Login

Posts Tagged ‘banlandı’adwords banlanma

adwords banlanma

Google Adwords banlanma, hesabın kapatılması konusu, Google Adwords kullanarak firma ürünlerini veya hizmetlerini Google üzerinde reklam vererek yayınlamaya çalışmaları sırasında dikkatsizlikler sonrası karşılarına çıkabilecek bir durumdur. Google Adwords reklamları, birçok kişinin para veriyorum istediğimiz yapabilirim mantığı ile yola çıkmaları sonrasında parası ile rezil olabilecek hatta bir daha Google Adwords reklamları veremeyecek, çözümü pek mümkün olmayan duruma düşmelerine neden olabilir. Bu konuyu kendinizi mağdur olarak düşünerek biraz açalım. Bir ürün veya hizmet veriyorsunuz. Birileri bunu Google Adwords reklamları ile tanıtmak hatta pazarlamak istiyor. Bu işlem ürünün veya hizmetin sadece size özel olması durumunda da yapılabilir. İstedikleri gibi birkaç sayfadan oluşmuş, gerçekleri yansıtmayan reklamlar veriyorlar. Siz ise, kaliteli bir hizmet veriyor olmanıza rağmen bu tür reklamlardan dolayı iş yapamıyorsunuz. İşte burada Google Adwords banlanma konusunda sistemin sizi ne kadar koruduğu ortaya çıkıyor. Keşke Google Adwords banlanma sistemi ve çözümü çok daha katı kurallarla çalışsa, sadece ciddi ve kaliteli hizmet veren reklamların Google üzerinde dolaştığını görebilsek.

Google Adwords banlanma konusunu ancak bir Google Adwords reklamı veren kişi bilir. Bir Adsense reklamları yayıncısı bunu çoğu zaman bilmeyerek, reklamları çöp reklam, az kazandıran gibi şikayetlerle sürekli yakınma içerisinde bulunur. Oysa ki Google Adwords banlanma sistemi ile birçok Adsense reklamları kullanıcısı da korunmuş olur.

Kaliteli, gerçek, dürüst hizmet veren Google Adwords reklamları kullanıcıları ise genellikle hesap doğrulama işlemleri sırasında yapmış oldukları hatalar sonrasında banlanmaktadır. Google Adwords reklamlarından banlanma durumuna düşmemek için işlemleri bir resmi daire mantığı ile daha sonra dönüşü olmayacak zihniyeti eşliğinde yapmanız gerekir. Tüm kayıt bilgilerinin doğrulacağı, reklam verenin gerçek firma sahibi olduğu ciddi bir şekilde araştırılacağı unutulmamalıdır. Yaşadığımız tecrübeler arasında, kesinlikle kaliteli bir hizmet veren şirketin, Google Adwords reklamları sırasında yanlış girmiş oldukları bir adres sonrasında Google Adwords banlanma durumunda düştüğünü, daha sonra şirket ası ile asla Google Adwords reklamı veremediklerini gördük. Bu tür durumlarsa, firma ismi, sorumlu kişi ismi kayıtlara alınarak Google Adwords banlanma etiketi ile arşivlendiği unutulmamalıdır.

Google Adwords banlanma durumunda bunu yasal olmayan yollarla çözeceğini söyleyen kişilere inanmamanızı, konuyu Google yardım merkezi üzerinden bildirmenizi öneririz. Google Adwords banlanma çözümü konusunda, reklam politikası ihlalleri gibi durumlarda internet üzerinde oldukça sahte, doğru olmayan çözüm teknikleri sunulmaktadır. Bunların çoğuna inanmayın. Google 2012 yılı içerisinde Adwords reklam banlanma durumunda çözümü ile ilgili telefon desteği de vermekte olup daha ciddi sorunları İrlanda merkezli yönetim sisteminden gidermeye çalıştıklarını belirtiriz. Tabi ki bu durum, mağdur olmanız, gerçekten istemeyerek, hatalı bir işlem yapmanız durumunda devreye girecektir. Google Adwords banlanma durumunda çözümü için sertifikalı Google Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmalar da sizlere yardımcı olabilir.Adsense TO nedir? TO kaç olmalı

Adsense reklamları üzerinde karşılaştığımız TO kavramı. Adından da anlaşılacağı gibi sayfanın gösterim karşılığındaki tıklanma oranını ifade etmektedir. Örneklemek gerekirse Adsense reklamlarını yayınladığınız bir sayfada 1000 gösterim karşısında 100 tıklama alırsanız TO yanı tıklama oranınız %10 olacaktır. Örnekleme biraz yüksek , abartılı hatta tehlike sınırlarında olsa da hemen paniklemeyin. Adsense TO nedir sorusunun yanıtını öğrenmemiz ardından asıl önemli olan konu Adsense reklamlarında TO kaç olmalı sorusuna gelelim.

Adsense TO kaç olmalı sorusunun yanıtı siteye, reklam yerleşimine hatta reklam içeriğine göre değişmektedir. Bir blok üzerinde gösterilecek Adsense reklamları tıklama oranı tatil içeriğine sahip bir site ile aynı olmayacaktır. Nedeni ise, bir blok yada forum sitesinde ziyaretçinin reklamları tıklama oranı her ne kadar reklam yerleşimi iyi olsa da belirli bir oranlarda saptanmıştır. Bu saptanan TO oranı ilgili sitenin geçmiş trafiği de incelenerek oldukça yakın bir TO aralığında olması gerektiği Google tarafından sabitlenmiştir. İşin aslı da budur. Kendi halinde ilerleyen bir web sitesi adı geçen %0.5 ile %3 arasında TO ile Google Adsense reklamlarını yayınlayacaktır. Bu oran içerisinde yayınına devam eden bir web sitesi bir gün aniden %8-%10 tıklama oranına sahip olursa Google bu Adsense hesabını incelemeye alacak hatta banlayacaktır.

TO yüksek bir sitede ise örnek olarak bir tatil hatta daha da detaylandırırsak otel tanıtım sitesinde, Google Adsense reklamları konu ile ilgili reklamları yayınladığından kişinin bir otel aramak için girdiği web sitesinde iyi yerleştirilmiş Google Adsense reklamlarını tıklaması daha yüksek olacaktır. Bu tür durumlarda sayfa tıklama oranı %30’lara kadar çıkabilir, Google da bunu anlayışla karşılayabilir. Tabi ki kuşkular gereği sürekli Google tarafından gönderilen iletileri dikkate almanız hatta dönem dönem durumu Google’a bildirmeniz gerekebilir.

İnternet üzerinde Google Adsense reklamlarım TO yüksek mi şeklindeki soruları bir web sitesini incelemeden söylemek mümkün olmayacağı gibi sitenizi incelemeden kafasından TO, tıklama oranı şu olmalı şeklinde ifadeleri de çok ciddiye almamanızı öneririz.

Siz bir hile yapmadığınız sürece Adsense TO değeri olması gereken değerlerde seyrederek sürekli etik bir Google Adsense reklam yayıncısı olabilirsiniz.adwords hesabım askıya alındı, banlandı

Adwords kuralları

Dünyanın en iyi arama motorlarının başında gelen Google, sistemin ayakta kalmasını, en ciddi geliri Adwords reklamları üzerinden sağlamaktadır. Adwords reklamları, Google ziyaretçilerinin kendini referans göstererek ziyaretçilerine önerdiği reklam sistemidir. Bunu gerçek hayatta bir arkadaşınıza bir başka arkadaşınızı önermenizi, bir iş konusunda kefil olmanızı düşünerek anlayabilirsiniz. Adwords reklamları veren kişi Google müşterisidir. Bir müşterisinin zarar görmesini doğal olarak istemez. Bazı Adwords kullanıcıları hesabınız askıya alındı iletisi ile karşılaşmakta, neden Adwords hesabım askıya alındı, Adwords hesabım banlandı şeklinde sorular sormaktadır.

Genelde Adwords hesabım askıya alındı, banlandı sorusu, bir kaç ciddi hatayı yapan Adwords reklamcısının, reklam politikaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları, kolay yoldan para kazanmaları için yaptıkları hatalardır. Adwords hesabım askıya alındı sorularının yanıtları aşağıdaki gibidir;

Birkaç sayfadan oluşan siteler

Adwords hesabım askıya alındı şekilde yakınan Adwords reklamcıları, tek bir sayfadan oluşan reklam verilen sayfanın yeterli içeriğe sahip olmadığı sitelere sahip olmasıdır. Bunu bir arkadaşınıza bir başka arkadaşınızı öneriyorsunuz ama iş yerine gittiğinizde doğru düzgün ürün olmadığını, derme çartma bir iş yeri olduğunu arkadaşınız fark ediyor. Bu durumda ne yaparsınız? İlk yapmak isteyeceğiniz şey referans olmaktan vazgeçmek olacaktır. Peki ne yapılması gerekir? Bir Google Adwords reklamı veriyorsanız, Google tarafından referans gösterildiğinizi unutmayın. Web sitenizin içeriğinin Adwords reklamlarına uygun verdiğiniz Adwords reklam içeriği ile paralel, tatmin edici olmasına özen gösteriniz.

Reklam vermek için açılmış siteler

Adwords hesabım askıya alındı, banlandım sorusunun diğer bir yanıtı, sadece Adwords reklamı vermek için hazırlanmış, sitenin içinde Adwords reklamı veren kişi ile ilgili olamayan içerikler ve iletişim sayfalarının olmasıdır. Bunun bir gecede kaçabilecek bir iş yeri olduğu, doğru düzgün yatırım yapılmamış bir iş yeri izlenimi vereceğini unutmayın. Buna kimse kefil olmak istemez. Aslında neden Adwords reklamlarım askıya alındı, banlandı şeklinde yakınan Adwords reklamları veren kişi, bu tür sitelerle uzun vadede daha fazla bir bedel ödeyerek Adwords reklamları maliyeti hakkında ne derece bir yanlış yaptığını anlayamaz. Oysa ki, geniş içerikli, müşteriyi daha fazla memnun edecek Adwords reklamlarının yönlendirildiği siteler Adwords reklam maliyeti açısından daha ekonomik olacak, ziyaretçisini daha fazla tatmin edecektir.

Sahte, sorunlu ürünler

Adwords hesabım neden askıya alındı, neden Adwords hesaım banlandı şeklinde yakınan, gerçek olmayan, sorunlu veya taklit ürünleri pazarlayan kişiler, kendilerinin bu tür bir durumda asla alışveriş yapmayacaklarını, asla hatalı bir ürün almak istemeyeceklerini belirtirler. Peki neden o aman bu tür ürünleri satmak, sergilemek istesinler, bir şekilde kolay para kazanmak, insanları kandırmak bu reklamları veren kişilerinde istediği şey değildir. Neden Adwords hesabım askıya alındı, neden banlandım sorusunun yanıtı burada aranmalıdır.

Kolay yoldan para kazanma girişimleri

Neden Adwords hesabım askıya alındı, neden Adwords hesabım banlandı sorusunun bir diğer yanıtı da, kolay yoldan para kazanma girişimleridir. Adwords reklamlarının kolay düzenlenebilir yapısı sayesinde, reklamlarla bağlantılı olmayan, kişileri yanlış yönlendirerek aldatan web siteleri, kolay yoldan para kazanma imkanı sağlayan sistemler Adwords sistemlerinden banlanır. Bir iş veya hizmet yeterli birikim ve yatırımı gerektirir. Gerçek olmayan kazanç hayalleri sadece hayallerde kalmaktadır. Bu tür reklam atakları Adwords hesaplarının askıya alınmasına, kalıcı olarak banlanmasına neden olacaktır.

Neden Adwords hesabım askıya alındı, banlandı sorusunu soran, kaliteli bir web sitesi sahibi, gerçek, sorunsuz hizmet veren Adwords reklam kullanıcılarının, Adwords reklam panellerinde bulunan iletişim bilgilerinin uyuşmaması, hatalı bir giriş yapılması, yanlışlıkla farklı bir siteye reklam vermesi hesabın askıya alınma, banlanma sebeplerindendir. Bu yüzden hesabın askıya alınmaması için reklam girişleri ve kişisel bilgilerin dikkat edilerek doldurulması gerekmektedir. Sağlıklı bir Adwords hesabından size ait olmayan bir web sitesine reklam vermeniz yasal olmayan bir işlem yaptığınız anlamına gelecektir. Yasal olmayan bir işlem yapan Adwords reklam kullanıcısı, sürekli hesabım neden askıya alındı, neden banlandım sorusunu soracak, reklam verdiği web sitesini bir daha kullanamayacak, hatta adı ile bir daha işlem yapamayacaktır.

Özellikle kaza ile yapılan işlemlere dikkat edilmesi önerilir. BU tür durumlarda Google Yardım sistemini acil bir şekilde kullanmaları hesaplara gelen bildirimlere dikkat etmeleri gerekmektedir.adsense hesabım neden kapatıldı

google politikaları

Adsense hesabım neden kapatıldı, ben bir hata yapmadım niçin Adsense hesabım banlandı şeklindeki yakınmaları sık sık duymaktayız. Google bir Adsense hesabını nedeni olmadan kapatmaz. Mutlaka bir nedeni vardır. Adsense reklamları yayınlayan, hesabı kapatılan Adsense kullanıcıları çoğu zaman kendilerinin haklı olduğunu, haksız yere hesaplarının kapatıldığını belirtirler. Oysa ki hep bir nedeni vardır. Bölüm üzerinde Adsense hesabım neden kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorularının sık karşılaşılan yanıtlarını verelim;

Bir blog, forum veya benzeri web sitesi sahibi, sayfalarını türetmek, yeni özgün sayfalar yaratmak için özgün, açıklayıcı, verimli içerikler yerine internet çok aranan kelimeler üzerine yoğunlaşmaktadır. Bu arayış onlara bir süre sonra özgün olmayan alıntı içerikleri yayınlamaya belki farkında olmadan yönlendirmektedir. Adsense hesabım neden kapatıldı sorusunun en sık karşılaşılan nedeni, özgün olayan içeriklerdir.

Diğer bir hata, sayfalarını türetmek, en çok aranılan kelimeleri yakalamak amaçlı video sitelerinden embed yolu ile video çekmektir. Bir web sitesinde video yayınlamak yasak değil hatta talep edilen bir içeriktir. Fakat video yayınlamak oldukça önemli bir konudur. Videonun asıl sahibi, telif haklarına sahip kişiler dışında videonun alındığı site de Adsense hesabım neden kapatıldı sorusunu sormanıza neden olacaktır. Oldukça geniş, verimli bir içeriğe sahip web sitenizde 3-5 videodan dolayı Adsense hesabınızın banlanmasına neden olabilirsiniz. Bu tür bir uygulamayı yapmak zorundaysanız videonun fragmanı ve kaynak belirterek kullanılması gerekir.

Adsense hesabım neden kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorusunun diğer bir yanıtı, web sitenizde yayınladığınız içeriklerin izleyiciyi yanlış yönlendiren, tanıtımı ve detayları sunulmaması gereken içeriklerdir. Siyasi ve bölücü düşüncelere sahip, kişi ve kurumları kötüleyen içerikler Google politikalarına aykırı içeriklerdir. Bu konu bırakın internet üzerinde gerçek hayatta da yasaktır.

Program, mp3 paylaşımı gibi konular Adsense hesabınızın kapatılmasına neden olacak, neden Adsense hesabım kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorusunu sormanıza neden olacaktır. Peki bunu yapanlar var neden onların hesapları kapatılmıyor şeklindeki sorulara, onların web sitelerinde programların tanıtımları, demo sürümleri, haksız bir kazanç yönlendirmesi yapılmadığını görebilirsiniz.

Adsense hesabım neden kapatıldı, neden banlandım sorusunun bir diğer yanıtı, yasal olmayan, organik trafik elde etmenizdir. Bu konuda Adsense reklamları yayınlayan kişilere cazip gelen yüksek trafik sağlayan kişiler, bir Adsense kullanıcısına ciddi zararlar vermektedir. Google, trafik akışınızı belirli aralıklarla kontrol ederek, ani yükselmeleri araştırmaktadır. Bir web sitesinin ani ciddi bir trafik çekmesi pek mümkün değildir. Bu belirli bir ivme ile olması gerekmektedir. Ani bir trafik artışı trafiğin ani bir şekilde düşmesi de incelemeye girmenizi neden Adsense hesabım kapatıldı, neden banlandım sorusunu sormanıza neden olacaktır.

Adsense hesabım neden kapatıldı, neden Adsense hesabım banlandı sorusunu sormadan önce, Google size reklam paylaşımı yaparak para kazanmanızı sağladığı, kazancı sizinle paylaştığını düşünmeniz gerekir. Hesap kapatmak, reklamları paylaşmamak Google açısından da tercih edilen bir durum değildir. Hesapları kapatacaksa neden izin versin neden bu hizmeti devreye soksun. Bunu bir daha düşünmeniz gerekir. Bu bakış açısından birilerini suçlamak yerine hatayı kendinizde aramanız gerekir.adsense reklamlarını tıklamaya teşvik etmek

Aynı IP adresleri üzerinde tıklamalarla geçersiz tıklama filtresine gireceğini anlayan bazı Google Adsense kullanıcıları, Adsense reklamlarının yayınlandığı sayfalarda yasal olmayarak bir konunun altında Adsense reklamlarını tıklamaya teşvik etmek amaçlı   “incelemek için tıklayınız” , “indirmek için tıklayınız” gibi yönlendirme ifadeleri ile kullanıcıları reklamları tıklamaya teşvik edildiği, Adsense reklamlarını tıklamaları sağlanarak, hileleri, aldatmaları görülmektedir.

