Posts Tagged ‘para kazanma’adsense en çok kazandıran siteler

Birçok Google Adsense kullanıcısı, Adsense en çok kazandıran siteler arama işlemlerini sistemi kullandığı sürece yapmaktadır. Peki doğru bir arama ve yoğunlaşma yolumudur? Kesinlikle evet. Genelde Adsense en çok kazandıran kelimeler şeklinde yapılan aramalarda genellikle blog, forum veya portal sahibi kişiler her konudan bahsettikleri için bu kelimeleri de web sitelerine ekleyerek pastadan pay almak isterler. Fakat Google Adsense çalışma prensipleri, en çok kazandıran kelime hedefini konulu ile ilgili sitelerde yayınlamaktadır. Kaldı ki o konu ile ilgili bir ziyaretçinin reklamları tıklama oranı da bu sayede artmaktadır. Bir web sitesinin genelini inceleyen Google algoritmaları her konudan bahseden web sitelerini belirli bir gözle ele almaktadır. Ayrıca Adsense çöp reklam listesi arayışları da bu tür site sahipleri tarafından doğmuştur.

Oysa ki Adsense en çok kazandıran siteler şeklinde yola çıkmış olsalardı. İnanın onlarda kelime yerine kazandıran site arayışı içine gireceklerdi. Adsense en çok kazandıran siteler sorusuna yanıt olarak artık hemen hemen tüm Google Adsense reklamları yayınlayan web sitesi sahiplerinin bildiği gibi Sağlık, Tatil, Güzellik gibi kelimeler başı çekmektedir. Nedeni ise bu sektörlerin geçmişten günümüze reklam verme alışkanlıklarına sahip olmalarıdır. Buna kar oranlarının yüksek olması da sebep gösterilebilir.

Peki, Adsense en çok kazandıran siteler şeklinde yola çıkarsak her kelime için bir sitemi yapmalıyız? Evet. Bunun neresi kötü ki, her kapıdan kazanç elde edebilirsiniz. Belki en çok kazandıran siteleri arama motorlarında çıkma konusunda emek gerektirebilir fakat ya bunu başarırsanız!

Tecrübelerimize dayanarak belirtmeliyiz ki, onlarca her konudan bahseden bir web sitesinin geliri, bir konu ile ilgili, Adsense en çok kazandıran sitelerden biri olması durumunda onlarca siteden hem daha az trafik harcayarak hemde çok daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Adsense ile en çok kazandıran sitelerden birine sahip olmanız durumunda konuya bakış açınız değişecek, web sitenizi daha da geliştirmek için azimli bir çalışma içine gireceksiniz. Çünkü Adsense en çok kazandıran siteler, sürekli size kazanç getirecektir.

Adsense çok kazandıran siteler dışında kalan web siteleri, sürekli Adsense kazandın kelime arayışı içerisine girerek, belki yüksek trafik çekerek, bunun paralelinde daha iyi sunucular, daha fazla maliyet ile genel olarak bakıldığında sizden daha az kazanacaktırlar.

Google Adsense ile en çok kazandıran sitelerin sahibi olmanız dileği ile.internette para kazanma

internette para kazanma

Günümüzde sık duygumuzu Google Adsense reklamları ile yakından ilgili olan internette para kazanma konusunu biraz açalım istedik. İnternet üzerinde para kazanmanın oldukça fazla yöntemleri bulunmaktadır. Hızla yayılan internet kullanımı doğal olarak yeni para kazanma kapıları da açmış, her geçen günü yeni farklı para kazanma kapıları aralamaktadır. İlk zamanlardan beri kullanılan e-ticaret siteleri ile bir ürün satışı internette para kazanma konusunun en bilinen yöntemlerindendir. Fakat bu yöntem gerek maliyet gerekse yasal zorunluluklardan dolayı sadece belirli bir kesim tarafından yapılabilmektedir. Rekabet ve yeni ürünlerin çıkmasından dolayı her geçen gün de yenileri açılarak bazıları kapanmaktadır.

Bir ürün satışı dışında kalan hizmet satışları da internette para kazanma yollarından biri olarak hızla karşımıza çıkmaktadır. Danışmanlık ve bilgi birikiminin günümüzde yavaşta olsa kazandırdığı gelecekte ise ciddi bir pazar payı oluşturacağı gerçektir. Fakat bunlar sürekli emek verilen vergi ünvanı gerektiren kazanç yöntemleridir.

Hizmet veya ürün satışları dışında internette para kazanma yollarından biri de birçok yayın organında olduğu gibi reklamdır. Reklam vererek ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen köklü firmalar reklam yayın organlarına da para kazandırma kapılarını açmıştır. Günümüzde ürünleri satılan köklü firmalar bile reklam vermektedir.

