şifreli sayfalarda adsense reklamı

şifreli sayfalarda adsense reklamı

Dinamik yapıda, kullanıcıları, kullanıcı adı ve parola ile giriş yaptığı, Google botlarının rahatlıkla inceleyemediği sayfalardaki Google Adsense reklamları içeriğinizle ilgili, getirisi yüksek reklamları yayınlayamayabilir. Bu gayet doğal, prensip olarak içeriği inceleyerek sitenize uygun reklamları yayınlayan Google Adsense reklam mantığı, içeriği inceleyemedi sayfalarda ilgisiz, hatta çöp reklamları yayınlayabilir.

Bu tür bir durumda yani şifreli sayfalarda Adsense reklamı yayınlamak konusunda aslında yapacağınız pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Elinizden geldiğince reklamları Google botlarının ulaşabileceği sayfalara eklemeniz gerekecektir.

İçeriği inceleyerek, anlatılan konu ile ilgili reklamların yayınlandığı Google Adsense reklamları, Google botlarının inceleyemediği sayfalarda doğal olarak içinde ne olduğunu bilemediği için ilgisiz reklamları (buna bazı kesimler çöp reklam olarak isim vermektedir) yayınlamaktadır. SEO kriterlerinin oldukça önem taşıdığı günümüzde arama motorları botları sayfaları incelemesi dışında rahat dolaşabilmeleri, gereksiz kodlardan dolayı zaman kaybetmemeyi istemektedir. Bu bilgiler eşliğinde içeriği şifrelenmiş bir sayfadan beklentimiz ne olabilir ki!

Google Adsense reklamlarını kazanamadığınız düşündüğünüz bu tür sayfalardan kaldırmadan önce yapabileceğiniz sadece iki küçük işlem olabilir.

şifreli sayfa

Bunlardan biri örnek olarak bir arkadaşlık sitesi sahibiyseniz kullanıcıların profillerinin sergilendiği sayfaları incelemek isteyen kullanıcılara kayıt olma zorunluluğu getirerek sitenizi ziyaret eden arama motoru botlarını kayıt olamayacakları için engellemiş oluyorsunuz. Bunun yerine profilleri rahat incelemeleri için izin verilebilir, sadece mesaj göndermek gibi işlemler için kayıtlı kullanıcı olmaları zorunluluğu getirebilirsiniz.

Bir diğeri ise sürekli çöp reklamları engellemek olacaktır. Kesinlikle sıkıcı, sinir bozucu olduğu konusunda sizinle aynı fikirdeyiz fakat ne yazık ki başka bir çözüm kalmayacaktır.

Tags: ,

Comments (3)

 • Nazım

  “Yayıncılar, program politikalarımıza uygun olmaları koşuluyla, şifreyle korunan sayfalara AdSense reklamları yerleştirebilir. ”

  https://support.google.com/adsense/answer/1346295?hl=tr

  “Sayfalarınız giriş yapılmasını gerektiriyorsa ve alakasız reklamlar görünüyorsa, girişle korunan sayfalar için tarayıcımıza erişim vererek reklam hedeflemesini iyileştirmeye yardımcı olabilirsiniz.”

  Reply

 • admin

  Google tarafından sayfalarınızda bir reklam yayınlanacaksa bu sayfalarınız ne kadar şifreli olsa da yine içeriğinizle ilgili reklamlar veya yakınları yayınlanacaktır. Yine de ilgisiz reklamları görüyorsanız reklam engelleme yöntemini kullanabilirsiniz.

  Reply

 • Sevgi DOĞAN

  Öncelikle herkese kolay gelsin dileklerimi iletmek isterim. Hemen hemen herkes burada yararlı bilgiler paylaşmak ve sorunlarını çözmek amacıyla bulunmaktadır. Benimde yönetmiş olduğum elmayarisi.com isimli sitemle ilgili bir sorunum var. Sitem 1,5 yaşında içerisinde 1600 den fazla konu mevcut. Tüm yazılarım özgün diyemem ama hemen hemen bir çok yazı da çalışma yapılmıştır. Sitem ilk kurulduğu zamanlarda bilmeden adsense başvurusunda bulundum ve başvurum kabul edildi. Reklam kodlarımı aldım siteme ekledim ancak reklamlar kpdlarım gösterilmeden iptal edildi. Bilmediğimden dolayı bu işlemi bir kaç kez daha tekrarladım hepsinde kabul edildi ve kod yerleştirmesinden sonra retedildi. Daha sonra siteye yüklenmeye başladım. Şimdi ise reklam kodu alamıyorum. Herseferinde başvurum redediliyor. Bu hem benim çalışma şevkimi kırıyor hem de sıkıyor. Google tarafından banlanmadıda sitem neden kaynaklandığını bir türlü bulumaıyorum. Bir ara sitemdeki bir çok yazıyı, eklentiyi ve etiketleri bu sebepten dolayı sildim. Ancak yine değişen bir şey olmadı. Bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.

  Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz