Posts Tagged ‘adsense kuralları’adsense onay süreci

Adsense onay süreci, ilk ve 2. onay süreci, yapılan hatalar, onay aşamaları, yardım

Google Adsense reklamları ile internet üzerinde para kazanmak istiyorsunuz. İlk olarak Google Adsense reklamları ile para kazanabilmek için bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bunu profesyonel bir şekilde alan adı, barındırma hesabı alarak, tasarım yapılmış bir web sitesine sahip olarak yada Google Blogger gibi ücretsiz bir blog üzerinden de alabilirsiniz.

Adsense onay süreci her iki çalışma içinde aynı onay süreci aşamalarını sergilemektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Adsense onay süresi, yapmak istediğiniz reklam yayınlama işlemlerinin belirli aşamalarla onaylanması aşamalarıdır. Adsense onay süreci, ilk aşamada Adsense reklamları yayınlayacağınız web sitesini bildirerek açacağınız Adsense hesabı ile başlamaktadır. Hesabın açılması sonrasında kayıt işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz web sitesi ve kayıt bilgileriniz yüzeysel olarak incelenmektedir.

Adsense onay süreci, ilk aşamada incelenen web sitesi, Google Adsense reklam kodları oluşturarak eklemeniz için sizlere Google Adsense panelini açmaktadır.İlk Adsense onay süreci bu aşamada geçilmiş denilebilir. Bu aşamada web sitenizin aktif olduğu, Google politikalarına uygunluğu gibi kriterler incelenir bu yüzden biraz yüzeyseldir. Reklamları eklemeniz sonrasında web sitenizde reklam alanları tanımlanmış bir şekilde, reklamların yayınlanmadığı, boş görüldüğü bir adım içerisine girilmektedir.

Adsense onay süreci, 2. onay aşamasında reklamları eklediğiniz web sitesi, detaylı bir şekilde reklam yerleşimi de dahil olmak üzere tekrar incelenir. Bu Adsense onay süreci içerisinde kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinizi aralıklarla düzenli bir şekilde kontrol etmeniz önerilir. 2.Adsense onay süreci olarak isimlendirilebilecek bu süreç, tüm sayfa içeriklerinizin, görsellerin detaylı incelendiği süreçtir. Adsense hesabınız onaylanmadı şeklinde alacağınız bildirimlerde yapılan hatalar, olmaması gereken uygulamalar, Google politika ihlali, Google politikaları ile uyumlu değil gibi yanıtlar almanız mümkündür.

Adsense 2. onay süreci içerisinde Google politikaları ile uyumlu değil yanıtı almanız düzeltilemeyecek bir durum değildir. Kullanmış olduğunuz konular, içerikler, görseller tekrar elden geçirilerek 2. Adsense onay süreci tekrar başlatabilirsiniz.

2. Adsense onay sürecinden sonra hesabınızın onaylanması durumunda reklamlar web siteniz üzerinde görülür bir şekilde yayınlanmaya başlayacaktır. Bu 2. onay süreç sonrasında uygulamalarınız, trafik ve kazançlarınız tekrar tekrar sizin haberiniz olmadan incelenecek, hata yapmadığınız kontrol edilecektir.Adsense web kuralları

Adsense reklamları, Adwords reklamları kuralları, seo ve web tasarım hizmetleri hakkında bilgi veren sitemiz kuralları aşağıda belirtilmiştir;

Adsense Kuralları

Web sitelerinde Google Adsense reklamları yayınlayan internet sitesi sahipleri, yayınlamış oldukları Adsense reklamları hakkında kurallara uygun, Google politikalarına uyumlu web siteleri hakkında teknik bilgi, yardım taleplerini ücretsiz olarak bildirebilir, ücretsiz teknik destek alabilirler.

Adwords Kurallları

Google politikalarına uygun Google Adwords reklam kuralları hakkında teknik bilgilere, uyulması gereken kuralları anlatan dizinimiz de, bedel ödemeksizin tamamen ücretsiz, Google politikalarına uygun, etik yardım taleplerinde bulunulabilir. Hizmetlerden bir ücret talep edilmemektedir.

Seo Kuralları

Arama dostu siteler, Seo hizmetleri hakkında teknik bilgiler, uyulması gereken kurallar eşliğinde Adwords reklamları ve Adsense reklamlarından daha fazla verim almak istediğiniz Seo teknikleri hakkında bilgi ve teknik destek taleplerinde bulunabilirsiniz.

