Posts Tagged ‘adwords’Adwords danışmanlık

Ülkemizde ne yazık ki danışmanlık hizmetleri pek önemsenmese de dünyada gelişen teknoloji nedeniyle popüler sektörlerden biridir. Adwords danışmanlık hizmeti ise bu konudaki en önemli noktalardan biridir. Neden bu kadar önemli peki? Adwords danışmanlık hizmeti çok fazla detay gerektiren, verilecek hizmetin reklam sektörü ile doğrudan ilgili olmasından dolayı bu bakış açısına sahip, kesinlikle web tasarım ve yazılım dillerine hakim, inretnet üzerinde arama yapan kişiler gibi düşünmeyi bilen bir yapıda olması gereken bir tecrübelere hakimiyet gerektirir. Birçok  kişi ben Adwords reklamı verebilirim ne var bunda, hatta nasılsa parayla değilmi bende yapabilirim şeklinde yaklaşır konuya. Daha sonraları ise ödemiş oldukları reklam ücretleri, bedellerin karşılığındaki az getiri, danışmanlık hizmeti veren kişilerin arayışına yönlendirmektedir.

Adwords danışmanlık hizmeti ne kazandırır?

google adwords reklamlarıAlacağınız danışmanlık hizmeti veren kişiler ilk olarak sektörü araştırması, sizi arayan kişilerin arama mantığı, minimum maliyetlerle reklam stratejisi planlaması ve bütçe hesaplamaları yapmaktadır. Geniş bir kitleye hitap etmek her zaman kazandırmaz. Kimi zaman gerçek kazanç elde edeceğiniz kitle yakınınızdadır fakat sizinle buluşamıyordur. İşte burada profesyonel Adwords danışmanlık hizmeti veren kişiler farklarını ortaya çıkarır. Daha az bütçe ile doğru hedef, elde edilen hedef ile kazanç sağlamaktadır. Global bir kelime aramalarda yüksek ziyaretçinin sitenize girmesine neden olabilir. Fakat her ziyaretçi size kazanç değildir. Şehirler arası hizmet vermeyen bir firmanın farklı illerden gelecek ziyaretçiye ne kadar ihtiyacı olabilir ki? İzmir de ev almak isteyen bir kişiyi İstanbul da ev satan bir web sitesi ile buluşturmak ne derece başarı ve kazanç sağlayabilir ki? Çoğu zaman ödenen yüksek maliyet, bol ziyaretçi, az kazanç aslında başarıya yakın olan firma sahiplerini karamsarlığı sokmaktadır. Oysa ki hem daha ekonomik bedellerle, sürekli bir kazanç elde edebilme imkanları vardı. Bir diğer bakış açısı da, günde yaklaşık 50 telefon alan bir firma sahibi, bu 50 arayan ile ne derece olumlu alışveriş yaptığı dikkate alınarak sonuç anlaşılabilir. O derecede bir telefon trafiği 2-3 olumlu sonuç doğurabilir. Fakat 20 telefon trafiği ile 5-10 olumlu sonuç alabilirsiniz. Doğru hedef, gerçekten sizi arayan insanları bulmaktır. Bu bakış açısının edinildiği durumlarda mevcut kampanya seçeneklerini daha sık, maliyetlerini bir miktar daha arttırarak sağlıklı hedef kitlesini çoğaltabilirsiniz. Genel de geniş eşleme hataları ile açılan kampanyalarda bu durum ile sık karşılaşılmaktadır. Belirli bir bütçe ile sürekli Adwords reklamı vermek için profesyonel bir Adwords danışmanlık hizmeti veren kişilerle iletişime geçmeniz önerilir.


Adwords kelime aracı

Adwords kelime aracı genelde reklam verenlerin pek kullanmadığı aslınnda oldukça önemli ve kullanışlı bir araçtır. Google reklam verme konusunda hedef kelimede şartlanma bu kelime bulma aracını incelememeye, farklı alternatifleri değerlendirmemeye neden olmaktadır. kelime aracıHer konuda çok iyi olmak mümküm olsaydı belki de Google reklamlarına ihtiyacınız olmayacaktı ! Sektörel kelimeler sürekli sektör içerisinde olduğunuz için size doğru kelime olarak gelebilir, fakat sektörünüzden olmayan, bir son kullanıcının arama sorguları sizin gibi olmayabilir. Kimi zaman aklınıza bile gelmeyecek çok daha basit kelimelerle aramalar da yapılabilmektedir.  Yada aram hacminin genişliği aynı sektörde olan rakiplerinizin hedef kelimeye yüklenmeleri sizi bu yöne doğru gitmenize neden olablilir. İşte bu tip durumlarda Adwords  kelime aracı tam size göre hazırlanmış bir uygukamadır. Bakış açınızı değiştirebilecek, daha geniş bir açıdan bakmanıza neden olabilecek faydalı bir uygulamadır. Son kullanıcıların, sizleri arayan gerçek kişilerin yapacağı farklıı arama kelimeleri bir yandan Adwords reklam maliyetini düşürecek, diğer yandan da gerçek kişilerle iletişim kurmanıza neden olacaktır. Birçok kişinin aksini ifade etmesine nazaran Google sizin için hem daha ekonomik hemde daha başarılı sonuçlar için yardımcı olmaktadır. Yeterki siz araştırmacı olun.

Adwords kelime  aracı nasıl kullanılır?

Tüm Adwords panellerinde araçlar bölümü üzerinde sunulan kelime aracı, hedef kelimenizi ve web sitenizi gelirtmeniz sonrasında sizlere farklı alternatifleri kolaylıkla sunmaktadır. Bu aracı kullanarak hayretler içerisine düşmeniz de söz konusu olabilir. Ama bunlar arama sorguları ! Aylık arama sayısı, rekabet ve önerilen teklifler gibi kelime analizleri hem reklam maliyeti hakkında bilgi edinmenizi hem de farklı kelimeler ile ziyaretçi yakalamanızı sağlayacaktır. Rekabetin yüksek olduğu bir kelime doğal olarak maliyeti de yükseltecektir. Önemli olan rekabetin az olduğu ama kazandıracak kelimeler tespit etmektir. Örneğin rekabetin yüksek olduğu bir kelime de tıklama başına 1,00 TL bir rakam ödeyerek reklamlarınızın çıkmasını sağlıyorsunuz, alternatif olarak tıklama başına 0,10 TL reklam bedelli olan bir kelime ise çok daha az reklam bedeli, çok daha fazla görüntülenme, yaklaşık aynı sonuca ulaşabilecek bir ziyaretçi (müşteri) edinmenize neden olacaktır. Bu tür bir kelime edinmeniz yada sizi bu tür konularda yönlendirebilecek Adwords reklam danışmanlığı firması az ödeyerek kazanmanızı sağlayabilir. Tüm yardımcı yazılımlar gibi Adwords  kelime aracı da size yol gösterir ama bakış açısını geliştirmek, farklı alternatifler kullanmak sizin elinizdedir. Tetikleyen alternatif kelimeler, daha doğal arama kelimeleri tahminlerinizden fazla başarı getirebilir.


Reklam vermek istiyorum

Bir web sitesi sahibisiniz Google’a reklam vermek istiyorum şeklinde bir arayış içerisindesiniz. İlk önce reklam vermek için neler yapmanız gerektiğiniz bilmeniz gerekmektedir. Bölüm üzerinde reklam verebilmek için sahip olmanız gereken koşulları açıklamak istedik. Google reklam (Adwords) mantığı internet kullanıcılarının arama motoru üzerinde farklı konularda aramış oldukları kelimeleri ilk sıralarda listeleyerek arayana reklam vermek isteyenin web sitesi ile buluşturma görevini yapmaktadır. SEO açısından başarılı siteler ücretsiz olarak ilk sıralarda bulunabildikleri gibi bunun ciddi bir özveri ve zaman gerektirdiği gerçektir. Ücretsiz olarak arama motorları üzerinde ilk sıralarda gelebilmeniz için çok iyi bir web sitesi ve bu web sitesinin çeşitli konularda ücret karşılığında optimize edilmesi gereklidir. Bu özverili süreç her unsuru yerine getirmiş olsanız da zaman isteyecektir. Kimi zaman hızlı davranılan, acele edilen, abartılan unsurlar doğal yollarla ulaşabileceğiniz sıralamalarda ceza almanıza hatta hiç bulunmamanıza da neden olacaktır. Geçen her sürenin aleyhinize işlediği, hedef kitlenizin size ulaşamaması nedeniyle sizlerden daha az başarılı olup fakat reklam vererek sizlerden çok daha fazla bir işlem hacmine sahip oldukları da gerçektir.

Reklam vermek için ne yapmalıyım

reklam vermekİlk önce reklam vermek istediğiniz bir site sahibi olmanız gereklidir. Önceleri birkaç sayfadan oluşan üstünkörü hazırlanmış web siteleri reklam vererek amaçlarına ulaşsa da günümüzde bu hem kurallar hemde sitenizi ziyaret edecek kişilerde doğru geri dönüşümler alamayacağınız için sınırlandırılmıştır. Unutmayın reklam vererek edindiğiniz ziyaretçi sizin potansiyel müşterinizdir. İlk sayfada bulunmak, sitenize ulaşmak sonuca ulaşmak değildir. Reklam vererek sitenize ulaşan kişiyi gerek görsel gerek açıklamalarla ikna etmeniz gereklidir. Gelişen internet siteleri, ziyaretçilerde de seçiciliği arttırmıştır. Düşünün siz de bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman çeşitli detayları inceliyorsunuz. Bu nedenle ilk olarak iyi bir web sitesi sahibi olmanız gereklidir. Kaliteli bir web sitesi sahibi olmanız sonrasında, çeşitli hedef kelimeleri  tespit etmeniz yada bu konuda uzman bir reklam danışmanlığı firmasından destek almanız gereklidir. Genel de reklam vermek isteyen firma yada kişiler sektörün içinde olduklarından aranılan kelimeleri tahmin edebilirler fakat çoğu zaman bu bilgi yeterli olmayıp yüksek maliyetlere reklam vermiş olurlar. Google reklam vermek konusunda site tasarımı, içerik reklam maliyetinizi düşürebilir. Bu genelde reklam verenler tarafından pek bilinen bir konu değildir. Reklam maliyetini düşürme konusunda daha fazla bilgi almak için profesyonel reklam danışmanlığı hizmeti veren bir firma tarafından destek almanızı öneririz. Reklam verme girişimlerinde bir kelime veya kelime öbeğine hedeflenmek yapılan hatalardan bir diğeridir. Aslında sadece sektörün aradığı, tıklama başına maliyetin oldukça yüksek olduğu  kelimeler dışında size kazandıracak alternatif kelimeler de maliyetinizi düşürerek daha fazla kazanmanızı sağlayabilir. Bu konuda Google Adwords arayüzü yakın geçmişte alternatif kelime sunumları ile reklam vermek isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.


adsense reklam inceleme merkezi

Adsense reklam inceleme merkezi, Adsense reklamlarının kısıtlanacağı, istenmeyen reklamların engellenebileceği bölümdür. Adsense reklam inceleme merkezine https://www.google.com/adsense/app#allowAndBlockAds adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adsense reklam inceleme merkezi kullanımı

Reklam inceleme merkezi siteniz üzerindeki reklamların sergilendiği bölüm olarak ne sıklıkla ne tür reklamların yayınlandığını inceleyebileceğiniz oldukça kullanışlı bir bölümdür. Reklam inceleme merkezi üzerinden sitenizde yayınlanan Adsense çöp reklamları görebilirsiniz. Peki reklam inceleme merkezi üzerindeki çöp reklamları nasıl bulabilirim?  Bu soru Adsense reklamları yayınlayan web sitesi sahiplerinin sık ilgilendiği bir konudur. Konuyu yine Adwords reklamı veren olarak düşünmek ve incelemek gerekir. Konuyu biraz açıklayalım, Adsense reklam inceleme merkezi bölümünün ne derece önemli olduğunu bir defa daha vurgulayalım. adsense reklamBir Adwords reklam veren site sahibi çoğu zaman reklam verdiği kelimenin tıklama başına maliyeti konusundan yakınır ve çeşitli çözümler ararlar.  Ana sayfalarını verdikleri reklamlar bazen hedefledikleri kelimelerden uzak içeriklerde bu nedenle de yüksek tıklama maliyeti vermektedir. Bu tür durumlarda Adwords reklamı veren kişiler web sitelerine konu ile ilgili alt sayfalar hazırlamak yöntemini kullanmaktadırlar. Bu sayede hedef kelime vurgulanarak tıklama başına maliyeti düşürebilmektedirler. Adsense reklam inceleme merkezine giriş yaptığınızdan özellikler yeni Adsense değişiklikleri sonrasında gösterim puanı ifadesi eşliğinde sitenizde yayınlanan Adsense reklamlarını görebilmektesiniz.  Biraz inceleme yapıldığında bir reklamın ana sayfaya verildiğini bazı reklamların da alt sayfalara verildiğini görebilirsiniz. İşte burada biraz düşünmeniz gerekir. Çoğu zaman alt sayfalara verilen reklamlar düşük tıklama başına maliyet yani az kazanç getirecektir. Oysa ki o reklamı tıklayan kişi o reklamı tıklamak yerine ana sayfaya link verilen getirisi yüksek Adsense reklamları tıklayabilir. Adsense reklam inceleme merkezi bölümü dışında yine aynı sayfada bulunan Reklam veren URL’leri bölümü ise, sürekli az kazandıran Adsense reklamları yayınlayan yada siteniz ile ilgisi olmadığını düşündüğünüz Google Adsense reklamlarını veren sitenin url adresini girerek tüm reklamlarını engellemenize yarayan bölümdür.  Google Adsense reklam inceleme merkezi bölümünü kullanmadan önce belirli bir süreyi öncesi ve sonrası olarak analiz etmenizi, yukarıda belirilen mantık doğrultusunda işlem yapmanızı öneririz. Bir Adsense reklamını engellemek oldukça kolaydır. Fakat önemli olan hangi reklamı engellemeniz gerektiğini bulmaktır. İnternet üzerinde Adsense çöp reklam listesi şeklinde dağıtılan reklam filtre listelerine güvenmemenizi, kendi siteniz için, mantıklı bir şekilde oluşturulacak reklam filtre sistemi kullanmanızı öneririz.


