site google politikalarıyla uyumlu değil

Birçok Google Adsense kullanıcısı site Google politikalarıyla uyumlu değil ifadesini bilir ve bundan korkar. Peki, Google politikalarıyla uygun değil yanıtı almamak için neler yapmak gerekir?

google politikaları

Bir Google Adsense hesabı açmak istediğinizde veya mevcut Adsense hesabınıza yeni bir site eklemek istediğinizde Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtı almamak için adından da anlaşılacağı gibi Google politikalarını bilmeniz gerekir. Bilindiği üzere Google Adsense reklamları hatta Adwords reklamları üzerinde ciddiyet, illegal uygulamalar ve hilelere karşı sıkı bir güvenlik politikası uygulamaktadır. Bu Google politikaları amacı hile veya kolay yoldan para kazanmak isteyen kişiler açısından oldukça sıkıcı bir durumdur. Ama sağlıklı, başkalarının emeklerini kullanmayan, özgün, eğitici ve öğretici içerikler sunan bir Google Adsense kullanıcısı için çok korkulacak bir durum değildir.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtı almamak için ilk dikkat etmemiz gereken konu içeriklerin özgün olması, başka bir siteden alıntı olmamasıdır. Unutmayın birilerinin internette yayınladığı içerikleri Google sizden önce fark eder. Siz istediğiniz kadar özgün olmayan içerik hazırlayın ilk aşamada yakalanacaksınızdır.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almamak için bir diğer konuda içeriklerde kullanmış olduğunuz görsellerdir. (resimler, video, müzik, vb.) Farklı bir web sitesinde kullanılan çekim, montaj vb. emek harcanmış görseller, onu hazırlayanın emeğini çalmaktır. Her ne kadar bunu anlamaz deseniz de inanın Google bunu fark edecektir.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almanızın bir diğer nedeni, içeriğinizin özgün, kullanmış olduğunuz görsellerin size ait olmasına rağmen bu uyarıyı almanız, içeriğinizde uygunsuz, yanlış yönlendirici bir içeriği yayınlıyor olmanızdır. Hile hurda anlatılan bir içerik, yasal olmayan program linkleri paylaşan bir site kesinlikle Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını alacaktır.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını teknik yönü ile incelenen web sitenizde almanızın nedeni ise, içeriklerinizin teknik açıdan incelenemeyen Flash, Java gibi kapalı program dillerini barındırmasıdır. Flash ile hazırlanan web sitesinin içeriğini Google botları inceleyemeyeceği için Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almanız doğaldır.

Bunlar dışında, birkaç sayfadan oluşan Google Adsense hesabı almak için hazırlanmış web siteleri de, gerek maksadı gerekse trafik düşüklüğü nedeniyle Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almanıza neden olacaktır.

Alan adının yeni oluşu gibi konuların Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtı almanızda etkisi olduğunu düşünmeyerek, bunun aslında yeterli içeriğe sahip olmadan Google Adsense reklamları yayınlamak istediğinize bağlıyoruz. Yeterli içeriğe sahip, bilgilendirici siteler (incelemekte olduğunuz web sitesi gibi) yaklaşık açılışından sonraki 2-3 hafta içerisinde yeni bir hesap ile Google Adsense reklamlarını yayınlamanıza izin verecektir.

Tags: ,

Comments (1)

  • erkekcom

    Teşekkürler faydalı ve bilgilendirici olmuş ancak google adsense kriterleri son derece subjektif ne yazık ki. Kopya içerikler, spam yayınlar falan gerçekten herkesi bağlasaydı büyük gazeteler dahil hiçbir site google onayı alamazdı.

    Reply

Yorumda Bulunabilirsiniz