Posts Tagged ‘adsense kazanç’adsense reklam inceleme merkezi

Adsense reklam inceleme merkezi, Adsense reklamlarının kısıtlanacağı, istenmeyen reklamların engellenebileceği bölümdür. Adsense reklam inceleme merkezine https://www.google.com/adsense/app#allowAndBlockAds adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adsense reklam inceleme merkezi kullanımı

Reklam inceleme merkezi siteniz üzerindeki reklamların sergilendiği bölüm olarak ne sıklıkla ne tür reklamların yayınlandığını inceleyebileceğiniz oldukça kullanışlı bir bölümdür. Reklam inceleme merkezi üzerinden sitenizde yayınlanan Adsense çöp reklamları görebilirsiniz. Peki reklam inceleme merkezi üzerindeki çöp reklamları nasıl bulabilirim?  Bu soru Adsense reklamları yayınlayan web sitesi sahiplerinin sık ilgilendiği bir konudur. Konuyu yine Adwords reklamı veren olarak düşünmek ve incelemek gerekir. Konuyu biraz açıklayalım, Adsense reklam inceleme merkezi bölümünün ne derece önemli olduğunu bir defa daha vurgulayalım. adsense reklamBir Adwords reklam veren site sahibi çoğu zaman reklam verdiği kelimenin tıklama başına maliyeti konusundan yakınır ve çeşitli çözümler ararlar.  Ana sayfalarını verdikleri reklamlar bazen hedefledikleri kelimelerden uzak içeriklerde bu nedenle de yüksek tıklama maliyeti vermektedir. Bu tür durumlarda Adwords reklamı veren kişiler web sitelerine konu ile ilgili alt sayfalar hazırlamak yöntemini kullanmaktadırlar. Bu sayede hedef kelime vurgulanarak tıklama başına maliyeti düşürebilmektedirler. Adsense reklam inceleme merkezine giriş yaptığınızdan özellikler yeni Adsense değişiklikleri sonrasında gösterim puanı ifadesi eşliğinde sitenizde yayınlanan Adsense reklamlarını görebilmektesiniz.  Biraz inceleme yapıldığında bir reklamın ana sayfaya verildiğini bazı reklamların da alt sayfalara verildiğini görebilirsiniz. İşte burada biraz düşünmeniz gerekir. Çoğu zaman alt sayfalara verilen reklamlar düşük tıklama başına maliyet yani az kazanç getirecektir. Oysa ki o reklamı tıklayan kişi o reklamı tıklamak yerine ana sayfaya link verilen getirisi yüksek Adsense reklamları tıklayabilir. Adsense reklam inceleme merkezi bölümü dışında yine aynı sayfada bulunan Reklam veren URL’leri bölümü ise, sürekli az kazandıran Adsense reklamları yayınlayan yada siteniz ile ilgisi olmadığını düşündüğünüz Google Adsense reklamlarını veren sitenin url adresini girerek tüm reklamlarını engellemenize yarayan bölümdür.  Google Adsense reklam inceleme merkezi bölümünü kullanmadan önce belirli bir süreyi öncesi ve sonrası olarak analiz etmenizi, yukarıda belirilen mantık doğrultusunda işlem yapmanızı öneririz. Bir Adsense reklamını engellemek oldukça kolaydır. Fakat önemli olan hangi reklamı engellemeniz gerektiğini bulmaktır. İnternet üzerinde Adsense çöp reklam listesi şeklinde dağıtılan reklam filtre listelerine güvenmemenizi, kendi siteniz için, mantıklı bir şekilde oluşturulacak reklam filtre sistemi kullanmanızı öneririz.


adsense kazanma yolları

Birçok web sitesi sahibi Adsense kazanma yolları konusunda araştırma yapmaktadır. Kazanma yolları olarak çeşitli yöntemler, hit arttırma, reklam yerleşimi gibi farklı yöntemleri denemektedirler. Kuşkusuz Adsense kazanma yollarından en önemlisi özgün ve geniş içeriktir. Bu yöntemin zaman, emek gerektirdiği bir gerçektir. Fakat verilen emeğin ve zamanın karşılığını alacağınızda da kuşkunuz olmasın. Bu bilinen en etik ve kalıcı yöntemlerden biridir. Peki hem geniş özgün içerik hazırlarken hem de hızlı bir şekilde nasıl kazanabilirim şeklinde bir soruya aşağıdaki yöntem ile ulaşabilirsiniz.