adsense kazanma yolları

Birçok web sitesi sahibi Adsense kazanma yolları konusunda araştırma yapmaktadır. Kazanma yolları olarak çeşitli yöntemler, hit arttırma, reklam yerleşimi gibi farklı yöntemleri denemektedirler. Kuşkusuz Adsense kazanma yollarından en önemlisi özgün ve geniş içeriktir. Bu yöntemin zaman, emek gerektirdiği bir gerçektir. Fakat verilen emeğin ve zamanın karşılığını alacağınızda da kuşkunuz olmasın. Bu bilinen en etik ve kalıcı yöntemlerden biridir. Peki hem geniş özgün içerik hazırlarken hem de hızlı bir şekilde nasıl kazanabilirim şeklinde bir soruya aşağıdaki yöntem ile ulaşabilirsiniz.

Adsense kazanma yolları

Adsense kazançları beklediğiniz siteye Adwords reklamı vermek. Evet, Adwords reklamı vermek. Bu nasıl ben kazanç beklerken kazanma yolları ararken neden Adwords reklamları ile para ödeyeyim diyebilirsiniz. Fakat Google reklamları konusunu hem Adsense hem de Adwords reklamları kullanıcı olarak ciddi bir şekilde kullanırsanız bunu daha iyi anlayabilirsiniz. adwords reklam danışmanlığıAdsense kazanma yollarını aramadan önce sitenizin ne tür kelimelerde kazandırdığını öğrenmiş, kazandıracak kelimelere yoğunlaşmış olduğunuzu kabul edelim. Bu mantıkla karşınıza az kazandıran ama çok aranan kelimeler, konular çıktığını da fark etmiş olmanız gerekmektedir. Dönem dönem bu tür kelimelere, reklamlara kızdığınız da gerçektir. İşte burada biraz düşünmeniz gerekiyor. Daha detaylı örneklemeye gidersek; bir arkadaşlık sitesinin kazandığı kelimeler arkadaşlık sitesi, siteleri gibi kelimelerdir. Fakat çöpçatan, sevgili arama gibi kelimeler ise o kadar Adwords bedeli tutmayan reklam kelimeleridir. Aslında ekonomik reklam bedeli olan bu tür kelimelerle de ciddi bir kitle arama yapmaktadır. İşte burada Adwords reklamlarında tıklama başına maliyeti düşük ama ziyaretçi sayısı yüksek kelimeleri edinerek sitenize Adwords reklamı vermeniz, 0.04 TL ye reklam verdiğiniz bir kelime ile  sitenize çektiğiniz ziyaretçinin 0,90 TL değerinde bir reklamı tıklamasını sağlayabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen Adsense kazanma yolları konusundan bir örnek sürekli düşük maliyetlere Adwords reklamı vererek Adsense reklamları ile yüksek kazanç elde etmenizi sağlayabilirsiniz. Unutmayın gelişen internet siteleri, rekabetin artması artık daha teknik, biraz daha emek gerektiren yöntemler kullanmanızı getirmektedir. Siz gayet etik, güncel, özgün içeriklerle hazırladığınız sitelerinizi bu yöntemle kazanarak geliştirebilirsiniz. Çeşitli Adsense kazanma yolları araştırmak ve kazanmak sitenize daha iyi sarılmanızı sürekli içerik girmenizi sağlayacaktır. İlerleyen zaman içerisinde Adsense gelirlerinizin artması durumunda Adwords reklamları kontrolünüzde şekillenebilir, kazancınıza paralel Adwords reklamı vermenizi sağlayabilir.


adwords banlanma

adwords banlanma

Google Adwords banlanma, hesabın kapatılması konusu, Google Adwords kullanarak firma ürünlerini veya hizmetlerini Google üzerinde reklam vererek yayınlamaya çalışmaları sırasında dikkatsizlikler sonrası karşılarına çıkabilecek bir durumdur. Google Adwords reklamları, birçok kişinin para veriyorum istediğimiz yapabilirim mantığı ile yola çıkmaları sonrasında parası ile rezil olabilecek hatta bir daha Google Adwords reklamları veremeyecek, çözümü pek mümkün olmayan duruma düşmelerine neden olabilir. Bu konuyu kendinizi mağdur olarak düşünerek biraz açalım. Bir ürün veya hizmet veriyorsunuz. Birileri bunu Google Adwords reklamları ile tanıtmak hatta pazarlamak istiyor. Bu işlem ürünün veya hizmetin sadece size özel olması durumunda da yapılabilir. İstedikleri gibi birkaç sayfadan oluşmuş, gerçekleri yansıtmayan reklamlar veriyorlar. Siz ise, kaliteli bir hizmet veriyor olmanıza rağmen bu tür reklamlardan dolayı iş yapamıyorsunuz. İşte burada Google Adwords banlanma konusunda sistemin sizi ne kadar koruduğu ortaya çıkıyor. Keşke Google Adwords banlanma sistemi ve çözümü çok daha katı kurallarla çalışsa, sadece ciddi ve kaliteli hizmet veren reklamların Google üzerinde dolaştığını görebilsek.

Google Adwords banlanma konusunu ancak bir Google Adwords reklamı veren kişi bilir. Bir Adsense reklamları yayıncısı bunu çoğu zaman bilmeyerek, reklamları çöp reklam, az kazandıran gibi şikayetlerle sürekli yakınma içerisinde bulunur. Oysa ki Google Adwords banlanma sistemi ile birçok Adsense reklamları kullanıcısı da korunmuş olur.

Kaliteli, gerçek, dürüst hizmet veren Google Adwords reklamları kullanıcıları ise genellikle hesap doğrulama işlemleri sırasında yapmış oldukları hatalar sonrasında banlanmaktadır. Google Adwords reklamlarından banlanma durumuna düşmemek için işlemleri bir resmi daire mantığı ile daha sonra dönüşü olmayacak zihniyeti eşliğinde yapmanız gerekir. Tüm kayıt bilgilerinin doğrulacağı, reklam verenin gerçek firma sahibi olduğu ciddi bir şekilde araştırılacağı unutulmamalıdır. Yaşadığımız tecrübeler arasında, kesinlikle kaliteli bir hizmet veren şirketin, Google Adwords reklamları sırasında yanlış girmiş oldukları bir adres sonrasında Google Adwords banlanma durumunda düştüğünü, daha sonra şirket ası ile asla Google Adwords reklamı veremediklerini gördük. Bu tür durumlarsa, firma ismi, sorumlu kişi ismi kayıtlara alınarak Google Adwords banlanma etiketi ile arşivlendiği unutulmamalıdır.

Google Adwords banlanma durumunda bunu yasal olmayan yollarla çözeceğini söyleyen kişilere inanmamanızı, konuyu Google yardım merkezi üzerinden bildirmenizi öneririz. Google Adwords banlanma çözümü konusunda, reklam politikası ihlalleri gibi durumlarda internet üzerinde oldukça sahte, doğru olmayan çözüm teknikleri sunulmaktadır. Bunların çoğuna inanmayın. Google 2012 yılı içerisinde Adwords reklam banlanma durumunda çözümü ile ilgili telefon desteği de vermekte olup daha ciddi sorunları İrlanda merkezli yönetim sisteminden gidermeye çalıştıklarını belirtiriz. Tabi ki bu durum, mağdur olmanız, gerçekten istemeyerek, hatalı bir işlem yapmanız durumunda devreye girecektir. Google Adwords banlanma durumunda çözümü için sertifikalı Google Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmalar da sizlere yardımcı olabilir.Adwords reklam danışmanlığı

Adwords reklam danışmanlığı, Google üzerinden reklam vermek isteyen fakat Adwords reklamları konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan Adwords reklamları konusunda uzman kişilere Adwords reklam danışmanlığı adı verilmektedir.

