Posts Tagged ‘google reklam’adwords banlanma

adwords banlanma

Google Adwords banlanma, hesabın kapatılması konusu, Google Adwords kullanarak firma ürünlerini veya hizmetlerini Google üzerinde reklam vererek yayınlamaya çalışmaları sırasında dikkatsizlikler sonrası karşılarına çıkabilecek bir durumdur. Google Adwords reklamları, birçok kişinin para veriyorum istediğimiz yapabilirim mantığı ile yola çıkmaları sonrasında parası ile rezil olabilecek hatta bir daha Google Adwords reklamları veremeyecek, çözümü pek mümkün olmayan duruma düşmelerine neden olabilir. Bu konuyu kendinizi mağdur olarak düşünerek biraz açalım. Bir ürün veya hizmet veriyorsunuz. Birileri bunu Google Adwords reklamları ile tanıtmak hatta pazarlamak istiyor. Bu işlem ürünün veya hizmetin sadece size özel olması durumunda da yapılabilir. İstedikleri gibi birkaç sayfadan oluşmuş, gerçekleri yansıtmayan reklamlar veriyorlar. Siz ise, kaliteli bir hizmet veriyor olmanıza rağmen bu tür reklamlardan dolayı iş yapamıyorsunuz. İşte burada Google Adwords banlanma konusunda sistemin sizi ne kadar koruduğu ortaya çıkıyor. Keşke Google Adwords banlanma sistemi ve çözümü çok daha katı kurallarla çalışsa, sadece ciddi ve kaliteli hizmet veren reklamların Google üzerinde dolaştığını görebilsek.

Google Adwords banlanma konusunu ancak bir Google Adwords reklamı veren kişi bilir. Bir Adsense reklamları yayıncısı bunu çoğu zaman bilmeyerek, reklamları çöp reklam, az kazandıran gibi şikayetlerle sürekli yakınma içerisinde bulunur. Oysa ki Google Adwords banlanma sistemi ile birçok Adsense reklamları kullanıcısı da korunmuş olur.

Kaliteli, gerçek, dürüst hizmet veren Google Adwords reklamları kullanıcıları ise genellikle hesap doğrulama işlemleri sırasında yapmış oldukları hatalar sonrasında banlanmaktadır. Google Adwords reklamlarından banlanma durumuna düşmemek için işlemleri bir resmi daire mantığı ile daha sonra dönüşü olmayacak zihniyeti eşliğinde yapmanız gerekir. Tüm kayıt bilgilerinin doğrulacağı, reklam verenin gerçek firma sahibi olduğu ciddi bir şekilde araştırılacağı unutulmamalıdır. Yaşadığımız tecrübeler arasında, kesinlikle kaliteli bir hizmet veren şirketin, Google Adwords reklamları sırasında yanlış girmiş oldukları bir adres sonrasında Google Adwords banlanma durumunda düştüğünü, daha sonra şirket ası ile asla Google Adwords reklamı veremediklerini gördük. Bu tür durumlarsa, firma ismi, sorumlu kişi ismi kayıtlara alınarak Google Adwords banlanma etiketi ile arşivlendiği unutulmamalıdır.

Google Adwords banlanma durumunda bunu yasal olmayan yollarla çözeceğini söyleyen kişilere inanmamanızı, konuyu Google yardım merkezi üzerinden bildirmenizi öneririz. Google Adwords banlanma çözümü konusunda, reklam politikası ihlalleri gibi durumlarda internet üzerinde oldukça sahte, doğru olmayan çözüm teknikleri sunulmaktadır. Bunların çoğuna inanmayın. Google 2012 yılı içerisinde Adwords reklam banlanma durumunda çözümü ile ilgili telefon desteği de vermekte olup daha ciddi sorunları İrlanda merkezli yönetim sisteminden gidermeye çalıştıklarını belirtiriz. Tabi ki bu durum, mağdur olmanız, gerçekten istemeyerek, hatalı bir işlem yapmanız durumunda devreye girecektir. Google Adwords banlanma durumunda çözümü için sertifikalı Google Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmalar da sizlere yardımcı olabilir.adwords kalite puanı

Birçok Google Adwords kullanıcısı reklamlarını yayınlamak istediklerinde Adwords kalite puanı şeklinde bir derecelendirme ile karşılaşmaktadır. Nedir bu Google Adwords kalite puanı, kalite puanı Adwords için önemlimidir?

Adwords kalite puanı

Adından da anlaşılacağı gibi reklam vermek istediğiniz web siteniz Google Adwords sistemi tarafından inceleyerek bir kalite puanı ile derece verilmektedir. Google bu tür puanlamaları pagerank uygulamasında da kullanarak sitelere bir puan vermektedir. Kalite puanı reklam verilecek konu ile ilgili sitenin reklamlar ne derece alakalı olduğunu açıklayan bir puanlama sistemidir. Burada önemli bir konu, birçok Adwords reklamları kullanıcısının bilmediği Google tarafından sunulan bir faydalı bir uygulama ortaya çıkmaktadır. Google Adwords kalite puanı ile, Adwords reklamları veren kullanıcının reklam maliyetleri hakkında ekonomi yapmasını bu sayede daha düşük bir bütçe ile aynı sayıda reklam görüntülenmesini yada aynı bütçe ile daha fazla Adwords reklam yayınlanmasını sağlamaktadır. Google tarafından profesyonel Adwords reklamları kullanıcılarına sunulan oldukça güzel bir uygulamadır.

Birçok Google Adwords reklam vereni, rakip firmaların reklamlarının çok sık görüntülendiği konusunda şikayette bulunmaktadır. Bunun nedenini araştırmaktadır. Google Adwords kalite puanı işte burada ortaya çıkmaktadır. Rakibinizin iyi hazırlanmış Adwords kalite puanı yüksek bir reklamı her sorguda karşınıza çıkacaktır. Ciddi bir ücret ödeyerek yayınladığınız kalite puanı düşük size ait bir reklam ise daha nadir yayınlanmakta ve bütçenizin tükenmesine neden olmaktadır. Sürekli bir bedel ödeyerek bir süre sonra hesabınızı terk etmenize karşı Google tarafından sunulan kalite puanı uygulaması ile yıllarca Google Adwords reklamı verebilir. Kalite puanı yüksek reklamlarınız sayesinde sürekli sorgulamalarda çıkmanızı sağlayabilirsiniz.

Bazı kesimler tarafından sürekli eleştirilen Google Adwords reklam sistemi, aslında Adwords kalite puanı uygulaması ile aslında reklam vereni korumakta, reklam verenin üzerine düşen görevi yaparak bütçelerinde ekonomi sağlamaları hedeflemektedir.

Web sitenizin ana sayfasına vereceğiniz Google Adwords reklamları dışında, ürün ve hizmetleri anlatan sayfalara reklam vermeniz, reklam verdiğiniz kelime ile uyuşan bir metin kalite puanı sistemini devreye sokarak reklam maliyetinizi düşürecektir. Ayrıca bu sayede içeriğiniz genişleyerek Google gözünde kaliteniz de artacak, Google politikalarına uymayan kuralları yapmamanıza neden olacaktır.

Google Adwords kalite puanı yükseltme girişimleriniz, reklam içerikleri ile uyumlu sayfalarda aynı içeriklerin kullanılması ile elde edilmektedir. Adwords kalite puanı yükseltme çalışmalarında reklam ile paralel olamayan içeriklerin sayfanı oldukça geniş olmasına rağmen kalite puanı yükseltme girişimi yetersiz kalacaktır. Adwords kalite puanı kavramını öğrenen bir Adwords reklamcısı daha sonra kalite puanı yükseltme konusunda araştırma yapmalıdır. Yada Adwords reklamları konusunda uzman kalite puanı yükseltme işlemlerinde başarılı bir web tasarım firmasından destek alması gerekmektedir.google reklam

İnternet üzerinde Google reklam olarak karşılaştığımız konu Google aramalarında reklam yayınlamak, Google tarafından alınan reklamları başka web siteleri üzerinde paylaşarak reklam tıklanma oranını artırmak, web sitelerinde reklamları yayınlayan site sahiplerine kazanç sağlanmasından ibarettir.

Google reklam konusu altında, Google’a reklam vermek için Adwords reklamı sistemi, Google tarafından alınan reklamların farklı web sitelerinde paylaşıldığı sisteme ise Google Adsense reklamları denilir.

google reklam

Günümüze Google reklam konusunda kuşkusuz en çok tercih edilen sistemlerdendir. İnternet kullanıcıların %95’lik bir diliminin kullandığı Google reklam konusunda da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Kullanımın kolay olduğu, web sitesi seçiciliği yüksek olan Google reklam konusunda bu tercih sebebini başarılı bir şekilde kullanmakta, reklam gelirlerini Adsense sistemi ile paylaşmaktadır. Oldukça sağlam bir temele dayalı olan Google reklam hizmetleri, bir çok kişinin eleştirilerine, kazandırmıyor şeklinde yaklaşmalarına rağmen ciddi bir kitle tarafından kazanç ve gelir elde etmeleri devam etmektedir. Aslında Google reklam politikaları açısından uyumsuz, Google reklam payından kendine bir hisse alamamış kişilerin yorumudur. Google reklamlarına karşı gelmek. Kazanmadıklarını ifade eden kişilerin Google reklam sistemine girmemeleri de aslında bizim açımızdan çok önemli değildir. Onlar kendilerine alternatif çözümler aramaya devam edebilir. Ama adını ciddi bir şekilde duyuran ve artık oturan Google reklam hizmetleri bu hizmetlerden faydalanmayan kişilerce hep akıllarında kalmaya devam edecektir.

Artan rekabet koşulları, yine tecrübelerimizden esinlenerek, bizim reklama ihtiyacımız yok şeklinde ifade kullanan firmaların birkaç yıl sonra Google reklam hizmetlerinden faydalanmak istediklerini duymamıza, rekabetin ne derece önemli olduğunu bir daha anlamamıza neden olmuştur. Bizler kendi haline bıraktığımız, bünyesinde binlerce insan çalıştıran firmaların bir süre sonra Google reklam sistemine dahil olduğunu canlı bir şekilde izledik, şahit olduk. Peki neden bu Google reklam hizmetleri zamanında, bilinçli bir şekilde kullanılmasın ki? Belki de isimlerini, ürünlerini hatta hizmetlerini bugün olduğundan çok daha iyi bir şekilde duyuracak, belki de firmalarının çok daha büyümelerini sağlayacaklardı. Yine de bir şey kaybetmiş değilsiniz. Web sitemiz üzerinde Google reklam hizmetleri hakkında bir getiri beklenmeksizin açıklamalar, kurallara uygun yapılması gerekenler kısıtlamasız bir şekilde yayınlanmakta, fikir sahibi olmanız açısından tecrübelerimiz her geçen gün daha fazla konu ile sizlere sunulmaktadır.

Bizleri takip ederek Google reklam hizmetlerinden daha verimli bir şekilde kazanabilirsiniz.google a reklam vermek

Google’a reklam vermek, reklamlarınızın Google üzerinde yayınlanması, reklam vermek istediğiniz kelimenin önemi ve aşamaları aşağıda sunulmuştur;

İnternet üzerinde Google’a reklam vermek olarak isimlendirilen asıl adı Google Adwords reklamı vermek olan işlem, ürün ve hizmetlerinizin Google aramalarında sponsor reklam olarak ilk sıralarda yayınlanması işlemidir. Google a reklam vermek dışında reklamlarınızın Google üzerinde yayınlanması çok iyi bir Seo hizmeti ile web sitenizi hazırlamanızı, sürekli güncel tutmanızı gerektirmektedir. Bazı sektörlerde sürekli güncelleme oldukça güç olacağından Google’a reklam verme gereksinimleri doğmaktadır.

Kimi sektörlerde ise Google üzerinde ücretsiz listelenen web siteleri ciddi bir ilgi çekmediğinden Google a reklam verme gereksinimleri doğmaktadır. Bu konu tecrübelerimize dayanarak rekabetin oldukça yoğun olduğu bir kelimede Google üzerinde aramalarda ücretsiz listelenen bir web sitesinin yeterli tıklama almadığı, aynı web sitesinin Google Adwords reklamları ile beklenenden daha fazla tıklama aldığı gerçeği ile karşılaştığımız bir konudur.

Google a reklam vermek kimileri tarafından en son tercih edilecek bir pazarlama uygulaması olarak görülse de birçok web sitesi sahibi tarafından ise asla vazgeçilmezlerdendir.

Getirilerini kolay takip edeceğiniz Google reklamları, reklam bütçesini de elinizde tutabileceğiniz, reklamları sürekli değiştirebilecek bir yapıda olduğundan kimseye ihtiyaç kalmadan güncel kampanya, etkinlik ve duyurularınızı yapabilmenize imkan tanımaktadır.

Google a reklam vermek için öncelikle içeriği sağlıklı, telif hakları ile uyumlu, gerçek ürün ve hizmetleri anlatan bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Her ne kadar para ödeseniz de çeşitli kuralları ihlal eden Google reklamları kalıcı olacak silinmekte, aynı kişinin bir daha Google reklamı vermesi engellenmektedir. Bu konuyu, rakibinizin sizin adınıza bir reklam vermesi, reklam içeriğinde de tutarsız açıklamalar kullanması sizi ne kadar memnun edecekse aynı mantıkta düşünebilirsiniz.

İyi bir web sitesi sahibi olmanız sonrasında Google a reklam vermek tahmin ettiğiniz kadar zor değil, bir e-posta adresi ile Google Adwords sistemine kayıt olabilir. Web sitenizi ve reklam içeriklerini tanımlayabilirsiniz.

Google’a reklam vermek, kayıt ve reklamlarınızın yayınlanması sonrasında, ilerleyen zaman içerisinde Google reklam maliyetleri konusunu öğrenmenizi, daha az para ödeyerek Adwords reklamlarınızın yayınlanmasını öğrenmeniz gerekecektir.google adwords reklamları

google adwords reklamları

Bu bölümde sizlere en büyük arama motoru Google üzerinde aramalarda çıkmak, Google Adwords reklamlarının sizlere sağlayacağı faydalardan, kazançlarınızdan bahsedelim. İyi bir web sitesi hazırlattınız, içerik yönünden, faydalı bilgi açısından oldukça tatmin edici bir web siteniz var. İşinizde veya hizmetlerinizde de iyisiniz. Ama insanlar sizi bulamıyor. İlk aşamada web tasarımcınıza giderek durumu anlattınız. Sizlere kolay olmadığı, şu gerek, bu gerek gibi açıklamalar yaptılar. Hemen üzülmeyin.

İlk bakışta buna da para mı vereceğim diye düşündünüz ama Google Adwords reklamları ile tam hedef kitleye, sizden hizmet almak isteyen kişilere ulaşmaya başladığınız. Doğru orantıda da ürün veya hizmetlerinizi pazarlayarak kazanmaya başladınız. İşte burada Google Adwords reklamları vazgeçilmez bir hal almaktadır.

Google arama motorunda istediğiniz kelimelerde istediğiniz zaman bulunabileceğiniz Google Adwords sistemi, ürün veya hizmetlerinizi pazarlamakta, tanıtmakta size hızlı bir çözüm sunmaktadır. Şu kelimede bulunmak istiyorum dediğinizde o kelimede bulunabiliyor olmadı farklı kelimelerle getirileri deneyebiliyorsunuz.

Adwords reklamları

Google Adwords reklamlarında reklam maliyeti kazanç ile paralel ilerlemektedir. Çok fazla ziyaret ediliyorum, çok para harcıyorum dediğiniz yerde bir o kadar da kazanıyorsunuz aslında. Yeter ki Google Adwords reklamları için size sunulan paneli doğru kullanın. Kazançlar sonrasında vazgeçilmez bir şekil alan Google Adwords reklamları, sizin yönlendirmeleriniz eşliğinde istediğiniz ziyaretçilere ulaşıp ürün veya hizmetlerinizi tanıtmanız sizin elinizde bulunmaktadır.

Rekabetin arttığı daha kötüsü de sizden daha kötü hizmet verenlerin yapmış olduğu reklamlardan dolayı kazanmaları çoğu zaman gücümüze gitmektedir. İşte o kişiler sizin yoksun olduğunuz noktalardan girerek ürün veya hizmetlerini pazarlamaktadır.

Çok istisna olan sektörler dışında genelde kazancınıza oranla oldukça düşük maliyetler sunan Google Adwords reklamları, hizmetten memnun kalmamanız durumunda rahatlıkla çıkabileceğiniz bir reklam sistemidir. Fakat dikkat ederseniz Google Adwords reklamları kullanan web sitesi sahipleri reklamların yayınlanmasından kolay kolay vazgeçmemektedir.  Çok iyi bir sanatkâr terzinin arka sokaklarda kalmış atölyesini insanların fark etmemesi, kötü uzak doğu ürünlerinin ise rahat satıldığı günümüzde işte bu hatalarımız ortaya çıkmaktadır.şifreli sayfalarda adsense reklamı

şifreli sayfalarda adsense reklamı

Dinamik yapıda, kullanıcıları, kullanıcı adı ve parola ile giriş yaptığı, Google botlarının rahatlıkla inceleyemediği sayfalardaki Google Adsense reklamları içeriğinizle ilgili, getirisi yüksek reklamları yayınlayamayabilir. Bu gayet doğal, prensip olarak içeriği inceleyerek sitenize uygun reklamları yayınlayan Google Adsense reklam mantığı, içeriği inceleyemedi sayfalarda ilgisiz, hatta çöp reklamları yayınlayabilir.

Bu tür bir durumda yani şifreli sayfalarda Adsense reklamı yayınlamak konusunda aslında yapacağınız pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Elinizden geldiğince reklamları Google botlarının ulaşabileceği sayfalara eklemeniz gerekecektir.

İçeriği inceleyerek, anlatılan konu ile ilgili reklamların yayınlandığı Google Adsense reklamları, Google botlarının inceleyemediği sayfalarda doğal olarak içinde ne olduğunu bilemediği için ilgisiz reklamları (buna bazı kesimler çöp reklam olarak isim vermektedir) yayınlamaktadır. SEO kriterlerinin oldukça önem taşıdığı günümüzde arama motorları botları sayfaları incelemesi dışında rahat dolaşabilmeleri, gereksiz kodlardan dolayı zaman kaybetmemeyi istemektedir. Bu bilgiler eşliğinde içeriği şifrelenmiş bir sayfadan beklentimiz ne olabilir ki!

Google Adsense reklamlarını kazanamadığınız düşündüğünüz bu tür sayfalardan kaldırmadan önce yapabileceğiniz sadece iki küçük işlem olabilir.

şifreli sayfa

Bunlardan biri örnek olarak bir arkadaşlık sitesi sahibiyseniz kullanıcıların profillerinin sergilendiği sayfaları incelemek isteyen kullanıcılara kayıt olma zorunluluğu getirerek sitenizi ziyaret eden arama motoru botlarını kayıt olamayacakları için engellemiş oluyorsunuz. Bunun yerine profilleri rahat incelemeleri için izin verilebilir, sadece mesaj göndermek gibi işlemler için kayıtlı kullanıcı olmaları zorunluluğu getirebilirsiniz.

Bir diğeri ise sürekli çöp reklamları engellemek olacaktır. Kesinlikle sıkıcı, sinir bozucu olduğu konusunda sizinle aynı fikirdeyiz fakat ne yazık ki başka bir çözüm kalmayacaktır.adsense reklam içerikleri

Birçok Google Adsense reklamı yayıncısı sitelerinde yayınlanan Adsense reklamlarının içeriklerini beğenmeyerek, ilgisiz reklamlar çıktığı konusunda yakınmaktadır. Oysa ki bu konu tamamen Adsense reklamlarını yayınlayan site sahibi kontrolündedir.

Google Adsense reklam içerikleri, reklamların yayınlandığı sayfa içeriklerine göre otomatik olarak yayınlanmaktadır. Örneğin bir sağlık sitesinde otomotiv reklamları yayınlanması sisteme aykırıdır. Tabi ki bu konu mevcut içeriğinize ait reklamların bulunmaması gibi durumlarda nadir de olsa kısıtlı bir süre faklı reklamların yayınlanmasını gösterebilir. Ama genel anlamda siteniz ile aynı içerikte reklamlar yayınlanmaktadır.

adsense reklam içeriği

Bu mantıkta Google Adsense reklamlarının içeriği sizin elinizde olduğu gibi içeriğinizin kalitesine göre reklam kalitesi ve tıklama başına kazanç birimleri artacak, daha fazla reklam kazancı elde etmenizi sağlayacaktır.

Genellikle blog veya benzeri genel konuların işlendiği web sitelerinde Google Adsense reklamları sistemi bir bütün olarak ele alarak farklı reklamları gösterebilir. Bu nedenle farklı içeriklere sahip sistemler yerine belirli konularda içeriklerin yayınlanması önerilir. SEO açısından da önem taşıyan bu istikrarlı içerik dağılımı tüm siteniz incelenerek arama sorgularında listelenmenizi sağlayacaktır.

Kısa tarihli etkinlik, konser, maç, vb. konulardan bahsederek kazanç elde etmek isten site sahipleri, Google Adsense reklamlarının bir sitenin genelini ele alarak sergilediği düşünülürse aslında amacı yerine getirmemektedir. Bu konuda internet üzerinde çeşitli denemeler yapabilirsiniz. Google Adsense veya Adwords reklamlarının anlatıldığı bir blog veya forumda ilgili sayfaya girdiğimizde konu ile ilgili reklamların geçmediğini aksine çöp reklamların yayınlandığını görebilmekteyiz. İnternet üzerinde forumlarda geçen bu yöntemi biraz daha inceleyerek denemenizi, zamanınızı ve emeklerinizi boşa harcamamanızı öneririz.

Kaliteli,kazandıran, rekabetin yüksek olduğu, hakim olduğunuz konuda, içeriği geniş, başkalarının özenle hazırladığı, metin ve görsellerin kullanılmadığı web içerikleri ile Google Adsense reklamları yayınlamanızı,kalan zamanınızı SEO uygulamaları ile harcayarak uzun vadeli Adsense reklam içerikleri ile kazanmanızı dileriz.adsense hesabı açmak

google adsense hesabı açmak

Adsense hesabı açma konusunda sıfırdan işlem yapılmış bir web sitesi aşamaları adım adım açıklanmaktadır . Alan adı ve barındırma hesaplarının aktif olması, içerik ve tasarımın tamamlanması sonrasında ilk aşamayı geçmiş bulunacaksınız. Tabi ki web sitenizin Google Adsense hesabı açma konusunda yeterliliğe ihtiyacı olacaktır. İçeriğinizin yeterli olması, kullanılan görsellerin hakları, özgün içerikler gibi detaylar ciddi bir incelemeden geçeceği için içeriğinizin kabul edilir olması gerekecektir. Bu süreç sonrasında bir Gmail hesabı açmanız, ardından google webmaster tools hesabı açarak xml dosyaları Google dizinine eklemeniz, Google botları tarafından siteniz daha iyi indexlenmesi için yardımcı olmanız gerekmektedir.

Önemli olduğunu düşündüğümüzden belirtmek istediğimiz bir dip not olarak, yeni açılmış henüz arama motorlarında indexlenmemiş bir web sitesi için Google Adsense hesabı açmak o kadar kolay değildir. Bu süreç sizi üzebilir yada olumlu bakmak gerekirse eksiklerinizi tamamlamanızı uzun vadede kazandıracak bir sitenin sağlıklı temellerde ilerlemesini sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki Google Adsense hesabı ve reklamları uzun soluklu çalışmalardır. Bu emek harcamanızı değecek bir projedir.