Adsense kazanma yolları

Adsense kazançları beklediğiniz siteye Adwords reklamı vermek. Evet, Adwords reklamı vermek. Bu nasıl ben kazanç beklerken kazanma yolları ararken neden Adwords reklamları ile para ödeyeyim diyebilirsiniz. Fakat Google reklamları konusunu hem Adsense hem de Adwords reklamları kullanıcı olarak ciddi bir şekilde kullanırsanız bunu daha iyi anlayabilirsiniz. adwords reklam danışmanlığıAdsense kazanma yollarını aramadan önce sitenizin ne tür kelimelerde kazandırdığını öğrenmiş, kazandıracak kelimelere yoğunlaşmış olduğunuzu kabul edelim. Bu mantıkla karşınıza az kazandıran ama çok aranan kelimeler, konular çıktığını da fark etmiş olmanız gerekmektedir. Dönem dönem bu tür kelimelere, reklamlara kızdığınız da gerçektir. İşte burada biraz düşünmeniz gerekiyor. Daha detaylı örneklemeye gidersek; bir arkadaşlık sitesinin kazandığı kelimeler arkadaşlık sitesi, siteleri gibi kelimelerdir. Fakat çöpçatan, sevgili arama gibi kelimeler ise o kadar Adwords bedeli tutmayan reklam kelimeleridir. Aslında ekonomik reklam bedeli olan bu tür kelimelerle de ciddi bir kitle arama yapmaktadır. İşte burada Adwords reklamlarında tıklama başına maliyeti düşük ama ziyaretçi sayısı yüksek kelimeleri edinerek sitenize Adwords reklamı vermeniz, 0.04 TL ye reklam verdiğiniz bir kelime ile  sitenize çektiğiniz ziyaretçinin 0,90 TL değerinde bir reklamı tıklamasını sağlayabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen Adsense kazanma yolları konusundan bir örnek sürekli düşük maliyetlere Adwords reklamı vererek Adsense reklamları ile yüksek kazanç elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Unutmayın gelişen internet siteleri, rekabetin artması artık daha teknik, biraz daha emek gerektiren yöntemler kullanmanızı getirmektedir. Siz gayet etik, güncel, özgün içeriklerle hazırladığınız sitelerinizi bu yöntemle kazanarak geliştirebilirsiniz. Çeşitli Adsense kazanma yolları araştırmak ve kazanmak sitenize daha iyi sarılmanızı sürekli içerik girmenizi sağlayacaktır. İlerleyen zaman içerisinde Adsense gelirlerinizin artması durumunda Adwords reklamları kontrolünüzde şekillenebilir, kazancınıza paralel Adwords reklamı vermenizi sağlayabilir.


google publisher toolbar daha hızlı

Adsense reklamları için kullanılan Google Publisher Toolbar, Adsense reklam kazançlarını kontrol etmek için, Adsense reklam yönetim paneline girdiğiniz zaman aldığınız verilerden daha hızlı sonuçları verdiği tecrübelerimize dayanarak tespit edilmiştir. Google Publisher Toolbar kullanan Adsense reklam yayıncıları, gün içerisinde Adsense reklam kazançlarını kontrol etmek için Adsense hesaplarına bağlanarak sonuçları almak istemektedir. Bunun için yeni bir sayfa açarak birkaç tıklama ile kazançlarını inceleyebilmektedir. Bu Adsense kazançları için üretilen Google Publisher Toolbar programı daha hızlı ve pratik bir şekilde kazançlarınızı incelemenizi sağlamanın dışında kazançaların daha hızlı bir şekilde alındığı tespit edilmiştir. Hem hız hemde daha kolay bir kullanım açısından her Google Adsense reklam yayıncısı tarafından Google Publisher Toolbar eklentisinin kullanılmasını öneririz.


adsense en çok kazandıran siteler

Birçok Google Adsense kullanıcısı, Adsense en çok kazandıran siteler arama işlemlerini sistemi kullandığı sürece yapmaktadır. Peki doğru bir arama ve yoğunlaşma yolumudur? Kesinlikle evet. Genelde Adsense en çok kazandıran kelimeler şeklinde yapılan aramalarda genellikle blog, forum veya portal sahibi kişiler her konudan bahsettikleri için bu kelimeleri de web sitelerine ekleyerek pastadan pay almak isterler. Fakat Google Adsense çalışma prensipleri, en çok kazandıran kelime hedefini konulu ile ilgili sitelerde yayınlamaktadır. Kaldı ki o konu ile ilgili bir ziyaretçinin reklamları tıklama oranı da bu sayede artmaktadır. Bir web sitesinin genelini inceleyen Google algoritmaları her konudan bahseden web sitelerini belirli bir gözle ele almaktadır. Ayrıca Adsense çöp reklam listesi arayışları da bu tür site sahipleri tarafından doğmuştur.

Oysa ki Adsense en çok kazandıran siteler şeklinde yola çıkmış olsalardı. İnanın onlarda kelime yerine kazandıran site arayışı içine gireceklerdi. Adsense en çok kazandıran siteler sorusuna yanıt olarak artık hemen hemen tüm Google Adsense reklamları yayınlayan web sitesi sahiplerinin bildiği gibi Sağlık, Tatil, Güzellik gibi kelimeler başı çekmektedir. Nedeni ise bu sektörlerin geçmişten günümüze reklam verme alışkanlıklarına sahip olmalarıdır. Buna kar oranlarının yüksek olması da sebep gösterilebilir.

Peki, Adsense en çok kazandıran siteler şeklinde yola çıkarsak her kelime için bir sitemi yapmalıyız? Evet. Bunun neresi kötü ki, her kapıdan kazanç elde edebilirsiniz. Belki en çok kazandıran siteleri arama motorlarında çıkma konusunda emek gerektirebilir fakat ya bunu başarırsanız!

Tecrübelerimize dayanarak belirtmeliyiz ki, onlarca her konudan bahseden bir web sitesinin geliri, bir konu ile ilgili, Adsense en çok kazandıran sitelerden biri olması durumunda onlarca siteden hem daha az trafik harcayarak hemde çok daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Adsense ile en çok kazandıran sitelerden birine sahip olmanız durumunda konuya bakış açınız değişecek, web sitenizi daha da geliştirmek için azimli bir çalışma içine gireceksiniz. Çünkü Adsense en çok kazandıran siteler, sürekli size kazanç getirecektir.

Adsense çok kazandıran siteler dışında kalan web siteleri, sürekli Adsense kazandın kelime arayışı içerisine girerek, belki yüksek trafik çekerek, bunun paralelinde daha iyi sunucular, daha fazla maliyet ile genel olarak bakıldığında sizden daha az kazanacaktırlar.

Google Adsense ile en çok kazandıran sitelerin sahibi olmanız dileği ile.adsense reklamları hangi günlerde daha çok kazandırır

hangi günlerde kazanırım

Adsense reklamları hangi günlerde daha çok kazandırır sorusunun yanıtı birçok konuda olduğu gibi yine kişiye (web sitesi içeriğine) göre değişir. Evet kimi günler Google Adsense reklamlarından daha fazla kazanıldığı gerçektir. Kimi günlerse resmen yerlerde sürünmektedir. Çözelim bakalım hangi günlerde, hangi mevsim daha fazla Adsense reklamlarından kazanılır.

Birkaç farklı sistem ile konuyu açalım. Bir arkadaşlık sitesi sahibisiniz, siz bu tür bir siteye ne zaman girersiniz? Genellikle hafta sonu, hafta içi de akşamları cevabı doğru olabilir mi? Evet kesinlikle doğru. İş, güç, okul vb. nedenlerle bu tür sitelere genelde boş zamanlarda girilir. O zaman bir arkadaşlık sitesinde Adsense reklamları hangi günlerde kazandırır sorusunun yanıtı, hafta sonu ve akşamları olabilir.

Bir sağlık sitesi sahibisiniz sitenizde Adsense reklamları hangi günlerde kazandırır sorusunun yanıtı oldukça gariptir. Sürekli denebilir. Nedeni ise sağlık zaman tanımaz. Belki de sağlık sektörünün sürekli kazandırma nedenlerinden biride bu olabilir. Ama sektörün geçmişten günümüze reklama ayırdığı bütçenin diğer sektörlerden çok fazla olduğu bir gerçektir.

Bir forum veya blok sahibisiniz, hafta sonu pek ziyaretçi beklemeyin. Nedeni ise ziyaretçileriniz hafta içi sürekli bilgisayar başında hafta sonu ise genelde farklı aktivitelerle meşgul bir kitleye hitap etmenizdir.

hangi gün kazanırım

Bu durumda bir web sitesi açarak Adsense reklamları yayınlama hedefiniz varsa içerik seçiminde bu konuya dikkat etmeniz gerekecektir. Sürekli takip edilen web siteleri sürekli kazanç anlamına gelecektir.

Profesyonel bir Adsense yayıncısı, hedef olarak birkaç site seçebilir. Zamanlama tarihlerine göre boş bir süre bırakmaz, sürekli kazanabilir. Bunu, tatil sitesi sahibi olarak yaz başlarında ve yaz aylarında, bir arkadaşlık sitesi sahibi olarak kış aylarında, bir sağlık sitesi sahibi olarak sürekli bir kazanç elde edebilirsiniz. Onaylanmış bir Google Adsense hesabı üzerinden, etik ve kurallara uymak şartı ile birden fazla web sitesi ekleyebilir. Google Adsense reklamlarınızı aynı hesap üzerinden birden fazla sitede yayınlayabilirsiniz. Adsense reklamları hangi günler daha çok kazandırır sorusunun en garanti ve profesyonel yanıtı bu olacaktır.

Sürekli, etik, kurallara uygun kazançlar dileği ile.adsense reklam içerikleri

Birçok Google Adsense reklamı yayıncısı sitelerinde yayınlanan Adsense reklamlarının içeriklerini beğenmeyerek, ilgisiz reklamlar çıktığı konusunda yakınmaktadır. Oysa ki bu konu tamamen Adsense reklamlarını yayınlayan site sahibi kontrolündedir.

Google Adsense reklam içerikleri, reklamların yayınlandığı sayfa içeriklerine göre otomatik olarak yayınlanmaktadır. Örneğin bir sağlık sitesinde otomotiv reklamları yayınlanması sisteme aykırıdır. Tabi ki bu konu mevcut içeriğinize ait reklamların bulunmaması gibi durumlarda nadir de olsa kısıtlı bir süre faklı reklamların yayınlanmasını gösterebilir. Ama genel anlamda siteniz ile aynı içerikte reklamlar yayınlanmaktadır.

adsense reklam içeriği

Bu mantıkta Google Adsense reklamlarının içeriği sizin elinizde olduğu gibi içeriğinizin kalitesine göre reklam kalitesi ve tıklama başına kazanç birimleri artacak, daha fazla reklam kazancı elde etmenizi sağlayacaktır.

Genellikle blog veya benzeri genel konuların işlendiği web sitelerinde Google Adsense reklamları sistemi bir bütün olarak ele alarak farklı reklamları gösterebilir. Bu nedenle farklı içeriklere sahip sistemler yerine belirli konularda içeriklerin yayınlanması önerilir. SEO açısından da önem taşıyan bu istikrarlı içerik dağılımı tüm siteniz incelenerek arama sorgularında listelenmenizi sağlayacaktır.

Kısa tarihli etkinlik, konser, maç, vb. konulardan bahsederek kazanç elde etmek isten site sahipleri, Google Adsense reklamlarının bir sitenin genelini ele alarak sergilediği düşünülürse aslında amacı yerine getirmemektedir. Bu konuda internet üzerinde çeşitli denemeler yapabilirsiniz. Google Adsense veya Adwords reklamlarının anlatıldığı bir blog veya forumda ilgili sayfaya girdiğimizde konu ile ilgili reklamların geçmediğini aksine çöp reklamların yayınlandığını görebilmekteyiz. İnternet üzerinde forumlarda geçen bu yöntemi biraz daha inceleyerek denemenizi, zamanınızı ve emeklerinizi boşa harcamamanızı öneririz.

Kaliteli,kazandıran, rekabetin yüksek olduğu, hakim olduğunuz konuda, içeriği geniş, başkalarının özenle hazırladığı, metin ve görsellerin kullanılmadığı web içerikleri ile Google Adsense reklamları yayınlamanızı,kalan zamanınızı SEO uygulamaları ile harcayarak uzun vadeli Adsense reklam içerikleri ile kazanmanızı dileriz.adsense reklamlarını tıklamaya teşvik etmek

Aynı IP adresleri üzerinde tıklamalarla geçersiz tıklama filtresine gireceğini anlayan bazı Google Adsense kullanıcıları, Adsense reklamlarının yayınlandığı sayfalarda yasal olmayarak bir konunun altında Adsense reklamlarını tıklamaya teşvik etmek amaçlı   “incelemek için tıklayınız” , “indirmek için tıklayınız” gibi yönlendirme ifadeleri ile kullanıcıları reklamları tıklamaya teşvik edildiği, Adsense reklamlarını tıklamaları sağlanarak, hileleri, aldatmaları görülmektedir.

Halbuki artık internet kullanıcıları Google Adsense reklamlarını biliyor, Google tarafından da reklamların bir bölümünde reklam olduğunu vurgulayan ikon, açıklama ekleniyor. Bu durum ziyaretçiyi zeka seviyesinin düşüklüğü gibi bir durumda bırakılıp reklamları tıklamak isteyen ziyaretçilerin tıklamamalarına neden olmaktadır.

Google Adsense reklamlarını tıklamaya teşvik etmek reklam olduğunu gizlemek yerine reklam olduğunu vurgulamak daha etik bir davranış, daha fazla kazanç getirecektir. Google reklamları ifadesi bulunan bir reklam bölümünü farklı bir şey olduğunu belirtmek gibi saçma bir davranış yapılmayacaktır.

Farkında olmak gerekiyor ki ortada bir para dönüyor, birileri para veriyor reklamlarının hedef kitlelere ulaşması için bekliyor. Diğer yandan da konu ile hiç ilgilenmeyen bir internet kullanıcısı yanlış yönlendirilerek reklamı tıklıyor. Doğal olarak ilk önce kızıyor, kontrol mekanizması iyi çalışmasa reklam verenin parası gidiyor. Bu derece etik olmayan bir davranışın yakalanabilmesi sizce zor mu?

Google Adsense reklamları kontrol birimleri bunu fark etmese de hile şikayet formları ile şikayet edilebilir, kısa sürede kazandığınız para ile hesabınızın kapanmasına neden olabilirsiniz.adsense hesabı açmak

google adsense hesabı açmak

Adsense hesabı açma konusunda sıfırdan işlem yapılmış bir web sitesi aşamaları adım adım açıklanmaktadır . Alan adı ve barındırma hesaplarının aktif olması, içerik ve tasarımın tamamlanması sonrasında ilk aşamayı geçmiş bulunacaksınız. Tabi ki web sitenizin Google Adsense hesabı açma konusunda yeterliliğe ihtiyacı olacaktır. İçeriğinizin yeterli olması, kullanılan görsellerin hakları, özgün içerikler gibi detaylar ciddi bir incelemeden geçeceği için içeriğinizin kabul edilir olması gerekecektir. Bu süreç sonrasında bir Gmail hesabı açmanız, ardından google webmaster tools hesabı açarak xml dosyaları Google dizinine eklemeniz, Google botları tarafından siteniz daha iyi indexlenmesi için yardımcı olmanız gerekmektedir.

Önemli olduğunu düşündüğümüzden belirtmek istediğimiz bir dip not olarak, yeni açılmış henüz arama motorlarında indexlenmemiş bir web sitesi için Google Adsense hesabı açmak o kadar kolay değildir. Bu süreç sizi üzebilir yada olumlu bakmak gerekirse eksiklerinizi tamamlamanızı uzun vadede kazandıracak bir sitenin sağlıklı temellerde ilerlemesini sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki Google Adsense hesabı ve reklamları uzun soluklu çalışmalardır. Bu emek harcamanızı değecek bir projedir.