adwords reklam danışmanlığı

Adwords reklam danışmanlığı, Adwords reklamları konusunda yeterli bilgi, danışmanlık hizmeti verilecek kişi yada firmaya tıklama başına maliyet düşürebilecek yeterli bilgiye, tecrübeye sahip olmayı gerektirir. Sektörlerinin içinde özel sektör kelimelerle Adwords reklamı vererek tıklama başına yüksek ücret ödeyen bir Adwords reklam vereni, profesyonel bir Adwords danışmanlığı firması sayesinde farklı Awords relamları vererek maliyetlerde ciddi tasarruf sağlayabilir. Bir Adwords danışmanlık firması için dürüstlük en önemli özelikleren biri olmalıdır. Nedeni ise, Adwords reklamı veren firmanın Adwords reklam ödemesi ile kazancının paralel olmasıdır. Bu konuyu biraz daha açmak gerekirse Adsense reklamı sahibi firmanın 1000 Lira aylık Adwords reklam bedeli ödemesi durumunda bu bedele eş değerde bir geri dönüş beklemesi gayet doğaldır. Bu rakamı Adwords reklam ücreti olarak ödeyen firmanın profesyonel bir Adwords danışmanlık firması ile çalışması durumunda karşılığını alması gayet doğal olacaktır.

Profesyonel Adwords danışmanlık hizmeti veren bir firmanın, Adwords reklamlarını onlarla çalışmak isteyen, Adwords reklamı vermek isteyen kişilerce, kendi başlarına verebilecekleri, reklam bedelleri hakkında bilgi sahibi olabileceklerini unutmaması gerekir. Adwords reklam danışmanlığı bu yüzden şeffaf temeller üzerine kurulmalıdır.

Bir Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmanın, kendilerinden profesyonel bir Adwords danışmanlık hizmeti almak istemeleri öncesinde kendi bilgileri dahilinde vermiş oldukları Adsense reklam bedellerinden daha başarılı sonuçlar alması Adwords danışmanlık hizmeti veren firmanın profesyonelliğine profesyonellik katacaktır.

Adwords danışmanlık hizmetinin her zaman mevcut web siteleri üzerinden sonuç alınabilmesi mümkün olamayacağı Adwords reklamları için profesyonel hizmet arayan kişilerce bilinmesi gerekir. Adwords reklam danışmanlığı, Adwords reklamı vermek isteyen firmanın bir personeli gibi uzun soluklu bir hizmet olduğunu hem Adwords reklam danışmanlığı veren firmanın hem de profesyonel Adwords reklam danışmanlığı almak isteyen kişilerin unutmaması gerekir.adwords kalite puanı yükseltmek

adwords kalite puanı yükseltme

Bir Google Adwords reklamı, Adwords kalite puanı ile reklam maliyetini düşürmektedir. Adwords kalite puanı yükseltmek için çaba harcayan Google Adwords kullanıcısı reklamlar için daha az ödeyerek daha fazla verim alabilmektedir. Buna Google tarafından size yapılan bir indirim şeklinde de bakabilirsiniz. Adwords kalite puanı yükseltmek belirli kriterlerle, tasarım teknikleri ile incelenmektedir. Bu tekniklerin genel anlamı memnuniyet şeklinde ifade edilebilir. Ürün veya hizmetleri için Google Adwords reklamı veren bir kullanıcı reklamı tıklayan kişinin memnuniyet derecesinde bir maliyet ile karşılaşacağı şeklinde de bakılabilir. Google Adwords kalite puanı yükseltmek konusunda belirli teknikleri incelemektedir;

Doğru reklamlarla kalite puanı yükseltmek

Hizmetlerinizin genelini açıklayan bir Adwords reklamı, doğal olarak ana sayfanıza verilecek bir reklam olur. Bu da ana sayfada konuyu ne derece anlattığınız, reklam metinleri ile ne derece uyuştuğu sorgulamasını gerektirir. Ana sayfanızda yan hizmetlerinizle ilgili metinlerin bulunması reklamın metinsel açıdan uyuşmasına negatif bir etki yaratacağından kalite puanını yükseltmek yerine düşürecektir. Bunun yerine detaylara bölünmüş reklam metinleri ve bu metinleri karşılayan alt sayfalarınız, Adwords kalite puanı yükseltmek için uygun bir adım olacaktır. Örnek olarak İstanbul evden eve nakliyat kelimesi için ana sayfa yerine o il ile ilgili hazırlanmış sayfaya reklam vermeniz daha mantıklı olacaktır. Bu sayede ziyaretçi tıklama sonrasında ilgilendiği il üzerinden hizmetlerinizi inceleyerek daha memnun kalacaktır.