Adsense hesabı

Bu işlem sonrasında Google Adsense reklamları konusunda içerik sağlayacak web siteniz, yöneticilerimiz tarafında Google Adsense hesabı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Genel de Google Adsense yöneticileri tarafından aynı gün içerisinde Adsense paneli aktif olacak, tekrar incelemek üzere Google Adsense reklamları ekleme imkanı tanınacaktır.

Bu aşama sonrasında siteniz detaylı inceleye tabi tutulacak sizlere eksikleriniz, hatalarınız Google tarafından mail olarak bildirilecektir. Hatalı veya eksik maddelerin yerine getirilmesi, düzenlenmesi sonrasında Google tarafından Adsense hesabınızın tekrar incelenmesi imkanı sağlanmaktadır. Bu aşama oldukça verimli bir aşamadır. Amacı Google Adsense hesabı açmak olarak değil sağlıklı bir web sitesi sahibi olabilmek için gerekenler şeklinde de algılayabilirsiniz. Bu durum size özel bir analiz getirmektedir. Profesyonel düşünce sahibi kişilerin Google Adsense hesabı açmak dışında bu konunun ne derece önem taşıdığı tartışılmaz bir gerçektir.

Uzun soluklu kazandıracak bir web sitesinin içeriğinin hazırlanması, geniş açıklamalı sayfalar, bu sayfaların içerisindeki görsellerin eklenmesi çalışmaları biraz zaman alacaktır. Fakat Google Adsense hesabı açmak, incelenmek ve onaylanmak birkaç gününüzü alacaktır.google adwords nedir

google adwords

İnternet üzerinde web sitesi sahibi olan kişilerin, web sitelerini güzel bir şekilde hazırlatmaları sonrasında internet kullanıcıları ile buluşturması gerekmektedir. Bu konuda arama motorları devreye girmektedir. Dünya üzerinde en ciddi arama motorlarının başında gelen Google ise web sitelerini belirli kriterlere bağlı olarak sorgulamalarda belirli bir sıra ile listelenmektedir. Bu listeleme hedef kelimenin yoğunluğuna göre değişmektedir. Kolan, rekabeti zor olmayan hedef kelimeler kolaylıkla Google üzerinde üst sıralarda bir bedel ödemeden listelenebilmektedir. Fakat rekabetin yoğun olduğu kelimeler ise aylar hatta yıllar sürecek emekler gerektirebilmektedir. Bu emekler sonrasında üst sıralarda bulunan web sitenizin de rakiplerinizin yaptığı çalışmalardan veya sizin yapacağınız hatalardan dolayı arka sayfalara düşmesi doğaldır.

İşte bu durumda Google Adwords nedir sorusunun yanıtı devreye girmektedir. Google Adwords, tıklama başına Google’a belirli bir bedel ödediğiniz, reklamlarınızın Google arama motoru üzerinde ve farklı Adsense yayıncılarının sitelerinde yayınladığı bölümlerde arama motoru kriterlerini az önemseyen hemen devreye giren reklam türü sağlamaktadır.

Google Adwords nedir

Google Adwords reklamları, sitenizin adresini ve kişisel bilgilerinizi belirtmeniz sonrasında sizlere vermiş olduğu yönetim paneli eşliğinde reklamlarınızın hangi tarihte, hangi sürede, ne şekilde yayınlanmasını istediğiniz bir hizmet sunmaktadır. Google Adwords reklamları tıklama başına maliyet seçenekleri ile bütçenizi kontrol altında tutmanızı, hangi kelimelerde çıkmak istediğinizi size bırakarak firmanızı ve hizmetlerinizi tanıtmanızı sağlamaktadır.

