Posts Tagged ‘kalite puanı’adwords kalite puanı yükseltmek

adwords kalite puanı yükseltme

Bir Google Adwords reklamı, Adwords kalite puanı ile reklam maliyetini düşürmektedir. Adwords kalite puanı yükseltmek için çaba harcayan Google Adwords kullanıcısı reklamlar için daha az ödeyerek daha fazla verim alabilmektedir. Buna Google tarafından size yapılan bir indirim şeklinde de bakabilirsiniz. Adwords kalite puanı yükseltmek belirli kriterlerle, tasarım teknikleri ile incelenmektedir. Bu tekniklerin genel anlamı memnuniyet şeklinde ifade edilebilir. Ürün veya hizmetleri için Google Adwords reklamı veren bir kullanıcı reklamı tıklayan kişinin memnuniyet derecesinde bir maliyet ile karşılaşacağı şeklinde de bakılabilir. Google Adwords kalite puanı yükseltmek konusunda belirli teknikleri incelemektedir;

Doğru reklamlarla kalite puanı yükseltmek

Hizmetlerinizin genelini açıklayan bir Adwords reklamı, doğal olarak ana sayfanıza verilecek bir reklam olur. Bu da ana sayfada konuyu ne derece anlattığınız, reklam metinleri ile ne derece uyuştuğu sorgulamasını gerektirir. Ana sayfanızda yan hizmetlerinizle ilgili metinlerin bulunması reklamın metinsel açıdan uyuşmasına negatif bir etki yaratacağından kalite puanını yükseltmek yerine düşürecektir. Bunun yerine detaylara bölünmüş reklam metinleri ve bu metinleri karşılayan alt sayfalarınız, Adwords kalite puanı yükseltmek için uygun bir adım olacaktır. Örnek olarak İstanbul evden eve nakliyat kelimesi için ana sayfa yerine o il ile ilgili hazırlanmış sayfaya reklam vermeniz daha mantıklı olacaktır. Bu sayede ziyaretçi tıklama sonrasında ilgilendiği il üzerinden hizmetlerinizi inceleyerek daha memnun kalacaktır.

Geniş içerikle kalite puanı yükseltmek

Alt sayfalarınızın hizmetlerinizle ilgili detaylara sahip olması genel anlamda siteniz incelendiğinde kalite puanı yükseltme çabalarınızda olumlu sonuç verecektir. Ayrıca Adwords kalite puanı yükseltme girişimi sitenizin zengin, ziyaretçinin daha memnun kalacağından arama motoru dostu bir site olarak algılanmasına neden olacaktır. Geniş içerikli bir web sitesi Adwords kalite puanı yükseltmek dışında ziyaretçinin de konuya hakim bir firma olduğunuz izlenimini verecektir.

Sayfa kalitesi ile kalite puanı yükseltmek

Google tarafından yapılan incelemelerde sayfa açılma hızı, gereken Seo kriterlerinin kullanımı sadece kendisi için bir hız kazandırması dışında ziyaretçilerinde sayfalarda daha hızlı bir şekilde gezinti yapmalarını sağlayacaktır. Bu diğer bir yandan web sitenizin barındırma ve trafik giderlerini de düşüreceğinden sizin için ayrıca önemlidir. Kolay açılan, yazılım hataları bulunmayan, metin ve görsellerin doğru yerleştirildiği sayfalar kalite puanı yükseltmek açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Yukarıdaki bilgiler eşliğinde Adwords kalite puanı yükseltmek gerçekten gereklimi sorusuna, aynı bütçe ile daha fazla reklam görüntülenmesini istiyor, daha az bütçe ile reklam vermek istiyorsanız evet diyebiliriz. Kalite puanı yükseltme arayışında olmayan Adwords reklamı veren kişilerin reklam vermelerinde bir engel olmadığını, sadece bir nevi indirimden faydalanamayacaklarını belirtmek isteriz.adwords kalite puanı

Birçok Google Adwords kullanıcısı reklamlarını yayınlamak istediklerinde Adwords kalite puanı şeklinde bir derecelendirme ile karşılaşmaktadır. Nedir bu Google Adwords kalite puanı, kalite puanı Adwords için önemlimidir?

Adwords kalite puanı

Adından da anlaşılacağı gibi reklam vermek istediğiniz web siteniz Google Adwords sistemi tarafından inceleyerek bir kalite puanı ile derece verilmektedir. Google bu tür puanlamaları pagerank uygulamasında da kullanarak sitelere bir puan vermektedir. Kalite puanı reklam verilecek konu ile ilgili sitenin reklamlar ne derece alakalı olduğunu açıklayan bir puanlama sistemidir. Burada önemli bir konu, birçok Adwords reklamları kullanıcısının bilmediği Google tarafından sunulan bir faydalı bir uygulama ortaya çıkmaktadır. Google Adwords kalite puanı ile, Adwords reklamları veren kullanıcının reklam maliyetleri hakkında ekonomi yapmasını bu sayede daha düşük bir bütçe ile aynı sayıda reklam görüntülenmesini yada aynı bütçe ile daha fazla Adwords reklam yayınlanmasını sağlamaktadır. Google tarafından profesyonel Adwords reklamları kullanıcılarına sunulan oldukça güzel bir uygulamadır.

Birçok Google Adwords reklam vereni, rakip firmaların reklamlarının çok sık görüntülendiği konusunda şikayette bulunmaktadır. Bunun nedenini araştırmaktadır. Google Adwords kalite puanı işte burada ortaya çıkmaktadır. Rakibinizin iyi hazırlanmış Adwords kalite puanı yüksek bir reklamı her sorguda karşınıza çıkacaktır. Ciddi bir ücret ödeyerek yayınladığınız kalite puanı düşük size ait bir reklam ise daha nadir yayınlanmakta ve bütçenizin tükenmesine neden olmaktadır. Sürekli bir bedel ödeyerek bir süre sonra hesabınızı terk etmenize karşı Google tarafından sunulan kalite puanı uygulaması ile yıllarca Google Adwords reklamı verebilir. Kalite puanı yüksek reklamlarınız sayesinde sürekli sorgulamalarda çıkmanızı sağlayabilirsiniz.

Bazı kesimler tarafından sürekli eleştirilen Google Adwords reklam sistemi, aslında Adwords kalite puanı uygulaması ile aslında reklam vereni korumakta, reklam verenin üzerine düşen görevi yaparak bütçelerinde ekonomi sağlamaları hedeflemektedir.

Web sitenizin ana sayfasına vereceğiniz Google Adwords reklamları dışında, ürün ve hizmetleri anlatan sayfalara reklam vermeniz, reklam verdiğiniz kelime ile uyuşan bir metin kalite puanı sistemini devreye sokarak reklam maliyetinizi düşürecektir. Ayrıca bu sayede içeriğiniz genişleyerek Google gözünde kaliteniz de artacak, Google politikalarına uymayan kuralları yapmamanıza neden olacaktır.

Google Adwords kalite puanı yükseltme girişimleriniz, reklam içerikleri ile uyumlu sayfalarda aynı içeriklerin kullanılması ile elde edilmektedir. Adwords kalite puanı yükseltme çalışmalarında reklam ile paralel olamayan içeriklerin sayfanı oldukça geniş olmasına rağmen kalite puanı yükseltme girişimi yetersiz kalacaktır. Adwords kalite puanı kavramını öğrenen bir Adwords reklamcısı daha sonra kalite puanı yükseltme konusunda araştırma yapmalıdır. Yada Adwords reklamları konusunda uzman kalite puanı yükseltme işlemlerinde başarılı bir web tasarım firmasından destek alması gerekmektedir.google a reklam vermek

Google’a reklam vermek, reklamlarınızın Google üzerinde yayınlanması, reklam vermek istediğiniz kelimenin önemi ve aşamaları aşağıda sunulmuştur;

İnternet üzerinde Google’a reklam vermek olarak isimlendirilen asıl adı Google Adwords reklamı vermek olan işlem, ürün ve hizmetlerinizin Google aramalarında sponsor reklam olarak ilk sıralarda yayınlanması işlemidir. Google a reklam vermek dışında reklamlarınızın Google üzerinde yayınlanması çok iyi bir Seo hizmeti ile web sitenizi hazırlamanızı, sürekli güncel tutmanızı gerektirmektedir. Bazı sektörlerde sürekli güncelleme oldukça güç olacağından Google’a reklam verme gereksinimleri doğmaktadır.

Kimi sektörlerde ise Google üzerinde ücretsiz listelenen web siteleri ciddi bir ilgi çekmediğinden Google a reklam verme gereksinimleri doğmaktadır. Bu konu tecrübelerimize dayanarak rekabetin oldukça yoğun olduğu bir kelimede Google üzerinde aramalarda ücretsiz listelenen bir web sitesinin yeterli tıklama almadığı, aynı web sitesinin Google Adwords reklamları ile beklenenden daha fazla tıklama aldığı gerçeği ile karşılaştığımız bir konudur.

Google a reklam vermek kimileri tarafından en son tercih edilecek bir pazarlama uygulaması olarak görülse de birçok web sitesi sahibi tarafından ise asla vazgeçilmezlerdendir.

