seo kriterleri meta tag

Seo kriterleri arasında meta tag etiketleri en önemli seo kriteridir. Meta tag bir web sitesi için web sitesinin kimliğini arama motorlarına tanıttığı, arama motorlarının öncelikle incelediği unsurdur.

meta tag seo kriteri

Özenle hazırlanmış bir web sitesi sahibisiniz web sitenizin içeriğini Seo kriterlerini yerine getirerek gerçek ziyaretçilere ulaşmak, arama motorları tarafından listelenmek istiyorsunuz. İlk adım olarak, en önemli Seo kriteri olan meta tag konusunu çok iyi öğrenmek, uygulamanız gerekecektir. Yıllar öncesinde bu derecede önemsenmeyen hatta meta tag çalışmaları hile yapılarak arama motorlarında üst sıralarda bulunan web siteleri, günümüzde en önemli Seo kriteri olarak karşımıza çıkmakta iyi bir meta tag uygulaması bir web sitesi için yapılabilecek en iyi seo kriteridir. Meta tag uygulamalarını açıklamaları ile aşağıda açıklandığı (bu sayfada uygulandığı gibi) uygulayabilirsiniz;

<title>Seo kriterleri meta tag, yardım</title>

Yukarıdaki meta tag, title etiketi sitenizin arama motorlarında başlık olarak görüleceği bölümdür. Meta tag Seo kriterleri açısından önem derecesi en yüksek seviyededir. Title meta tag etiketi ortalama 79-90 harfi geçmemelidir.

<meta name=”description” content=”Seo kriterleri arasında meta tag uygulamaları en önemli seo kriteridir. Title, description ve keywords meta tagları en önemli seo kriteridir.”>

Yukarıdaki description meta tag etiketi sitenizin açıklamasını ifade etmektedir. Title etiketi ile ilgili olması meta tag Seo kriteri açısından önemlidir. Title meta tag ile birlikte incelenir, birlikte Seo kriteri olarak algılanır. Meta tag Seo kriterleri açısından önem derecesi yüksektir. Kullanılması zaruri kriterlerdendir. Description meta tag etiketi ortalama 150-190 harfi geçmemelidir.

<meta name=”keywords” content=”seo, seo ktiterleri, meta tag“>

Yukarıdaki meta tag etiketi ise siteniz içerisinde bulunan kelimeleri barındıran, meta kelime açıklamalarıdır. Yaklaşık 10-12 kelime kullanabilmeniz önerilen mata tag etiketi, eskiden oldukça fazla önem taşısa da günümüzde önemi minimum seviyededir.

Belirtilen meta tag kriterleri, arama motorları botları tarafından sitenizi inceleme sırasında ilk dikkate aldığı bölümdür. Bu kriter, sitenizin ve alt sayfaların ne içerdiğini anlatan kılavuz satırlardır. Birbirleri ile ilişkili olması gereken meta tag satırları, ayrı ayrı incelenme sonrasında toplu olarak incelenmektedir. Belirtilen meta tag satırları sayfa içerisinde kullanılan kelimelerle alaka düzeyi incelenmektedir. Bu sayede sayfanıza belirli bir değer verilmektedir. Meta tag seo kriteri kelimelerin tekrarlanma sayısına göre derece verilmektedir. Sayfa içerisinde meta tag satırları ile uyumlu kelime tekrarı %2’yi geçmemelidir. Meta tag etiketi hakkında yeterli bilgi sahibi olmamanız durumunda kesinlikle yardım almanız önerilir. Alacağınız yardım, gelecekte Seo kriterleri açısından oldukça işinize yarayacaktır.

Tags: , ,

Comments (1)

  • sarot

    cok güzel bir calısma olmus tesekkürler

    Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz