmış olduğunuzu kabul edelim. Bu mantıkla karşınıza az kazandıran ama çok aranan kelimeler, konular çıktığını da fark etmiş olmanız gerekmektedir. Dönem dönem bu tür kelimelere, reklamlara kızdığınız da gerçektir. İşte burada biraz düşünmeniz gerekiyor. Daha detaylı örneklemeye gidersek; bir arkadaşlık sitesinin kazandığı kelimeler arkadaşlık sitesi, siteleri gibi kelimelerdir. Fakat çöpçatan, sevgili arama gibi kelimeler ise o kadar Adwords bedeli tutmayan reklam kelimeleridir. Aslında ekonomik reklam bedeli olan bu tür kelimelerle de ciddi bir kitle arama yapmaktadır. İşte burada Adwords reklamlarında tıklama başına maliyeti düşük ama ziyaretçi sayısı yüksek kelimeleri edinerek sitenize Adwords reklamı vermeniz, 0.04 TL ye reklam verdiğiniz bir kelime ile  sitenize çektiğiniz ziyaretçinin 0,90 TL değerinde bir reklamı tıklamasını sağlayabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen Adsense kazanma yolları konusundan bir örnek sürekli düşük maliyetlere Adwords reklamı vererek Adsense reklamları ile yüksek kazanç elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Unutmayın gelişen internet siteleri, rekabetin artması artık daha teknik, biraz daha emek gerektiren yöntemler kullanmanızı getirmektedir. Siz gayet etik, güncel, özgün içeriklerle hazırladığınız sitelerinizi bu yöntemle kazanarak geliştirebilirsiniz. Çeşitli Adsense kazanma yolları araştırmak ve kazanmak sitenize daha iyi sarılmanızı sürekli içerik girmenizi sağlayacaktır. İlerleyen zaman içerisinde Adsense gelirlerinizin artması durumunda Adwords reklamları kontrolünüzde şekillenebilir, kazancınıza paralel Adwords reklamı vermenizi sağlayabilir.


adsense reklamlarında google ı engellemek

Hemen hemen her Adsense reklam yayıncısı sitelerinde Google reklamlarını, özellikle Google Chrome kullanımını yaygınlaştırmak amaçlı reklamları görürler. Birçok Adsense reklam yayıncısı da bu Google reklamlarını engellemek hakkında fikirler yürütmekte olup ne derece hatalı önerilerde bulunduklarını fark etmezler. Google Adsensepaneli üzerinde bulunan istenmeyen reklamları filtre edebildiğiniz bölüm, sitenizde sık karşılaştığınız, kazandırmayan veya rakiplerinize ait reklamların yayınlanmamasını istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu bölüm üzerinde özgür olduğunuz fakat reklam filtresi kullanarak engellediğiniz reklamlardan dolayı kazançların düştüğü bir gerçektir. Aslında mantıklı kullanıldığı zaman kazançların düşmesi yerine aksine artması sağlanabilmektedir. İnternet Explorer, Firefox gibi browserlar ile incelenen sitenizde Google Chrome kullanımını arttırmak amaçlı reklamların kazandırmadığını belirten bazı kişiler, oysa ki Google Chrome reklamlarının amacını anlamadıklarından bu tür bir girişim içerisine girmektedirler. Google Chrome kullanımının artması, Google Chrome ile incelenen sitelerinde ziyaretçinin kısa süre içerisinde aradığı, ilgilendiği reklamların yayınlandığını, bu nedenle de ziyaretçilerin reklamları tıklama oranının yükseldiğini bilmemektedirler. Keşke bütün internet kullanıcıları Google Chrome kullanmış olsa da reklamların tıklama oranı bu derece artsa. Bu bakış açısından Google Adsense reklamlarında Google’ı engellemek ne derece yanlış bir yöntem olduğu bir gerçektir.  Ayrıca reklam verenin engellenmesi hangi mantığa sığar bir formüldür? Sizi reklam sisteminden çıkarmaması için bundan güzel bir neden olabilir mi? Kendinizi Google yerine koyarak bu kulaktan dolma fikirleri üreten kişilerin ne derece yanlış bir öneride bulunduklarını anlayabilirsiniz.


