Posts Tagged ‘google publisher toolbar’google publisher toolbar daha hızlı

Adsense reklamları için kullanılan Google Publisher Toolbar, Adsense reklam kazançlarını kontrol etmek için, Adsense reklam yönetim paneline girdiğiniz zaman aldığınız verilerden daha hızlı sonuçları verdiği tecrübelerimize dayanarak tespit edilmiştir. Google Publisher Toolbar kullanan Adsense reklam yayıncıları, gün içerisinde Adsense reklam kazançlarını kontrol etmek için Adsense hesaplarına bağlanarak sonuçları almak istemektedir. Bunun için yeni bir sayfa açarak birkaç tıklama ile kazançlarını inceleyebilmektedir. Bu Adsense kazançları için üretilen Google Publisher Toolbar programı daha hızlı ve pratik bir şekilde kazançlarınızı incelemenizi sağlamanın dışında kazançaların daha hızlı bir şekilde alındığı tespit edilmiştir. Hem hız hemde daha kolay bir kullanım açısından her Google Adsense reklam yayıncısı tarafından Google Publisher Toolbar eklentisinin kullanılmasını öneririz.


google chrome adsense

google chrome adsense

Bazı Google Adsense reklamları kullanıcıları Google Chorome ile Adsense reklamlarından daha iyi kazandıklarını farketmektedirler. Peki nasıl oluyor da Google Chrome kullanan bir internet kullanıcısı Adsense reklamlarından daha çok kazandırıyor. Bunu bilmeyenlere biraz açıklayalım. Browser olarak Google Chorome kullanıyorsanız bunu denemek oldukça kolay. Doğal olarak ilgilendiğiniz konuları veya yakın bir tarihte Google üzerinde bir kelime aradınız. Adsense reklamı yayınlayan ama o konu ile ilgili olmayan bir web sitesine girdiniz. O web sitesinde bulunan Adsense reklamlarının sizin kısa süre içerisinde arama yaptığınız kelimelerle ilgili reklamlar olduğunu farkedeceksiniz.

google chrome

Google Chorome Browser‘ı bir nimettir. Arama motorları üzerinde bir konuyu arayarak sitenize giren bir internet kullanıcısı reklamları tıklama oranı Google Adsense reklamlarının site ile ilgili reklam yayınlama politikasına göre yüksektir. Sitenizi ziyaret eden bu kullanıcının konu ile ilgili reklamları görmesi dışında “aa, ben geçen gün bunu aramıştım” şeklinde bir ifade ile yayınlanan reklamı tıklama ihtimali tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksektir.

İşte bu nedenle sitenizde veya forumlarda Google Chrome kullanımını destekleyen açıklamalar kullanmanız sizin faydanıza oalcaktır. Bazı Adsense reklamları yayınlayan arkadaşların sitelerinde “Google Chrome’u İndirin” şeklindeki, sistemi desteklemek için yayınlanan Google reklamlarına da bu bakış açısından bakmalarını öneririz.

Bunun bir başka açıdan sağlamasını farklı bir browser kullanarak web sitenize girmeniz durumunda ilgisiz, hatta çöp reklam olarak nitelendirilebilecek reklamların yayınlandığını görmeniz mümkündür. Oysa ki, tüm internet kullanıcıları Google Chrome kullanmış olsaydı sizin çöp reklamlarla uğraşmak, sürekli filtreleri incelemek gibi bir mecburiyetiniz olmayacaktı. Çöp olarak görseniz de aslında onlar çöp reklam değil kullanıcıya hitap eden başarılı Adsense reklamları olacaktı.

Ayrıca çalışma hızı, sakinliği açısından da Google Chrome bir defa kullanmanız durumunda sizi eski browserları kullanmanıza gerek duyurmayacaktır. Özelleştirmelerin ve Google Chrome eklentileri açısından zengin olan browser ilgilendiğiniz Google Chrome eklentileri sayeside size özel bir browser sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Google Chrome ile daha yaygın bir kullanım, daha fazla Adsense kazanları ümidiyle.Google Publisher Toolbar

Google Publisher Toolbar, Google tarafından üretilmiş, Google Adsense hesabı sahiplerinin hesaplarına web sitesi üzerinden giriş yapmadan kolay bir şekilde kazançlarını inceleyebilecekleri Chrome eklentisidir. Birçok Google Adsense hesabı sahibi gün içerisinde kazançlarını merak etmektedir. Her seferinde Google Adsense yönetim paneline girerek raporlar bölümünden kazançlarını incelemektedir.

Bir Google Adsense kullanıcısının yayınlamış oldukları reklamların akışlarını incelemesi, kazançlarını görebilmesi gayet doğal bir durumdur. Hatta bu izlenimler olası bir problemi önceden fark etmelerine de imkan sağlamaktadır. İşte burada Google Publisher Toolbar eklentisi kullanmış oldukları Chrome’un sağ üst köşesinde bir tıklama ile detayları verebilmektedir.

Google Publisher Toolbar ayrıca kendi sayfanızı incelediğinizde Google Adsense reklamları üzerinde her reklama özel bu gün, dün ve son yedi gün şeklinde detay sunmaktadır. Google Publisher Toolbar, browser üzerinde yük teşkil etmeyen oldukça kullanışlı bir Google Adsense hesap takip eklentisidir.

Google Publisher Toolbar, Chrome eklentileri sayfası üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.