Geniş içerikle kalite puanı yükseltmek

Alt sayfalarınızın hizmetlerinizle ilgili detaylara sahip olması genel anlamda siteniz incelendiğinde kalite puanı yükseltme çabalarınızda olumlu sonuç verecektir. Ayrıca Adwords kalite puanı yükseltme girişimi sitenizin zengin, ziyaretçinin daha memnun kalacağından arama motoru dostu bir site olarak algılanmasına neden olacaktır. Geniş içerikli bir web sitesi Adwords kalite puanı yükseltmek dışında ziyaretçinin de konuya hakim bir firma olduğunuz izlenimini verecektir.

Sayfa kalitesi ile kalite puanı yükseltmek

Google tarafından yapılan incelemelerde sayfa açılma hızı, gereken Seo kriterlerinin kullanımı sadece kendisi için bir hız kazandırması dışında ziyaretçilerinde sayfalarda daha hızlı bir şekilde gezinti yapmalarını sağlayacaktır. Bu diğer bir yandan web sitenizin barındırma ve trafik giderlerini de düşüreceğinden sizin için ayrıca önemlidir. Kolay açılan, yazılım hataları bulunmayan, metin ve görsellerin doğru yerleştirildiği sayfalar kalite puanı yükseltmek açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Yukarıdaki bilgiler eşliğinde Adwords kalite puanı yükseltmek gerçekten gereklimi sorusuna, aynı bütçe ile daha fazla reklam görüntülenmesini istiyor, daha az bütçe ile reklam vermek istiyorsanız evet diyebiliriz. Kalite puanı yükseltme arayışında olmayan Adwords reklamı veren kişilerin reklam vermelerinde bir engel olmadığını, sadece bir nevi indirimden faydalanamayacaklarını belirtmek isteriz.adwords kalite puanı

Birçok Google Adwords kullanıcısı reklamlarını yayınlamak istediklerinde Adwords kalite puanı şeklinde bir derecelendirme ile karşılaşmaktadır. Nedir bu Google Adwords kalite puanı, kalite puanı Adwords için önemlimidir?

Adwords kalite puanı

Adından da anlaşılacağı gibi reklam vermek istediğiniz web siteniz Google Adwords sistemi tarafından inceleyerek bir kalite puanı ile derece verilmektedir. Google bu tür puanlamaları pagerank uygulamasında da kullanarak sitelere bir puan vermektedir. Kalite puanı reklam verilecek konu ile ilgili sitenin reklamlar ne derece alakalı olduğunu açıklayan bir puanlama sistemidir. Burada önemli bir konu, birçok Adwords reklamları kullanıcısının bilmediği Google tarafından sunulan bir faydalı bir uygulama ortaya çıkmaktadır. Google Adwords kalite puanı ile, Adwords reklamları veren kullanıcının reklam maliyetleri hakkında ekonomi yapmasını bu sayede daha düşük bir bütçe ile aynı sayıda reklam görüntülenmesini yada aynı bütçe ile daha fazla Adwords reklam yayınlanmasını sağlamaktadır. Google tarafından profesyonel Adwords reklamları kullanıcılarına sunulan oldukça güzel bir uygulamadır.

Birçok Google Adwords reklam vereni, rakip firmaların reklamlarının çok sık görüntülendiği konusunda şikayette bulunmaktadır. Bunun nedenini araştırmaktadır. Google Adwords kalite puanı işte burada ortaya çıkmaktadır. Rakibinizin iyi hazırlanmış Adwords kalite puanı yüksek bir reklamı her sorguda karşınıza çıkacaktır. Ciddi bir ücret ödeyerek yayınladığınız kalite puanı düşük size ait bir reklam ise daha nadir yayınlanmakta ve bütçenizin tükenmesine neden olmaktadır. Sürekli bir bedel ödeyerek bir süre sonra hesabınızı terk etmenize karşı Google tarafından sunulan kalite puanı uygulaması ile yıllarca Google Adwords reklamı verebilir. Kalite puanı yüksek reklamlarınız sayesinde sürekli sorgulamalarda çıkmanızı sağlayabilirsiniz.

Bazı kesimler tarafından sürekli eleştirilen Google Adwords reklam sistemi, aslında Adwords kalite puanı uygulaması ile aslında reklam vereni korumakta, reklam verenin üzerine düşen görevi yaparak bütçelerinde ekonomi sağlamaları hedeflemektedir.