Getirilerini kolay takip edeceğiniz Google reklamları, reklam bütçesini de elinizde tutabileceğiniz, reklamları sürekli değiştirebilecek bir yapıda olduğundan kimseye ihtiyaç kalmadan güncel kampanya, etkinlik ve duyurularınızı yapabilmenize imkan tanımaktadır.

Google a reklam vermek için öncelikle içeriği sağlıklı, telif hakları ile uyumlu, gerçek ürün ve hizmetleri anlatan bir web sitesine sahip olmanız gerekir. Her ne kadar para ödeseniz de çeşitli kuralları ihlal eden Google reklamları kalıcı olacak silinmekte, aynı kişinin bir daha Google reklamı vermesi engellenmektedir. Bu konuyu, rakibinizin sizin adınıza bir reklam vermesi, reklam içeriğinde de tutarsız açıklamalar kullanması sizi ne kadar memnun edecekse aynı mantıkta düşünebilirsiniz.

İyi bir web sitesi sahibi olmanız sonrasında Google a reklam vermek tahmin ettiğiniz kadar zor değil, bir e-posta adresi ile Google Adwords sistemine kayıt olabilir. Web sitenizi ve reklam içeriklerini tanımlayabilirsiniz.

Google’a reklam vermek, kayıt ve reklamlarınızın yayınlanması sonrasında, ilerleyen zaman içerisinde Google reklam maliyetleri konusunu öğrenmenizi, daha az para ödeyerek Adwords reklamlarınızın yayınlanmasını öğrenmeniz gerekecektir.google adwords nedir

google adwords

İnternet üzerinde web sitesi sahibi olan kişilerin, web sitelerini güzel bir şekilde hazırlatmaları sonrasında internet kullanıcıları ile buluşturması gerekmektedir. Bu konuda arama motorları devreye girmektedir. Dünya üzerinde en ciddi arama motorlarının başında gelen Google ise web sitelerini belirli kriterlere bağlı olarak sorgulamalarda belirli bir sıra ile listelenmektedir. Bu listeleme hedef kelimenin yoğunluğuna göre değişmektedir. Kolan, rekabeti zor olmayan hedef kelimeler kolaylıkla Google üzerinde üst sıralarda bir bedel ödemeden listelenebilmektedir. Fakat rekabetin yoğun olduğu kelimeler ise aylar hatta yıllar sürecek emekler gerektirebilmektedir. Bu emekler sonrasında üst sıralarda bulunan web sitenizin de rakiplerinizin yaptığı çalışmalardan veya sizin yapacağınız hatalardan dolayı arka sayfalara düşmesi doğaldır.

İşte bu durumda Google Adwords nedir sorusunun yanıtı devreye girmektedir. Google Adwords, tıklama başına Google’a belirli bir bedel ödediğiniz, reklamlarınızın Google arama motoru üzerinde ve farklı Adsense yayıncılarının sitelerinde yayınladığı bölümlerde arama motoru kriterlerini az önemseyen hemen devreye giren reklam türü sağlamaktadır.

Google Adwords nedir

Google Adwords reklamları, sitenizin adresini ve kişisel bilgilerinizi belirtmeniz sonrasında sizlere vermiş olduğu yönetim paneli eşliğinde reklamlarınızın hangi tarihte, hangi sürede, ne şekilde yayınlanmasını istediğiniz bir hizmet sunmaktadır. Google Adwords reklamları tıklama başına maliyet seçenekleri ile bütçenizi kontrol altında tutmanızı, hangi kelimelerde çıkmak istediğinizi size bırakarak firmanızı ve hizmetlerinizi tanıtmanızı sağlamaktadır.

Rekabetin yüksek olduğu bazı sektörlerde Google ücretsiz listeleme bölümü dışında sponsor reklam bölümlerindeki reklamların daha fazla tıklandığı bir gerçektir. Bunun nedeni, Google Adwords reklamlarında çarpıcı, özgün reklam başlıklarını kullanabiliyor olmanız olabilmektedir. Oysa ki bu işlemleri ücretsiz listelenmede yapmanız pek mümkün değildir. Google üzerinde ücretsiz listelenmek çok ciddi emekler gerektirdiği gibi küçük düzenlemeler zamana ihtiyaç duyurmaktadır. Kısa vadede, değişen zaman şartlarına göre anlık reklam vermek sadece Google Adwords ile sağlanabilmektedir.

Google Adwords reklamlarında da ciddiyet Google tarafından vazgeçilmez unsurların başında gelmektedir. Reklamın sahibi olduğunuz, haksız, ilegal reklamlar Adwords hesabınızın banlanmasına, bir daha kolay kolay Adwords hesabı açamamanıza neden olacaktır. Bu nedenle reklamlarınıza ve Google tarafından sizlere gönderilen bildirimlere dikkat etmeniz gerekmektedir.