Posts Tagged ‘inceleme’adsense kısmi inceleme

Adsense kısmi inceleme aşaması yeni Adsense hesabı açmak isteyen, Adsense reklamlarından para kazanmak isteyen yeni kullanıcıların kısmi inceleme sürecini doğru bilmedikleri bir kayıt aşamasıdır.

kısmi inceleme

Kısmi inceleme aşaması, ilk onay aşaması sonrasında web sitenizin ve hesabınızın yüzelsel incelendiği yardım gerektirebilen aşamadır. İlk onay aşaması sonrasında reklamları yayınlayacağınız site üzerinde reklam kodlarını eklemeniz için sizlere bir Adsense paneli verilmektedir. Bu panel üzerinde yeni reklam birimi oluşturarak web sitenize gereken kodları, istediğiniz reklam alanlarına eklemeniz istenilmektedir. Kodları eklemeniz sonrasında sizin için 2. adım aşaması başlamaktadır. İkinci adım kısmi inceleme aşaması aksine daha detaylı bir inceleme aşamasıdır. Bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yardım almanızı öneririz. Kısmi inceleme aşamasında reklam yerleşimi, hesap bilgileriniz ardından anlaşılacağı gibi kısmi bir şekilde incelenmektedir. Asıl inceleme, kısmi inceleme süreci sonrasındaki aşamadır. Web siteniz içerikleri, görselleri, Google politikaları gibi konularda kısmi inceleme dışında çok daha detaylı bir incelemeye tabi tutulacaktır. Kısmi inceleme sonrasındaki aşamada reklam yerleşimi dikkat edilecek unsurlardandır. Reklamları abartmadan, tıklamaya teşvik etmeden yerleştirmeniz, kısmi inceleme sonrasındaki aşamada çok önem vermeniz gereken bir durumdur.

adsense kısmi inceleme

Kısmi inceleme süreci sonrasındaki aşama reklam kodlarını web sitenize eklemeniz sonrasında reklamlar web sitenizde yayınlanmaya başlamayacaktır. Bu durumda paniklemeyin. Reklam alanları tanımlı bir şekilde boş olarak görülecektir. Bir yardım arayışı içinde bulunmayın. Bu süreç kısmi inceleme sonrasındaki detaylı inceleme sürecinde olduğunuzun bir açıklamasıdır. Hesabınızın onaylanması durumunda reklam alanlarınızda Adsense reklamları yayınlanmaya başlayacak, Adsense paneli aktif bir şekilde size hizmet etmeye başlayacaktır. Hesabınızın inceleme aşamalarında durumunu kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresi üzerinden size gönderilecek iletiler eşliğinde takip edebilirsiniz. Bu iletiler hatalarınız ve düzeltmeniz gereken konuları içerdiği için düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir Adsense hesap açılışı, ilk başvuru ortalama 1-2 gün, kısmi inceleme aşaması ve sonucu 1-2 gün, kısmı inceleme aşaması sonrasındaki gerçek inceleme 3-10 gün şeklinde ortalama sürelerde tamamlanabilir. Adsense hesabı başvuru süresi, içeriğiniz ve görsellerinize göre farklılıklar gösterebilir. Unutmamanız gereken olumlu veya olumsuz sonuçlar kesinlikle sizlere bildirileceğidir.

Adsense hesap açılışlarında ve hesap kullanım süresince kendi reklamları kontrol amaçlı olsa da tıklamanız asal Google politikalarına aykırı olacağından hesabınızın açılmadan kapatılmasına neden olacaktır. İlgili inceleme aşamaları sonrasında Adsense hesapları, kullanıldıkları sürece inceleme aşamasında olduğu bir Adsense yayıncısı tarafından unutulmaması gereken konulardandır.adsense onay süreci

Adsense onay süreci, ilk ve 2. onay süreci, yapılan hatalar, onay aşamaları, yardım

Google Adsense reklamları ile internet üzerinde para kazanmak istiyorsunuz. İlk olarak Google Adsense reklamları ile para kazanabilmek için bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bunu profesyonel bir şekilde alan adı, barındırma hesabı alarak, tasarım yapılmış bir web sitesine sahip olarak yada Google Blogger gibi ücretsiz bir blog üzerinden de alabilirsiniz.

Adsense onay süreci her iki çalışma içinde aynı onay süreci aşamalarını sergilemektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Adsense onay süresi, yapmak istediğiniz reklam yayınlama işlemlerinin belirli aşamalarla onaylanması aşamalarıdır. Adsense onay süreci, ilk aşamada Adsense reklamları yayınlayacağınız web sitesini bildirerek açacağınız Adsense hesabı ile başlamaktadır. Hesabın açılması sonrasında kayıt işlemi sırasında belirtmiş olduğunuz web sitesi ve kayıt bilgileriniz yüzeysel olarak incelenmektedir.

Adsense onay süreci, ilk aşamada incelenen web sitesi, Google Adsense reklam kodları oluşturarak eklemeniz için sizlere Google Adsense panelini açmaktadır.İlk Adsense onay süreci bu aşamada geçilmiş denilebilir. Bu aşamada web sitenizin aktif olduğu, Google politikalarına uygunluğu gibi kriterler incelenir bu yüzden biraz yüzeyseldir. Reklamları eklemeniz sonrasında web sitenizde reklam alanları tanımlanmış bir şekilde, reklamların yayınlanmadığı, boş görüldüğü bir adım içerisine girilmektedir.

Adsense onay süreci, 2. onay aşamasında reklamları eklediğiniz web sitesi, detaylı bir şekilde reklam yerleşimi de dahil olmak üzere tekrar incelenir. Bu Adsense onay süreci içerisinde kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinizi aralıklarla düzenli bir şekilde kontrol etmeniz önerilir. 2.Adsense onay süreci olarak isimlendirilebilecek bu süreç, tüm sayfa içeriklerinizin, görsellerin detaylı incelendiği süreçtir. Adsense hesabınız onaylanmadı şeklinde alacağınız bildirimlerde yapılan hatalar, olmaması gereken uygulamalar, Google politika ihlali, Google politikaları ile uyumlu değil gibi yanıtlar almanız mümkündür.

Adsense 2. onay süreci içerisinde Google politikaları ile uyumlu değil yanıtı almanız düzeltilemeyecek bir durum değildir. Kullanmış olduğunuz konular, içerikler, görseller tekrar elden geçirilerek 2. Adsense onay süreci tekrar başlatabilirsiniz.

2. Adsense onay sürecinden sonra hesabınızın onaylanması durumunda reklamlar web siteniz üzerinde görülür bir şekilde yayınlanmaya başlayacaktır. Bu 2. onay süreç sonrasında uygulamalarınız, trafik ve kazançlarınız tekrar tekrar sizin haberiniz olmadan incelenecek, hata yapmadığınız kontrol edilecektir.