Web sitenizin ana sayfasına vereceğiniz Google Adwords reklamları dışında, ürün ve hizmetleri anlatan sayfalara reklam vermeniz, reklam verdiğiniz kelime ile uyuşan bir metin kalite puanı sistemini devreye sokarak reklam maliyetinizi düşürecektir. Ayrıca bu sayede içeriğiniz genişleyerek Google gözünde kaliteniz de artacak, Google politikalarına uymayan kuralları yapmamanıza neden olacaktır.

Google Adwords kalite puanı yükseltme girişimleriniz, reklam içerikleri ile uyumlu sayfalarda aynı içeriklerin kullanılması ile elde edilmektedir. Adwords kalite puanı yükseltme çalışmalarında reklam ile paralel olamayan içeriklerin sayfanı oldukça geniş olmasına rağmen kalite puanı yükseltme girişimi yetersiz kalacaktır. Adwords kalite puanı kavramını öğrenen bir Adwords reklamcısı daha sonra kalite puanı yükseltme konusunda araştırma yapmalıdır. Yada Adwords reklamları konusunda uzman kalite puanı yükseltme işlemlerinde başarılı bir web tasarım firmasından destek alması gerekmektedir.google reklam

İnternet üzerinde Google reklam olarak karşılaştığımız konu Google aramalarında reklam yayınlamak, Google tarafından alınan reklamları başka web siteleri üzerinde paylaşarak reklam tıklanma oranını artırmak, web sitelerinde reklamları yayınlayan site sahiplerine kazanç sağlanmasından ibarettir.

Google reklam konusu altında, Google’a reklam vermek için Adwords reklamı sistemi, Google tarafından alınan reklamların farklı web sitelerinde paylaşıldığı sisteme ise Google Adsense reklamları denilir.

google reklam

Günümüze Google reklam konusunda kuşkusuz en çok tercih edilen sistemlerdendir. İnternet kullanıcıların %95’lik bir diliminin kullandığı Google reklam konusunda da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Kullanımın kolay olduğu, web sitesi seçiciliği yüksek olan Google reklam konusunda bu tercih sebebini başarılı bir şekilde kullanmakta, reklam gelirlerini Adsense sistemi ile paylaşmaktadır. Oldukça sağlam bir temele dayalı olan Google reklam hizmetleri, bir çok kişinin eleştirilerine, kazandırmıyor şeklinde yaklaşmalarına rağmen ciddi bir kitle tarafından kazanç ve gelir elde etmeleri devam etmektedir. Aslında Google reklam politikaları açısından uyumsuz, Google reklam payından kendine bir hisse alamamış kişilerin yorumudur. Google reklamlarına karşı gelmek. Kazanmadıklarını ifade eden kişilerin Google reklam sistemine girmemeleri de aslında bizim açımızdan çok önemli değildir. Onlar kendilerine alternatif çözümler aramaya devam edebilir. Ama adını ciddi bir şekilde duyuran ve artık oturan Google reklam hizmetleri bu hizmetlerden faydalanmayan kişilerce hep akıllarında kalmaya devam edecektir.

Artan rekabet koşulları, yine tecrübelerimizden esinlenerek, bizim reklama ihtiyacımız yok şeklinde ifade kullanan firmaların birkaç yıl sonra Google reklam hizmetlerinden faydalanmak istediklerini duymamıza, rekabetin ne derece önemli olduğunu bir daha anlamamıza neden olmuştur. Bizler kendi haline bıraktığımız, bünyesinde binlerce insan çalıştıran firmaların bir süre sonra Google reklam sistemine dahil olduğunu canlı bir şekilde izledik, şahit olduk. Peki neden bu Google reklam hizmetleri zamanında, bilinçli bir şekilde kullanılmasın ki? Belki de isimlerini, ürünlerini hatta hizmetlerini bugün olduğundan çok daha iyi bir şekilde duyuracak, belki de firmalarının çok daha büyümelerini sağlayacaklardı. Yine de bir şey kaybetmiş değilsiniz. Web sitemiz üzerinde Google reklam hizmetleri hakkında bir getiri beklenmeksizin açıklamalar, kurallara uygun yapılması gerekenler kısıtlamasız bir şekilde yayınlanmakta, fikir sahibi olmanız açısından tecrübelerimiz her geçen gün daha fazla konu ile sizlere sunulmaktadır.

Bizleri takip ederek Google reklam hizmetlerinden daha verimli bir şekilde kazanabilirsiniz.