Baskılı medya, tv, radyo gibi yayın organlarının dışında daha ekonomik ve daha dinamik olarak internet reklamları, internette para kazanma amacında olan kişilere az yatırımlı bilgiye dayalı kapılar açmaktadır. İnternet üzerinde kendini kanıtlamış reklam merkezleri almış oldukları reklamları farklı yayıncılarla paylaşarak pazara can vermiş, internette kolay para kazanma yöntemleri içerisinde canlılık getirmiştir.

internette kolay para kazanma

Bunların başında gelen Google, Adwords sistemi ile reklam vermek isteyenlerden para karşılığında reklamlarını yayınlayarak, Adsense sistemi üzerinden ise aldığı reklamları farklı web siteleri ile paylaşarak internette web sitesi sahibi olan kişilere para kazanma kapılarını açmıştır.

İlk bakışta internette kolay para kazanma olarak görülse de Adsense reklamlarını yayınlayabilmek için bir web siteniz daha sonra bu web sitesinin bir trafiği yani ziyaretçisi olması gerekmektedir. Çeşitli güvenlik doğrulamaları sonrasında sitenize ekleyeceğiniz Adsense reklamları ile web sitenizden internette kolay para kazanabilir, her yeni web sitesi ile bu kazancınızı arttırabilirsiniz.adsense ile nasıl çok kazanırım

Adsense çok kazanma

Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusu için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir;

  • İçeriğiniz ne kadar kaliteli ise kazançlarınızda aynı doğrultuda kaliteli, yüksek olacaktır.
  • Yalın bir tasarım üzerindeki kaliteli içerikler, ziyaretçilerin reklamlarınızı tıklamanıza yol açacaktır.
  • Ziyaretçi sayısının artması aynı paralelde reklamlarınızın daha fazla tıklanma olanağını arttıracaktır. Bu konu içeriğinizin kaliteli olması ile ilgilidir.
  • Kazandıracak kelimeler ve sektörler tıklama başına maliyeti etkileyecek, kazancınızı yükseltecektir.
  • Özellikle global diller kullanmanız gelirlerinizi arttıracaktır;

Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusuna, diğer bir yanıta, bir küçük iş yeri açtığımızı kapıdan gelen müşterilere ürün sattığımızı sayalım. Bu ürünleri cadde üzerinden ne kadar çok insan geçerse o kadar daha fazla satacağımız bir gerçektir. Bu mantıkla hedef kelimesi yüksek olmayan, sadece Türkçe dil ile Türklere hizmet veren bir site dar bir sokakta kalan küçük işyeri olarak devam edecektir.

Google Adsense çok kazanmak

Kısaca aşamalı olarak Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorununu adımlamak gerekirse ilk olarak kazandıran bir kelime (örneğin: otel, sağlık, tatil), tespit etmeniz ve bu konuya hakim olmanız gerekir. Hakim olmanız özgün içerikler hazırlamanız açısından önem taşımaktadır. Aksi halde konuya vakıf editörler kullanmanız gerekmektedir. Her sayfada belirli sayıda kelime içermesi gereken sayfalarınızın özgün olması sonrasında aslında işiniz kolaylaşır. Daha sonra uygun reklam alanları ve reklam türlerini kullanmanız gerekir. Kazandıran bir kelime, o kelimenin vurgulandığı kaliteli, özgün içerik, içerikler arasına yerleştirilmiş reklamlar Google Adsense ile nasıl çok kazanırım sorusunun yanıtıdır. Tabi ki ziyaretçi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konuyu ise SEO bölümü üzerinde inceleyebilir. Arama motorları için yapmanız gerekenler bölümü altında inceleyebilirsiniz.

Adsense reklamlarından çok para kazanmak istiyorsanız iş yerinizin İngilizce hatta İngilizce dışında farklı dillerde de olmasını sağlamalısınız. Global dillerde yüksek ziyaretçi çekmeniz durumunda iş yeriniz daha da büyüyecek daha da kazandıracaktır.

Birçok yabancı Google Adsense reklamlarında kalite, yabancı dilde hazırladığınız web sitenizin kaliteli reklamlarla saha fazla kazandırdığı konusu da kanıtlanmış bir gerçektir. Yabancı, kazandıran kelime içerikli Google Adwords rekabetinin yoğun olması Google Adsense reklamlarının da kaliteli olmasını daha fazla kazandırmasını sağlamaktadır.adsense ödemeleri

Adsense ödemeleri

Günlük olarak analiz incelemeleri yapılabilen Google Adsense panelinizde, ödemeleriniz her ay sonunda 100$ üzerinde çıkmanız durumunda posta çeki veya hesabınıza banka havalesi şeklinde yapılmaktadır. Bizler bu güne kadar, ilk olarak bir banka hesabı sahibi kişi (özellikle yabancı merkezli bankaların seçilmesi üzülerek tercih edilmelidir) ve bu kişi adına açılan bir Gmail hesabı ile kayıt sonrası kodları mümkün olduğunca yine aynı isme kayıtlı web sitesinde yayınlamaya başlamaktayız. Bu oldukça ciddi ve sağlam temellerde bir Adsense hesap kurulum sistemidir.