Adsense hesabı

Bu işlem sonrasında Google Adsense reklamları konusunda içerik sağlayacak web siteniz, yöneticilerimiz tarafında Google Adsense hesabı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Genel de Google Adsense yöneticileri tarafından aynı gün içerisinde Adsense paneli aktif olacak, tekrar incelemek üzere Google Adsense reklamları ekleme imkanı tanınacaktır.

Bu aşama sonrasında siteniz detaylı inceleye tabi tutulacak sizlere eksikleriniz, hatalarınız Google tarafından mail olarak bildirilecektir. Hatalı veya eksik maddelerin yerine getirilmesi, düzenlenmesi sonrasında Google tarafından Adsense hesabınızın tekrar incelenmesi imkanı sağlanmaktadır. Bu aşama oldukça verimli bir aşamadır. Amacı Google Adsense hesabı açmak olarak değil sağlıklı bir web sitesi sahibi olabilmek için gerekenler şeklinde de algılayabilirsiniz. Bu durum size özel bir analiz getirmektedir. Profesyonel düşünce sahibi kişilerin Google Adsense hesabı açmak dışında bu konunun ne derece önem taşıdığı tartışılmaz bir gerçektir.

Uzun soluklu kazandıracak bir web sitesinin içeriğinin hazırlanması, geniş açıklamalı sayfalar, bu sayfaların içerisindeki görsellerin eklenmesi çalışmaları biraz zaman alacaktır. Fakat Google Adsense hesabı açmak, incelenmek ve onaylanmak birkaç gününüzü alacaktır.adsense ödemeleri

Adsense ödemeleri

Günlük olarak analiz incelemeleri yapılabilen Google Adsense panelinizde, ödemeleriniz her ay sonunda 100$ üzerinde çıkmanız durumunda posta çeki veya hesabınıza banka havalesi şeklinde yapılmaktadır. Bizler bu güne kadar, ilk olarak bir banka hesabı sahibi kişi (özellikle yabancı merkezli bankaların seçilmesi üzülerek tercih edilmelidir) ve bu kişi adına açılan bir Gmail hesabı ile kayıt sonrası kodları mümkün olduğunca yine aynı isme kayıtlı web sitesinde yayınlamaya başlamaktayız. Bu oldukça ciddi ve sağlam temellerde bir Adsense hesap kurulum sistemidir.

İlgili hesapların güvenlik doğrulamaları sonrasında kazançlarınızın ay sonunda 100$ aşması durumunda hesabına ödemeler Google tarafından yapılmaktadır. Google Adsense ödemeleri 100$’lık rakamı aşması durumunda kontrol paneli üzerinden bekletilebilir, bir sonraki ay toplu olarak ödeme yapılması beklenilebilir.

Ciddi bir sisteme dayalı olan Google Adsense ödemeleri, belirli rakama ulaşması ve Adsense hesabı üzerinde hile yapılmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Google Adsense ödemeleri

Minimum ödeme limitlerinin aşılması sonrasında bir sonraki ay yapılacak ödemenin yapılma sürecine kadar ihlal veya suş teşkil edebilecek unsurlar değerlendirilir. Bu tür suçların tespit edilmesi durumunda hesabınızda biriken rakama el konulur. Bu el konulan rakam gayet mantıklı bir şekilde reklam verene yani reklamlarını yayınladığınız Google Adwords kullanıcısına geri ödenir. Hile ve sahtekarlık yapılmadığı sürece oldukça sağlıklı işleyen Google Adsense reklamları bir hile tespit edildiğince acımasız davranabilmektedir. Bu nedenle bazı Adsense kullanıcılarının Google Adsense ödeme bekletme işlemine pek sıcak bakmadıkları görülmektedir. Aslında etikk kurallar üzerine kurulu bir Google Adsense hesabında özellikle özgün içeriklerin yayınlandığı sitelerde pek sorun yaşanmamaktadır. Doğal olarak hazırlanmış, yasal bir Google Adsense hesabında, ödeme yapılacak kişinin banka hesap bilgileri, banka hesap bilgileri ile aynı e-posta hesabı ve ödemenin yapılacağı kişinin adına açılmış bir Google Adsense hesabı bulunması gerekmektedir. Bu ciddiyet ve güveni sergilemektedir. Google Adsense ödemeleri, Adsense hesabının sağlığı açısından bilgilerin aynı olması şarttır.

Kuralların sert görüldüğü Google Adsense reklamlarında Google, Adsense reklam yayıncılarına sorun durumlarında e-posta yolu ile bilgi vermektedir. Bu nedenle Google Adsense hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi düzenli kontrol etmelisiniz.adsense kazandıran kelimeler

Adsense kazandıran kelimeler

Google Adsense kullanıcılarının özellikle sistemi kullanmaya ilk başladıklarında ciddi önem vermesi gereken konulardan biri Google Adsense en çok kazandıran kelimeler tespit etmesi, bu kelimelerin vurgulandığı özgün içerik yazabileceği, tecrübeli olduğu konuları kullanmasıdır. Her geçen gün artan Google Adsense kazandıran kelimeler dışında bazı sektörler ve kelimeler sürekli kazandırmaya devam etmektedir.

Konuya bir başka açıdan bakıldığında rekabetin arttığı her kelime kazandıran kelime olarak değerlendirilebilir. Bunlara örnek olarak nakliyat sektöründe “evden eve nakliyat”, bankacılık sektöründe “kredi”, tatil sektöründe “otel”, sağlık sektöründe “estetik”, güzellik konularında “saç ekimi” gibi kelimeler örneklenebilir. Bu kelimelerin derinlemesini bir Adwords hesabı üzerinde bulunan “Anahtar Kelime Aracı” bölümünden de yapabilirsiniz. Adwords tarafından sunulan bu hizmette bir Adwords kullanıcısına kullanmak istedikleri hedef kelimelerin rekabetini inceleyebilirsiniz.

Günlük olayların anlatıldığı geçici kazandıran kelimeler yerine kalıcı kazandıran kelimeleri seçmeniz kazançlarınızda süreklilik getirecektir. Fakat her kazandıran kelime doğal olarak rekabet konusunu, bu konu da arama motorlarında bulunabilme imkanınızı zorlaştıracağı kesindir. Bu nedenle özenle, yavaş hazırlanmış bir site, uzun vadede kalıcı sonuçlar getirecek, iyi kazanç sağlayacaktır.

Kısa süre içerisinde önem taşıyacak bir kazandıran kelime günlük yaşamanızı o etkinliğin bitmesi sonrasında tüm emeklerin boşa gitmesine neden olacaktır. Bu durum sürekli bir takip içerisinde olmanıza neden olacaktır. Bu konuda kazanmanız mümkündür, Fakat bunun geçici olduğu gerçektir. Bunun yerine sürekli kazandıracak, belirli bir dönemleri içermeyen kazandıran kelimeleri seçmenizi öneririz. İlk aşamada kazanmanız mümkün olmayabilir fakat zaman içerisinde sürekli kazanan bir sistem sahibi olmanızı sağlayacaktır. Daha az emek harcayarak, daha az güncelleme yaparak, güncel etkinliklerin peşinden koşmadan kazanmanızı sağlayacaktır. Sürekli kazandıran kelimeler ise kolay kolay bu kazanç durumundan düşmeyecektir.

Google Adsense kurallarına göre kazançların aleni bir şekilde yayınlanması, paylaşılması suç kabul edilmektedir. Bizler sizlere bu konuda Google Adsense kazandıran kelime seçiminde uzun vadede yapacağınız projeler için kazanma garantisi verebilir, kazandırmayan boş ziyaretçi çeken siteler için ise boşuna zaman harcamamanızı öneririz.

Günlük kazançların peşinden koşmak, küçük kazançlarla yetinmektense biraz daha emek harcayarak rekabetin yoğun olduğu kelimelerde bulunarak sürekli ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.