Adsenseweb, Google politikalarına uygun, kazanç ve kişisel bilgilerin yayınlanmasına izin vermemekte olup, bilgilerin diğer Adsense ve Adwords reklamları yayınlayan kullanıcılara paylaşımını yasaklamaktadır. Kullanmakta olduğunuz Google Adsense reklamları içeriklerinde, yayınlanan web sitelerinde Google Inc. markasını kullanmak, haksız kazanç elde etmek isteyen kişilere hizmet vermemektedir. Yasal olmayan çalışmalara karşıdır.

Google reklamları yayınlanan web sitelerinde kullanılan içeriklerin özgün, görsellerin telif haklarına uygun olması şarttır.

Adsenseweb.com, Google Inc. markası ile ilgisi olmayan, yasal bilgi içerikli web sitedir. Kurallara uygun Google Adsense reklamları yayınlamak isteyen Adsense reklamcılarını bilgilendirmek, Sürekli uyumlu Google Adwords reklamları yayınlamak, Google’a reklam vermek isteyen kişilere uyması gereken kuralları anlatan yardım sistemidir.google adsense kuralları

Bölüm üzerinde Google Adsense kurallarını, asla yapılmaması gerekenleri inceleyelim. Ciddi bir yapı, uzman ekip, sürekli kendini güncel tutan bir kadro, işin ucunda para varsa kurallarını biraz daha sıkı tutacaktır. Kaldı ki ne yazık ki tüm dünya üzerinde ilk önce hile öğreniliyorsa, Google Adsense kuralları birçok konudan daha fazla önem taşımaktadır.

İlk başta bir Adsense hesabı açarken ciddi bir kontrolden geçen web siteniz, kullandığınız içerik cümleleri hatta kelimeleri, içerik görselleri gibi konularda sıkı bir kontrolden geçecektir. Hemen Adsense reklam yayıncısı olacağınızı sanmayın. İçeriğinizin uygun olması durumunda açılan hesabınız sürekli kontrol altında tutulacağı da unutulmamalıdır.

En ciddi kurallardan biri olan geçersiz tıklama kuralı oldukça ivedi bir şekilde hesabınızın kapatılmasına neden olacaktır. Bunu kendinizi zeki olarak düşünüp, aynı işletmedeki veya okul, kafe gibi yerlerdeki farklı bilgisayarlardan kendi reklamınızı tıklarsanız Google bunu anlar hemen hesabınızı tekrar açmamak üzere kapatır. Bu kuralın tespiti aynı sokak içerisindeki farklı bir modem farklı bir bilgisayardan da sizin yaptığınız anlaşılır ! Ip adresleri aynı zamanda sokak adreslerinizi de verir, unutmayın. Farklı bir şehirde hatta ülkede birilerinin sürekli web sitenize girerek hemen en yakın bulduğu reklamı tıklaması da bu duruma düşmenize neden olabilir. Ama bunu ben yapmadım, birileri benim haberim olmadan yapmış derseniz, Google bunu anlar size bir uyarıda bulunmaz.

Diğer bir konu zorla reklamlarınızın tıklanmasını sağlamak, bunun içinde yanıltıcı cümleler kullanmak. Bunu yakalamak diğerinden daha kolay olacaktır. Ziyaretçiniz az ise bu göze batmaz tıklama oranınız arttığı zaman ise ne olduğunu anlayamadan hesabınız kapatılır.

Bir sayfa içerisinde izin verilen sayıda reklam üzerinde farklı yöntemlerle reklam yayınlamak bunu farklı yöntem ve isimlerle türetebilirsiniz.

Telif hakları içeren birilerinin emek harcayarak hazırladığı içerikleri yayınlamak. Bunlara müzik, video ve kopya içerikleri dahil edebiliriz. Asla denemeyin, hemen yakalanırsınız.

Bu ciddi kurallar dışında dönem dönem Adsense hesabınızla ilgili sorunlar kayıt sırasında kullanmış olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. Fakat yukarıda belirttiğimiz konularda Google sizlere bir uyarı göndermek zorunda değil. Asal kural ihlali nedeni ile hesabınızı kapatacaktır.adsense geçersiz tıklama

Sürekli kazandırma garantisi veren Google Adsense reklamları, kazanma hırsının artması, kötü niyetli Adsense kullanıcılarının bu niyetle sisteme kayıt olması sonrasında geçersiz reklam tıklamaları konusunda arayış içerisindedirler. Fakat Google’ın onlardan bir adım önde olduğunu sistemlerin yayına girmesinden önce ne gibi yasa dışı işlemler yapılabileceğini düşünmeleri bu niyetle yola çıkan Adsense kullanıcılarının hesaplarının kapatılmasına neden olmaktadır.