Halbuki artık internet kullanıcıları Google Adsense reklamlarını biliyor, Google tarafından da reklamların bir bölümünde reklam olduğunu vurgulayan ikon, açıklama ekleniyor. Bu durum ziyaretçiyi zeka seviyesinin düşüklüğü gibi bir durumda bırakılıp reklamları tıklamak isteyen ziyaretçilerin tıklamamalarına neden olmaktadır.

Google Adsense reklamlarını tıklamaya teşvik etmek reklam olduğunu gizlemek yerine reklam olduğunu vurgulamak daha etik bir davranış, daha fazla kazanç getirecektir. Google reklamları ifadesi bulunan bir reklam bölümünü farklı bir şey olduğunu belirtmek gibi saçma bir davranış yapılmayacaktır.

Farkında olmak gerekiyor ki ortada bir para dönüyor, birileri para veriyor reklamlarının hedef kitlelere ulaşması için bekliyor. Diğer yandan da konu ile hiç ilgilenmeyen bir internet kullanıcısı yanlış yönlendirilerek reklamı tıklıyor. Doğal olarak ilk önce kızıyor, kontrol mekanizması iyi çalışmasa reklam verenin parası gidiyor. Bu derece etik olmayan bir davranışın yakalanabilmesi sizce zor mu?

Google Adsense reklamları kontrol birimleri bunu fark etmese de hile şikayet formları ile şikayet edilebilir, kısa sürede kazandığınız para ile hesabınızın kapanmasına neden olabilirsiniz.adsense geçersiz tıklama

Sürekli kazandırma garantisi veren Google Adsense reklamları, kazanma hırsının artması, kötü niyetli Adsense kullanıcılarının bu niyetle sisteme kayıt olması sonrasında geçersiz reklam tıklamaları konusunda arayış içerisindedirler. Fakat Google’ın onlardan bir adım önde olduğunu sistemlerin yayına girmesinden önce ne gibi yasa dışı işlemler yapılabileceğini düşünmeleri bu niyetle yola çıkan Adsense kullanıcılarının hesaplarının kapatılmasına neden olmaktadır.

Google Adsense geçersiz tıklama konusunda kullanıcıların internet üzerinde yapılan işlemlerin Ip adresleri ile takip edilebildiği günümüzde yan komşunun ip adresi ile işlem yapılması da yasa dışı işlem sayılarak geçersiz tıklama kategorisinde hesabın kapatılmasına neden olabilmektedir.

geçersiz tıklama

Zeki olduklarını düşünen yada yeterli bilgiye sahip olmadan Google Adsense geçersiz tıklama işlemlerini kullanıcılarının internet üzerinde komik arayışlarını sık sık görebilmekteyiz. Bunların çoğu Google Adsense reklamları kazandırmıyor diyerek sistemden uzaklaştıklarını görebilmekteyiz. Oysa ki Google Adsense reklamlarında geçersiz tıklama yapmayan, kalıcı adımlar atan çok internet sitesi sahibi oldukça iyi paralar kazanmaktadır.

Kendi reklamlarını tıklayabilecek kadar bilgisiz, Google’ı kandırabileceklerini sanan komşusuna veya yakın çevresine sürekli tıklama yapmaları için teşvik eden kişiler, ziyaretçi sayısındaki farklılık, sayfa ziyaret süresi ve reklam tıklama süresi gibi oldukça ciddi bir analizlerden geçmektedir. Google Adsense reklamlarını geçersiz tıklama yaparak para kazanmak isteyen Google Adsense kullanıcıları hesaplarında paraları birikse de çoğu zaman alamadan bir çok gereksiz zaman harcadıklarıyla kalmışlardır.

Sağlıklı ve yasal web sitesi sahipleri Google Adsense reklamlarında bırakın geçersiz tıklamayı kendilerinin veya arkadaşlarının yapmasını sitesini doğal yollardan ziyaret eden kullanıcıların bu duruma düşmemek için birden fazla reklam tıklamalarını engellemek için çaba harcamaktadırlar.

Google tarafından ciddi incelemeler sonrasında size, sitenize verilen Adsense reklamları ekleme imkanı, düşüncesizce yapılacak geçersiz tıklama işlemleri sonrasında isminin listelere alınarak bir daha hesap açamamak gibi sert kurallarla atılacaktır. Birkaç dolar kazanmak yerine daha farklı yasal yollarla kazanç elde etmenizi öneririz.

Google Adsense reklamlarında bir Adwords kullanıcısının para ödeyerek yasal bir şekilde reklam verdiğini bir başka Adsense reklam yayıncısının da bu paraları yasal olmadan almaları hiç hoş görülmeyen bir durumdur.

Google Adsense reklamlarında geçersiz tıklamalarla yakalanma ihtimalinizin çok yüksek olduğu, kazanmış olduğunuz paraların içeride kalarak yanabileceğini unutmayın.adsense banlanma

Google Adsense banlanma

Sert kurallar üzerine kurulu olan ciddi kazanç sağlayan Google Adsense hesapları yasal olmayan işlemleri gerçekleştirmediğiniz sürece kolay kolay banlanmaz. Bu konu yaklaşık 4 yıl kullanılan bir hesabın banlanma derecesini edinebilmek için çeşitli uygulamalar yapılması sonrasında en ciddi hata sonrasında banlandığı deneyimi eşliğinde sunulmaktadır.

Genellikle kazançların çay kaşığı ile toplandığı benzetmesi yapılabilen Google Adsnese kazançlarında genellikle Adsense kullanıcılarının aç gözlülüğü, daha hızlı, daha fazla kazanma hırsından kaynaklanan sebeplerden dolayı özellikle Türkiye de sık karşılaşılmaktadır.

İzleyicisinin zorlama yapılmaksızın, doğal bir şekilde reklamları tıklaması şartı konulan Google adsense reklamlarında ziyaretçileri tıklamaya zorlamak sık karşılaşılan hatalardan biridir. Sitenize gelen ziyaretçilerin ani artması, incelenmenize, gelen ziyaretçilerin doğal olmadığının anlaşılmadı da bir Adsense banlanma, sistemden atılma  nedenidir.

Google banlanma

Kendinizi biz Adwords reklam veren kullanıcı yerine koyduğunuzda bir web siteniz var para ödeyerek reklamlarınızın yayınlanmasını sağlıyorsunuz. Bunun için bir bedel ödeyerek beklenti içerisinde oluyorsunuz. Buraya kadar oldukça mantıklı ve etik bir işlem, bu reklamları bir başka biri sitesinde yayınlıyor ve sürekli kazanç getirmeksizin tıklanmasını sağlıyor, Adwords reklam verenin parası ve beklentileri çöpe gidiyor. Google Adsense banlanma konusunun ne derece önemli olduğunu kendinizi reklam veren kişi olarak düşündüğünüzde daha iyi anlayabilirsiniz. Bizler suç ve kural ihlali yapan Google Adsense hesaplarının banlanmasını, reklam verenlerin mağdur olmayarak daha fazla kazanmaları, daha fazla reklam vererek sizin de kazanmanıza neden olacağı için sürekli destekliyoruz.

Kural olarak, kopya olmayan içerik, doğal ziyaretçiler, reklam yerleşiminde hile yapmamak banlanabilme riskinizi oldukça düşürmektedir. Tabi ki şikayet üzerine kurulu sistemde sitenizin incelemelere girmesi de olağandır.

İnternet üzerinde neden banlandım şeklindeki soruların ardında, kopya içerik, telif haklarını ihlal eden birileri tarafından özen gösterilerek hazırlanan içerikleri emek harcamadan yayınlayan web siteleri olduğunu sık sık farkediyoruz. Bu tür site sahiplerinin Google tarafından algılanmasının hiç zor olmadığını belirtmek isteriz.

Bir Adsense kullanıcısının banlanması Google tarafından o ismin bir daha kolay kolay hesap açamayacağı anlamına gelebilmektedir. Banlanan Adsense hesapları kolay kolay açılmamaktadır. Yaşanacak bu durumdan önce konunun ne derece önemli olduğunu tekrar düşünmeniz gerekmektedir.

Switch to Desktop Version