google publisher toolbar daha hızlı

Adsense reklamları için kullanılan Google Publisher Toolbar, Adsense reklam kazançlarını kontrol etmek için, Adsense reklam yönetim paneline girdiğiniz zaman aldığınız verilerden daha hızlı sonuçları verdiği tecrübelerimize dayanarak tespit edilmiştir. Google Publisher Toolbar kullanan Adsense reklam yayıncıları, gün içerisinde Adsense reklam kazançlarını kontrol etmek için Adsense hesaplarına bağlanarak sonuçları almak istemektedir. Bunun için yeni bir sayfa açarak birkaç tıklama ile kazançlarını inceleyebilmektedir. Bu Adsense kazançları için üretilen Google Publisher Toolbar programı daha hızlı ve pratik bir şekilde kazançlarınızı incelemenizi sağlamanın dışında kazançaların daha hızlı bir şekilde alındığı tespit edilmiştir. Hem hız hemde daha kolay bir kullanım açısından her Google Adsense reklam yayıncısı tarafından Google Publisher Toolbar eklentisinin kullanılmasını öneririz.


seo teknikleri, site yaşı

Site yaşı, Seo teknikleri konusunda en önemli kriterdir. Bir web sitesi yaşı ne kadar eski olursa arama motorlarında ilk sayfada çıkma ihtimali o kadar yükselir.

Bu konuyu gerçek hayatta görebileceğimiz bir şekilde örnekleyelim, yaşadığınız sokakta iki adet firma var diyelim. Bu firmalardan biri ile alışveriş yapmak istiyorsunuz. Biri oldukça eski bir firma diğeri ise daha yeni açılmış bir firma, ürün yelpazesinin aynı olduğunu almak istediğiniz ürünü ikisinde de bulabileceğinizi kabul edelim. Hangisine giderdiniz? Bazıları muhalif olmak için yeni açılana giderim der fakat ciddi bir ürün veya hizmet alacaksanız yıllardır ayakta olan eski firmayı seçeceklerini kendileri de bir süre sonra anlarlar.

domain yaşı

Şimdi bu örnekle site yaşı yeni hiç mi umut yok diyebilirsiniz. Hatta site yaşı yeni ama ben onlardan daha iyi hizmet veriyorum da diyebilirsiniz. O zaman tanınmanız, güven kazanmanız için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Karamsarlığa kapılmayın eski site yaşı her zaman arama motorlarında ilk sıralarda çıkar şeklinde düşünmeyin. Onlar da hata yapabilir, siz onların hatalarınızı kendiniz için kazanç durumuna çevirebilirsiniz. Hele birde sürekli kurallara uygun, Seo teknikleri yerine getirilmiş, yüm Seo kriterleri aksatmadan yapılmış bir web sitesi sahibiyseniz ileride kolay kolay sırtınız yere gelmeyecektir.

Bir işletmenin zaman içerisinde çeşitli sorunlar yaşayarak ayakta kalması o işletmeye deneyim kazandıracaktır. Bu deneyim o işletmeyi denetleyen denetleme organlarına da o işletme için bir miktar ayrıcalık kazandıracaktır. Yeni açılan bir işletmenin hata yapma olasılığı, ne kadar işinde uzman olsa da eski bir işletme kadar tecrübeli değildir. Seo teknikleri açısından site yaşı önemini bu bakış açısından biraz daha iyi anlayabilirsiniz.

