neden adwords reklamları

neden google adwords

Ürün veya hizmetlerinizi tanıtan iyi bir web sitesi hazırladınız. Fakat web siteniz arama motorlarında çıkmıyor, doğal olarak da hazırlanmış olan web siteniz hedef kitlenizle buluşamıyor, bir getiri sağlamıyor. Arama motorlarının, özellikle Google arama motorunun, web sitelerini listelerken belirli kriterlere bağımlı kalarak sıralamalar yapmaktadır. Rekabetin her geçen gün arttığı internet sitelerinde hemen hemen her gün sizinle aynı sektörde yeni firmalar yayına girmektedir. Bu da rekabeti daha da arttırmaktadır. Doğal olarak bu rekabet  Google aramalarına da yansımakta, sıralamaları etkilemektedir.

Google Adwords, rekabetin yüksek olduğu, Google aramalarında yüksek sorgulamaların olduğu kelimelerde ürün ve hizmetlerinizi arama motorlarında ücretsiz sıralamalara girmek için zaman ve emek harcamadan ilk sayfalarda bulunabileceğiniz yöntemdir. İşte burada neden Adwords reklamları sorusunun yanıtı çıkmaktadır.

Google Adwords, ürün ve hizmetlerinizin yıl içerisinde kısıtlı bir dönemde yoğun olduğu dönemlerde etkili bir reklam yöntemidir. Uzun zaman alabilecek ücretsiz listelenme sürelerini beklemeden sezonunuz da Google Adwords reklamları ile hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Google arama motoru üzerinde yapılan aramalarda Google Adwords ile vereceğiniz reklamlar sayfanın sağ bölümü veya üst bölümünde sergilenerek arama yapan kullanıcılara fark edebilecekleri bir şekilde sunulmaktadır.

Kısa vadeli etkinikleri (bayram, tatil, kampanya, vb.) reklamları Google arama motoru sorgu listelemelerinde duyurabilecek etkileyici bir alt açıklamayı Google ücretsiz listelemelerde yapmanız pek mümkün değildir. Zaten yapacağınız başlık (title) ve açıklama (description) bölümlerinde yapacağınız değişiklikler Google tarafından bir süre sonra yayınlanacağı için kısa vadelerdeki etkinlikler için pek mümkün değildir. Google ücretsiz listelenmelerinde meta açıklamalarınızın her kelimenin ciddi bir hesaplama ile ayarlanması gerekmektedir. Bir kelimenin değiştirilmesi listelenmede sıralamanızın değişimine neden olacaktır.

Bu bakış açısı ile Google Adwords reklamları sizlere istediğiniz sürede hatta saat aralığında istediğiniz cümlelerle sorgulama sonuçlarında çıkmanızı sağlayacaktır. Bir bedel ödeyerek listelenen reklamlarınız ilk bakışta size itici gelse de yapmış olduğunuz ödemelerle kazancınız arasında çok ciddi bir fark, değecek bir bedel olduğunu anlayabilirsiniz.

Kısa süre içerisinde ciddi kazançlar elde edebileceğiniz Google Adwords reklamları, mantıklı ve istikrarlı kullanıldığı sürece beklentilerinizin üzerinde kazançlar sağlayabilmektedir.

Yorumda Bulunabilirsiniz