Posts Tagged ‘kayıt’adsense kısmi inceleme

Adsense kısmi inceleme aşaması yeni Adsense hesabı açmak isteyen, Adsense reklamlarından para kazanmak isteyen yeni kullanıcıların kısmi inceleme sürecini doğru bilmedikleri bir kayıt aşamasıdır.

kısmi inceleme

Kısmi inceleme aşaması, ilk onay aşaması sonrasında web sitenizin ve hesabınızın yüzelsel incelendiği yardım gerektirebilen aşamadır. İlk onay aşaması sonrasında reklamları yayınlayacağınız site üzerinde reklam kodlarını eklemeniz için sizlere bir Adsense paneli verilmektedir. Bu panel üzerinde yeni reklam birimi oluşturarak web sitenize gereken kodları, istediğiniz reklam alanlarına eklemeniz istenilmektedir. Kodları eklemeniz sonrasında sizin için 2. adım aşaması başlamaktadır. İkinci adım kısmi inceleme aşaması aksine daha detaylı bir inceleme aşamasıdır. Bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz yardım almanızı öneririz. Kısmi inceleme aşamasında reklam yerleşimi, hesap bilgileriniz ardından anlaşılacağı gibi kısmi bir şekilde incelenmektedir. Asıl inceleme, kısmi inceleme süreci sonrasındaki aşamadır. Web siteniz içerikleri, görselleri, Google politikaları gibi konularda kısmi inceleme dışında çok daha detaylı bir incelemeye tabi tutulacaktır. Kısmi inceleme sonrasındaki aşamada reklam yerleşimi dikkat edilecek unsurlardandır. Reklamları abartmadan, tıklamaya teşvik etmeden yerleştirmeniz, kısmi inceleme sonrasındaki aşamada çok önem vermeniz gereken bir durumdur.

adsense kısmi inceleme

Kısmi inceleme süreci sonrasındaki aşama reklam kodlarını web sitenize eklemeniz sonrasında reklamlar web sitenizde yayınlanmaya başlamayacaktır. Bu durumda paniklemeyin. Reklam alanları tanımlı bir şekilde boş olarak görülecektir. Bir yardım arayışı içinde bulunmayın. Bu süreç kısmi inceleme sonrasındaki detaylı inceleme sürecinde olduğunuzun bir açıklamasıdır. Hesabınızın onaylanması durumunda reklam alanlarınızda Adsense reklamları yayınlanmaya başlayacak, Adsense paneli aktif bir şekilde size hizmet etmeye başlayacaktır. Hesabınızın inceleme aşamalarında durumunu kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresi üzerinden size gönderilecek iletiler eşliğinde takip edebilirsiniz. Bu iletiler hatalarınız ve düzeltmeniz gereken konuları içerdiği için düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir Adsense hesap açılışı, ilk başvuru ortalama 1-2 gün, kısmi inceleme aşaması ve sonucu 1-2 gün, kısmı inceleme aşaması sonrasındaki gerçek inceleme 3-10 gün şeklinde ortalama sürelerde tamamlanabilir. Adsense hesabı başvuru süresi, içeriğiniz ve görsellerinize göre farklılıklar gösterebilir. Unutmamanız gereken olumlu veya olumsuz sonuçlar kesinlikle sizlere bildirileceğidir.

Adsense hesap açılışlarında ve hesap kullanım süresince kendi reklamları kontrol amaçlı olsa da tıklamanız asal Google politikalarına aykırı olacağından hesabınızın açılmadan kapatılmasına neden olacaktır. İlgili inceleme aşamaları sonrasında Adsense hesapları, kullanıldıkları sürece inceleme aşamasında olduğu bir Adsense yayıncısı tarafından unutulmaması gereken konulardandır.adwords’a nasıl kayıt olunur

Google Adwords kayıt

Bir Google Adwords hesabı açmak, kayıt olmak, reklamlarınız Google arama sorguları üzerinde yayınlamak için öncelikle bir hizmet ve ürünlerinizin anlatıldığı bir web sitesi sahibi olmanız gerekmektedir. Google Adwords kayıt işlemlerinde de ciddi kullanıcıların sistemi kullanma gereksinimleri vardır.

Birçok Adwords kullanıcısının bilmediği, daha sonra öğrenerek zaman ve emeklerini kaybettiği hatta web sitelerinin yapmış olduğu hatalardan dolayı Google Adwords sisteminden banlandığı görülmektedir. Bu bir Adwords kullanıcısına itici gelsede asılda sizi korumak için getirilmiş kurallardır. Rakibinizin sizin adınıza bir Adwords’a kayıt olması daha sonrada istediği gibi reklamlar vererek gerçek olmayan web sitelerine yönlendirmesi inanın size çok zor durumlar yaşatır. İşte bu yüzden Google Adwords’a kayıt olmak, reklam vermek gibi işlemlerde ciddi detaylar aranmaktadır. Para veriyorum istediğimi yapabilirim şeklinde düşünmeyin paranızla rezil olabilirsiniz.

Google Adwords’a kayıt olma işlemlerinde açacağınız hesap bilgilerinde mümkünse alan adının sahibinde kullanılan isim, aynı isme kayıtlı bir banka hesabı veya kredi kartı kullanmanız önerilir. Küçük hatalar sonrasında tamamen yasal kendi firmasının reklamını veremeyen Adwords kullanıcıları ile karşılaştır. Google Adwords reklamları vermek, reklam maliyetlerini düşürmek, reklamları sürekli ilk sayfada tutmak dışında Adwords’a kayıt olmakta ciddi bir önem taşımaktadır.

İsminiz bir şekilde Google Adwords tarafından banlandı, tekrar kayıt olamıyorsunuz. Gayet iyi bir web siteniz var. Ürün veya hizmetlerinizi iyi anlatıyor. Hatta kalite puanı da çok iyi ama reklam veremiyorsunuz. İnanın bu çok üzücü bir durum, bu yüzden sakin, ciddi ve yasal bilgilerle Google Adwords’a kayıt olunuz.

Kayıt işlemleri sonrasında web sitenize vereceğiniz reklamlarda kural dışı işlem yapıldığı anlaşıldığında hesabınız her ne kadar ödeme yapan, bir müşteri şeklinde görülseniz de kapatılacaktır. Hatta adınıza tekrar bir hesap açmanız, Google Adwords reklamı verebilmeniz engellenecektir.