Google Adsense geçersiz tıklama konusunda kullanıcıların internet üzerinde yapılan işlemlerin Ip adresleri ile takip edilebildiği günümüzde yan komşunun ip adresi ile işlem yapılması da yasa dışı işlem sayılarak geçersiz tıklama kategorisinde hesabın kapatılmasına neden olabilmektedir.

geçersiz tıklama

Zeki olduklarını düşünen yada yeterli bilgiye sahip olmadan Google Adsense geçersiz tıklama işlemlerini kullanıcılarının internet üzerinde komik arayışlarını sık sık görebilmekteyiz. Bunların çoğu Google Adsense reklamları kazandırmıyor diyerek sistemden uzaklaştıklarını görebilmekteyiz. Oysa ki Google Adsense reklamlarında geçersiz tıklama yapmayan, kalıcı adımlar atan çok internet sitesi sahibi oldukça iyi paralar kazanmaktadır.

Kendi reklamlarını tıklayabilecek kadar bilgisiz, Google’ı kandırabileceklerini sanan komşusuna veya yakın çevresine sürekli tıklama yapmaları için teşvik eden kişiler, ziyaretçi sayısındaki farklılık, sayfa ziyaret süresi ve reklam tıklama süresi gibi oldukça ciddi bir analizlerden geçmektedir. Google Adsense reklamlarını geçersiz tıklama yaparak para kazanmak isteyen Google Adsense kullanıcıları hesaplarında paraları birikse de çoğu zaman alamadan bir çok gereksiz zaman harcadıklarıyla kalmışlardır.

Sağlıklı ve yasal web sitesi sahipleri Google Adsense reklamlarında bırakın geçersiz tıklamayı kendilerinin veya arkadaşlarının yapmasını sitesini doğal yollardan ziyaret eden kullanıcıların bu duruma düşmemek için birden fazla reklam tıklamalarını engellemek için çaba harcamaktadırlar.

Google tarafından ciddi incelemeler sonrasında size, sitenize verilen Adsense reklamları ekleme imkanı, düşüncesizce yapılacak geçersiz tıklama işlemleri sonrasında isminin listelere alınarak bir daha hesap açamamak gibi sert kurallarla atılacaktır. Birkaç dolar kazanmak yerine daha farklı yasal yollarla kazanç elde etmenizi öneririz.

Google Adsense reklamlarında bir Adwords kullanıcısının para ödeyerek yasal bir şekilde reklam verdiğini bir başka Adsense reklam yayıncısının da bu paraları yasal olmadan almaları hiç hoş görülmeyen bir durumdur.

Google Adsense reklamlarında geçersiz tıklamalarla yakalanma ihtimalinizin çok yüksek olduğu, kazanmış olduğunuz paraların içeride kalarak yanabileceğini unutmayın.adsense ile nasıl çok kazanırım

Adsense çok kazanma

Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusu için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir;

  • İçeriğiniz ne kadar kaliteli ise kazançlarınızda aynı doğrultuda kaliteli, yüksek olacaktır.
  • Yalın bir tasarım üzerindeki kaliteli içerikler, ziyaretçilerin reklamlarınızı tıklamanıza yol açacaktır.
  • Ziyaretçi sayısının artması aynı paralelde reklamlarınızın daha fazla tıklanma olanağını arttıracaktır. Bu konu içeriğinizin kaliteli olması ile ilgilidir.
  • Kazandıracak kelimeler ve sektörler tıklama başına maliyeti etkileyecek, kazancınızı yükseltecektir.
  • Özellikle global diller kullanmanız gelirlerinizi arttıracaktır;

Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusuna, diğer bir yanıta, bir küçük iş yeri açtığımızı kapıdan gelen müşterilere ürün sattığımızı sayalım. Bu ürünleri cadde üzerinden ne kadar çok insan geçerse o kadar daha fazla satacağımız bir gerçektir. Bu mantıkla hedef kelimesi yüksek olmayan, sadece Türkçe dil ile Türklere hizmet veren bir site dar bir sokakta kalan küçük işyeri olarak devam edecektir.

Google Adsense çok kazanmak

Kısaca aşamalı olarak Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorununu adımlamak gerekirse ilk olarak kazandıran bir kelime (örneğin: otel, sağlık, tatil), tespit etmeniz ve bu konuya hakim olmanız gerekir. Hakim olmanız özgün içerikler hazırlamanız açısından önem taşımaktadır. Aksi halde konuya vakıf editörler kullanmanız gerekmektedir. Her sayfada belirli sayıda kelime içermesi gereken sayfalarınızın özgün olması sonrasında aslında işiniz kolaylaşır. Daha sonra uygun reklam alanları ve reklam türlerini kullanmanız gerekir. Kazandıran bir kelime, o kelimenin vurgulandığı kaliteli, özgün içerik, içerikler arasına yerleştirilmiş reklamlar Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusunun yanıtıdır. Tabi ki ziyaretçi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konuyu ise SEO bölümü üzerinde inceleyebilir. Arama motorları için yapmanız gerekenler bölümü altında inceleyebilirsiniz.

Adsense reklamlarından çok para kazanmak istiyorsanız iş yerinizin İngilizce hatta İngilizce dışında farklı dillerde de olmasını sağlamalısınız. Global dillerde yüksek ziyaretçi çekmeniz durumunda iş yeriniz daha da büyüyecek daha da kazandıracaktır.

Birçok yabancı Google Adsense reklamlarında kalite, yabancı dilde hazırladığınız web sitenizin kaliteli reklamlarla saha fazla kazandırdığı konusu da kanıtlanmış bir gerçektir. Yabancı, kazandıran kelime içerikli Google Adwords rekabetinin yoğun olması Google Adsense reklamlarının da kaliteli olmasını daha fazla kazandırmasını sağlamaktadır.adsense metin reklamları

Adsense metin reklamları

Google Adsense metin reklamları adından da anlaşılacağı gibi metinlerden oluşmuş Google reklamlarıdır. Adsense reklamları, Google kuralları gereği içerik ile alakalı reklamları yayınlamaktadır. Kazançlarının her zaman daha yüksek olduğu Google Adsense metin reklamları, rekabetin yoğun olduğu kelimelerde, reklam veren Adwords kullanıcılarının daha kolay idare edebildikleri reklamlardır. Kullanılmakta olan metin reklam içerikleri daha renkli, cezbedici bir istek uyandıran metin reklamları tıklanma oranları düşük olsa da kazançları yüksektir. Diğer reklam seçeneklerinde 5-10 tıklama ile kazanabileceğiniz rakamları bir Google Adsense reklam biriminden kazanmanız oldukça doğaldır.

Bu konu kolay düzenlenebilir, profesyonel bir Adwords ekibine ihtiyaç duymayan kendi reklamlarını kendisi yayınlayan Adwords kullanıcıları tarafından rekabet yükseltmektedir. Bu rekabet Google Adsense reklamları yayınlayan site sahibi için harika bir durumdur. İyi düşünüldüğü zaman kesinlikle tercih sebebidir.

Fakat açıklamalarla dolu, görsellerin az olduğu bir web sitesinde ters etki yaratabilmektedir. Bu durumu internet üzerinde birçok sitede görmekteyiz. İyi kazandırdığı için görsele yer kalmayan hem Google tarafından beğenilmeyen hemde izleyicinin beğenmediği oldukça fazla web sitesi bulunmaktadır.

Google Adsense metin reklamları

Kısacası içeriklerin görsellerle zenginleştirildiği sitelerde Google Adsense metin reklamları daima kazandırmaktadır.

Google Adsense reklam alanlarında metin reklamları daha fazla reklam seçeneği sunduğu gerçektir. Biraz daha açmak gerekirse görüntülü reklam alanı ile aynı ebatlarda yayınlayacağınız metin reklamları birden fazla reklamı sunacak, tıklanma ihtimalini arttıracaktır.

Google Adsense metin reklamları, renklendirme konusunda size özel seçenekler sunduğu için siteniz ile uyumlu renkleri kullanabilmeniz veya alternatif renkleri denemeniz açısından kullanışlıdır.

Google Adsense metin reklamları, reklam verenlerinin diğer reklam türlerinden daha fazla olduğu için siteniz ile alakalı reklamların daha fazla yayınlanmasını bu sayede ziyaretçilerinizin konu ile ilgili reklamları tıklama oranını artmasına neden olmaktadır. Sitenizde ziyaretçinin sizin sitenizi arayarak bulması ve incelemesi sırasında ilgisiz reklamları tıklaması mantık olarak pek mümkün değildir. Bu yüzden Google Adsense metin reklamları tercih edilen Adsense reklamlarının başında gelmektedir. Ayrıca siteniz içerinde iyi yerleştirilmiş ve renklendirilmiş Google Adsense reklamları konu içerisinde bütünleşerek alt açıklamaları ile birlikte ziyarteçinin tıklaması için en iyi seçim yapılabilecek Google Adsense reklam türüdür. Yazı karakteri ve rengi iyi hesaplanmış Google Adsense metin reklamları ziyaretçi açısından da sıkıcı bir görünüm sergilemeyerek sitenizi terk etmemelerini sağlamaktadır. Bu bir Google Adsense kullanıcısı için oldukça önemli bir konudur.