heading etiketleri ve seo kriterleri

Bir web sitesinin Seo kriterleri açısından Heading Etiketleri yeterli ve yerinde kullanılması gereklidir.

Heading Etiketleri konusunu Seo kriterleri açısından değerlendirmek gerekirse, web siteleri içerisinde kullanılan Heading Etiketleri, meta tag etiketleri ile uyumlu konuyu anlatımı açısından Heading Etiketleri yol gösterici olması gerekmektedir. Arama motorları web sitenizi incelerken ilk olarak meta tag etiketleri daha sonra da Heading Etiketlerini kontrol ederler. Bu işlem sonrasında kullanılan Heading Etiketleri içerik ile paralel olma durumu incelenir. Heading Etiketleri, içeriğiniz ile aynı kelimeleri içeriyor ve meta taglar aynı kelimeleri içeriyorsa başarılı bir ilerleme kaydediyorsun demektir.

heading etiketleri

Heading Etiketleri, kendi içerisinde <h1>, <h2>, <h3> şeklinde dağıtılmalıdır. Belirli bir ölçü içerisinde kullanılması gereken Heading Etiketleri, abartılmadan, görevini yerine getirebilecek kıvamda kullanılmalıdır. Heading Etiketleri açısından yoksun web siteleri Seo kriterleri incelendiğinde önemli Seo hatası olarak karşınıza çıkacaktır. Heading Etiketleri sıralama mantığını konu anlatımı içerisinde konu başlığında h1, konunun alt başlıklarında h2, diğer vurgu bölümlerinde ise h3 olarak kullanmanız Heading Etiketleri Seo kriterini yerine getirecektir. İçerik açısından yetersiz fakat Heading Etiketleri kullanılan bir web sitesi ise Google politikaları açısından ceza alma durumuna düşecektir. Heading Etiketleri kullanımı css dosyası ile şekillendirilerek standart Heading Etiketleri boyutlarından daha küçük siteni ile uyumlu bir şekilde sunulabilmektedir. Css dosyası üzerinden yazı karakteri, font ebatları gibi değişiklikler sayesinden görsel olarak tatmin edici bir görünüm sergileyebilirsiniz. Heading Etiketleri html kodlarında gereksiz bir kalabalık oluşumunu engelleyeceği için arama motorları tarafından ayrıca beğenilen bir site sahibi olmanız sağlanacaktır.

Uygulaması kolay, html dillerine hakim olmayan kişiler tarafından da uygulanabilecek olan Heading Etiketleri, kod yazılımı kullanmadan hazırlanan web sitelerinde (wordpress, joomla gibi cms sistemleri) ayrıca httml görünümü üzerinden tanımlanabilmektedir. Birçok Seo kriteri konusunda olduğu gibi Heading Etiketleri konusu da aşırıya kaçmadan, yerinde ve yeterli kullanım gerektirmektedir.

Unutmayın Heading Etiketleri, Seo kriterleri açısından önemli olsa da daha yerine getirmeniz gereken farklı kriterler de bulunmaktadır. Heading Etiketleri konusunda bu yüzden gerektiğinden fazla kullanarak web sitenizi riske atmayın.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz