güncel çöp reklam listesi kullanmalımıyım

güncel çöp listesi

Reklamların Google Adsense felsefesine göre sitenizin içeriğine göre yayınlandığı Google Adsense reklamlarında bir sağlık sitesine göre çöp reklam listesi olabilecek arkadaşlık sitesi reklamları, tatil sitesi reklamları sahibi olduğunuz siteye göre olmayabilir. Örneklemek gerekirse;

Bir sağlık siteniz var güncel çöp reklam listesi arıyorsunuz. Çeşitli forumlar üzerinden bir çöp reklam listesi edindiniz. Fakat bu tatil sitesi sahibi olan bir Adsense kullanıcısına ait bir liste, doğal olarak sağlık reklamlarını filtrelemiş durumdadır. Sizin bir sağlık sitesi sahibi olmanız ve sitenizde sağlıkla ilgili Adsense reklamları geçmesi gerekirken filtreden dolayı kazanabileceğiniz reklamlar yayınlanmamış olacaktır. Hatta sektörünüze ait reklamları filtrelediğiniz için sistemden atılmanıza bile neden olacaktır.

Bazı Adsense kullanıcıları güncel çöp reklam listesi kullandım kazançlarım düştü şeklinde yakınmaları işte bu nedenden dolayıdır. Bir sağlık sitesine giren internet kullanıcısı sağlık ile ilgili konuları araştırırken tatil, otel gibi reklamların yayınlanması tıklamamasına neden olacaktır. Ziyaretçi sayım fazla ama reklamlar tıklanmıyor şeklindeki yakınmaların sebebi de budur. Bir elbise her bedene uymayacağı gibi her güncel çöp reklam listesi de her Adsense yayıncısına uymayacaktır.

Sitenizde tıklama başına kazancı düşük bir reklam yayınlanıyor. Fakat ziyaretçilerinizle ilgili reklamlar bunlar. O yüzden tıklanıyor. Az da olsa tıklanıyor ve bir kazanç elde ediyorsunuz. Yüksek ziyaretçi trafiğine sahip sitenizde ziyaretçilerin reklamları hiç tıklamamasından iyi değilmidir?

Artık bu bilgiler eşliğinde “güncel çöp reklam filtresi kullanmalımıyım” sorusunun yanıtını kendiniz biraz düşünerek bulabilirsiniz.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz