seo teknikleri, site yaşı

Site yaşı, Seo teknikleri konusunda en önemli kriterdir. Bir web sitesi yaşı ne kadar eski olursa arama motorlarında ilk sayfada çıkma ihtimali o kadar yükselir.

Bu konuyu gerçek hayatta görebileceğimiz bir şekilde örnekleyelim, yaşadığınız sokakta iki adet firma var diyelim. Bu firmalardan biri ile alışveriş yapmak istiyorsunuz. Biri oldukça eski bir firma diğeri ise daha yeni açılmış bir firma, ürün yelpazesinin aynı olduğunu almak istediğiniz ürünü ikisinde de bulabileceğinizi kabul edelim. Hangisine giderdiniz? Bazıları muhalif olmak için yeni açılana giderim der fakat ciddi bir ürün veya hizmet alacaksanız yıllardır ayakta olan eski firmayı seçeceklerini kendileri de bir süre sonra anlarlar.

domain yaşı

Şimdi bu örnekle site yaşı yeni hiç mi umut yok diyebilirsiniz. Hatta site yaşı yeni ama ben onlardan daha iyi hizmet veriyorum da diyebilirsiniz. O zaman tanınmanız, güven kazanmanız için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Karamsarlığa kapılmayın eski site yaşı her zaman arama motorlarında ilk sıralarda çıkar şeklinde düşünmeyin. Onlar da hata yapabilir, siz onların hatalarınızı kendiniz için kazanç durumuna çevirebilirsiniz. Hele birde sürekli kurallara uygun, Seo teknikleri yerine getirilmiş, yüm Seo kriterleri aksatmadan yapılmış bir web sitesi sahibiyseniz ileride kolay kolay sırtınız yere gelmeyecektir.

Bir işletmenin zaman içerisinde çeşitli sorunlar yaşayarak ayakta kalması o işletmeye deneyim kazandıracaktır. Bu deneyim o işletmeyi denetleyen denetleme organlarına da o işletme için bir miktar ayrıcalık kazandıracaktır. Yeni açılan bir işletmenin hata yapma olasılığı, ne kadar işinde uzman olsa da eski bir işletme kadar tecrübeli değildir. Seo teknikleri açısından site yaşı önemini bu bakış açısından biraz daha iyi anlayabilirsiniz.

Seo teknikleri açısından önemli olan bir diğer konu backlink getirileridir. Bu konu çok tartışılsa da Seo teknikleri açısından bir kazanç olduğu sürekli gerçektir. Peki backlink ile ne ilgisi var site yaşı ve Seo teknikleri derseniz, doğal backlink sitenizi beğenen, başkalarının da faydalanmasını sağlamak için size verilen link sayısıdır. Bu linklere backlink denir. Backlink doğal olarak belirli bir zaman içerisinde edinilir. Bu bir örnekleme verilmek gerekirse 2 yaşında bir site için yaklaşık 50 backlink doğal olarak edinilmiş kabul edersek. 1 yaşında bir sitenin 60 backlink alması bu işte bir hile var mantığını doğuracaktır. Bu sebeple siteniz incelenecek banlanmanıza neden olabilecek üzücü durumlarla karşılaşmanıza neden olabilecektir. Seo teknikleri, site yaşı bu nedenle oldukça önemlidir.

Tags: , ,

Yorumda Bulunabilirsiniz