Seo teknikleri açısından önemli olan bir diğer konu backlink getirileridir. Bu konu çok tartışılsa da Seo teknikleri açısından bir kazanç olduğu sürekli gerçektir. Peki backlink ile ne ilgisi var site yaşı ve Seo teknikleri derseniz, doğal backlink sitenizi beğenen, başkalarının da faydalanmasını sağlamak için size verilen link sayısıdır. Bu linklere backlink denir. Backlink doğal olarak belirli bir zaman içerisinde edinilir. Bu bir örnekleme verilmek gerekirse 2 yaşında bir site için yaklaşık 50 backlink doğal olarak edinilmiş kabul edersek. 1 yaşında bir sitenin 60 backlink alması bu işte bir hile var mantığını doğuracaktır. Bu sebeple siteniz incelenecek banlanmanıza neden olabilecek üzücü durumlarla karşılaşmanıza neden olabilecektir. Seo teknikleri, site yaşı bu nedenle oldukça önemlidir.seo teknikleri

Seo teknikleri, Seo kriterlerinin uygulandığı arama motoru optimizasyon hizmetleri teknik ayrıntıları kapsamaktadır.

seo teknikleri

Web sitelerinin arama motorlarında üst sayfalarda çıkma işlemi için çeşitli Seo teknikleri dikkate alınarak uygulanmaktadır. Aslında Seo teknikleri, bir web sitenizin iyi uygulandığı zaman başarılı, faydalı bir web sitesi olduğu anlamına gelir. Seo teknikleri, istekli, teknikleri anlayan bir mantık ile zorlama olmaksızın uygulanmalıdır. Seo teknikleri uzmanı, konuyu bütün olarak ele aldığı zaman bir zahmet olarak görmeyerek her Seo teknikleri uygulama yapan için zevk vermektedir. Seo teknikleri konuyu anlamayan madde madde Seo teknikleri uygulamaya çalışan biri için yorucu, hata sıkıcı bir çalışma olarak algılanabilmektedir. İşini seven bir web tasarım firması, Seo teknikleri uygulama aşamasında sıkıcı bir durum aksine zevkli, sonuç getiren, arama motorlarında üst sıralarda çıkma sonuçlarını elde edebileceği için uygulayana tat vermektedir.

Seo teknikleri, önemli teknikleri maddelemek gerekirse;

Seo teknikleri, Meta tag etiketleri

Meta tag etiketleri Seo teknikleri açısından en önemli Seo teknikleri içerisinde yer almaktadır. Meta tag etiketleriniz özenle hazırlanan sayfaların içerik kimliklerini taşır. Arama motorları meta tag etiketlerini öncelikli inceleyeceği için başarılı bir Seo teknikleri uygulamasını yerine getirmiş olacaksınız.

Seo teknikleri, heading etiketleri

Seo teknikleri açısından heading etiketleri sayfa içi başlık, yardımcı index, vurgulama metinleri içerin oldukça önemli bir tekniktir. Seo teknikleri açısından heading etiketleri vazgeçilmezdir. Heading etiketleri yerinde uygulanmayan bir sayfa değersiz, diğer kelimelerle eş değerde algılanacaktır. İncelemekte olduğunuz sayfa da Seo teknikleri açısından başlıklar heading etiketleri ile vurgulanmıştır.

Seo teknikleri, dahili ve harici link çıkışları

seo teknikleri etiketler

Web sitesi üzerinde bulunan dahili link bağlantıları, tüm sayfalarınızın değerinde indexlenmesini sağlayacağından Seo teknikleri açısından ciddi önem taşımaktadır. Harici link çıkışları ise gereken, destekleyici veya önerici yapıda, gelir elde edilmeyen bir yapıda olmalıdır. Harici link çıkışlarında yapılan hatalar Seo teknikleri konusunda diğer kazanımlarınızı kaybetmenize neden olacağından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Seo teknikleri, görsellerde alt ve title etiketi kullanımı

Seo teknikleri açısından oldukça önem taşıtan bir diğer konu görseller (resimler de) alt ve title etiketlerinin kullanımıdır. Arama motorlarına yardımcı olmak açısından Seo teknikleri konusunda olmazsa olmazlardandır. Bir içerik içinde kullanılan görselin alt etiketi ile bağlamak, içeriğin ve görselin konu ile ilgili olduğu anlamına gelmektedir. Bu nedenle arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için önemli bir Seo teknikleri maddesini yerine getirmiş olacaksınız.