Rekabetin yüksek olduğu bazı sektörlerde Google ücretsiz listeleme bölümü dışında sponsor reklam bölümlerindeki reklamların daha fazla tıklandığı bir gerçektir. Bunun nedeni, Google Adwords reklamlarında çarpıcı, özgün reklam başlıklarını kullanabiliyor olmanız olabilmektedir. Oysa ki bu işlemleri ücretsiz listelenmede yapmanız pek mümkün değildir. Google üzerinde ücretsiz listelenmek çok ciddi emekler gerektirdiği gibi küçük düzenlemeler zamana ihtiyaç duyurmaktadır. Kısa vadede, değişen zaman şartlarına göre anlık reklam vermek sadece Google Adwords ile sağlanabilmektedir.

Google Adwords reklamlarında da ciddiyet Google tarafından vazgeçilmez unsurların başında gelmektedir. Reklamın sahibi olduğunuz, haksız, ilegal reklamlar Adwords hesabınızın banlanmasına, bir daha kolay kolay Adwords hesabı açamamanıza neden olacaktır. Bu nedenle reklamlarınıza ve Google tarafından sizlere gönderilen bildirimlere dikkat etmeniz gerekmektedir.adsense ödemeleri

Adsense ödemeleri

Günlük olarak analiz incelemeleri yapılabilen Google Adsense panelinizde, ödemeleriniz her ay sonunda 100$ üzerinde çıkmanız durumunda posta çeki veya hesabınıza banka havalesi şeklinde yapılmaktadır. Bizler bu güne kadar, ilk olarak bir banka hesabı sahibi kişi (özellikle yabancı merkezli bankaların seçilmesi üzülerek tercih edilmelidir) ve bu kişi adına açılan bir Gmail hesabı ile kayıt sonrası kodları mümkün olduğunca yine aynı isme kayıtlı web sitesinde yayınlamaya başlamaktayız. Bu oldukça ciddi ve sağlam temellerde bir Adsense hesap kurulum sistemidir.

İlgili hesapların güvenlik doğrulamaları sonrasında kazançlarınızın ay sonunda 100$ aşması durumunda hesabına ödemeler Google tarafından yapılmaktadır. Google Adsense ödemeleri 100$’lık rakamı aşması durumunda kontrol paneli üzerinden bekletilebilir, bir sonraki ay toplu olarak ödeme yapılması beklenilebilir.

Ciddi bir sisteme dayalı olan Google Adsense ödemeleri, belirli rakama ulaşması ve Adsense hesabı üzerinde hile yapılmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Google Adsense ödemeleri

Minimum ödeme limitlerinin aşılması sonrasında bir sonraki ay yapılacak ödemenin yapılma sürecine kadar ihlal veya suş teşkil edebilecek unsurlar değerlendirilir. Bu tür suçların tespit edilmesi durumunda hesabınızda biriken rakama el konulur. Bu el konulan rakam gayet mantıklı bir şekilde reklam verene yani reklamlarını yayınladığınız Google Adwords kullanıcısına geri ödenir. Hile ve sahtekarlık yapılmadığı sürece oldukça sağlıklı işleyen Google Adsense reklamları bir hile tespit edildiğince acımasız davranabilmektedir. Bu nedenle bazı Adsense kullanıcılarının Google Adsense ödeme bekletme işlemine pek sıcak bakmadıkları görülmektedir. Aslında etikk kurallar üzerine kurulu bir Google Adsense hesabında özellikle özgün içeriklerin yayınlandığı sitelerde pek sorun yaşanmamaktadır. Doğal olarak hazırlanmış, yasal bir Google Adsense hesabında, ödeme yapılacak kişinin banka hesap bilgileri, banka hesap bilgileri ile aynı e-posta hesabı ve ödemenin yapılacağı kişinin adına açılmış bir Google Adsense hesabı bulunması gerekmektedir. Bu ciddiyet ve güveni sergilemektedir. Google Adsense ödemeleri, Adsense hesabının sağlığı açısından bilgilerin aynı olması şarttır.

Kuralların sert görüldüğü Google Adsense reklamlarında Google, Adsense reklam yayıncılarına sorun durumlarında e-posta yolu ile bilgi vermektedir. Bu nedenle Google Adsense hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi düzenli kontrol etmelisiniz.