İlgili hesapların güvenlik doğrulamaları sonrasında kazançlarınızın ay sonunda 100$ aşması durumunda hesabına ödemeler Google tarafından yapılmaktadır. Google Adsense ödemeleri 100$’lık rakamı aşması durumunda kontrol paneli üzerinden bekletilebilir, bir sonraki ay toplu olarak ödeme yapılması beklenilebilir.

Ciddi bir sisteme dayalı olan Google Adsense ödemeleri, belirli rakama ulaşması ve Adsense hesabı üzerinde hile yapılmadığı sürece düzenli olarak yapılmaktadır.

Google Adsense ödemeleri

Minimum ödeme limitlerinin aşılması sonrasında bir sonraki ay yapılacak ödemenin yapılma sürecine kadar ihlal veya suş teşkil edebilecek unsurlar değerlendirilir. Bu tür suçların tespit edilmesi durumunda hesabınızda biriken rakama el konulur. Bu el konulan rakam gayet mantıklı bir şekilde reklam verene yani reklamlarını yayınladığınız Google Adwords kullanıcısına geri ödenir. Hile ve sahtekarlık yapılmadığı sürece oldukça sağlıklı işleyen Google Adsense reklamları bir hile tespit edildiğince acımasız davranabilmektedir. Bu nedenle bazı Adsense kullanıcılarının Google Adsense ödeme bekletme işlemine pek sıcak bakmadıkları görülmektedir. Aslında etikk kurallar üzerine kurulu bir Google Adsense hesabında özellikle özgün içeriklerin yayınlandığı sitelerde pek sorun yaşanmamaktadır. Doğal olarak hazırlanmış, yasal bir Google Adsense hesabında, ödeme yapılacak kişinin banka hesap bilgileri, banka hesap bilgileri ile aynı e-posta hesabı ve ödemenin yapılacağı kişinin adına açılmış bir Google Adsense hesabı bulunması gerekmektedir. Bu ciddiyet ve güveni sergilemektedir. Google Adsense ödemeleri, Adsense hesabının sağlığı açısından bilgilerin aynı olması şarttır.

Kuralların sert görüldüğü Google Adsense reklamlarında Google, Adsense reklam yayıncılarına sorun durumlarında e-posta yolu ile bilgi vermektedir. Bu nedenle Google Adsense hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi düzenli kontrol etmelisiniz.adsense kazandıran kelimeler

Adsense kazandıran kelimeler

Google Adsense kullanıcılarının özellikle sistemi kullanmaya ilk başladıklarında ciddi önem vermesi gereken konulardan biri Google Adsense en çok kazandıran kelimeler tespit etmesi, bu kelimelerin vurgulandığı özgün içerik yazabileceği, tecrübeli olduğu konuları kullanmasıdır. Her geçen gün artan Google Adsense kazandıran kelimeler dışında bazı sektörler ve kelimeler sürekli kazandırmaya devam etmektedir.

Konuya bir başka açıdan bakıldığında rekabetin arttığı her kelime kazandıran kelime olarak değerlendirilebilir. Bunlara örnek olarak nakliyat sektöründe “evden eve nakliyat”, bankacılık sektöründe “kredi”, tatil sektöründe “otel”, sağlık sektöründe “estetik”, güzellik konularında “saç ekimi” gibi kelimeler örneklenebilir. Bu kelimelerin derinlemesini bir Adwords hesabı üzerinde bulunan “Anahtar Kelime Aracı” bölümünden de yapabilirsiniz. Adwords tarafından sunulan bu hizmette bir Adwords kullanıcısına kullanmak istedikleri hedef kelimelerin rekabetini inceleyebilirsiniz.

Günlük olayların anlatıldığı geçici kazandıran kelimeler yerine kalıcı kazandıran kelimeleri seçmeniz kazançlarınızda süreklilik getirecektir. Fakat her kazandıran kelime doğal olarak rekabet konusunu, bu konu da arama motorlarında bulunabilme imkanınızı zorlaştıracağı kesindir. Bu nedenle özenle, yavaş hazırlanmış bir site, uzun vadede kalıcı sonuçlar getirecek, iyi kazanç sağlayacaktır.

Kısa süre içerisinde önem taşıyacak bir kazandıran kelime günlük yaşamanızı o etkinliğin bitmesi sonrasında tüm emeklerin boşa gitmesine neden olacaktır. Bu durum sürekli bir takip içerisinde olmanıza neden olacaktır. Bu konuda kazanmanız mümkündür, Fakat bunun geçici olduğu gerçektir. Bunun yerine sürekli kazandıracak, belirli bir dönemleri içermeyen kazandıran kelimeleri seçmenizi öneririz. İlk aşamada kazanmanız mümkün olmayabilir fakat zaman içerisinde sürekli kazanan bir sistem sahibi olmanızı sağlayacaktır. Daha az emek harcayarak, daha az güncelleme yaparak, güncel etkinliklerin peşinden koşmadan kazanmanızı sağlayacaktır. Sürekli kazandıran kelimeler ise kolay kolay bu kazanç durumundan düşmeyecektir.

Google Adsense kurallarına göre kazançların aleni bir şekilde yayınlanması, paylaşılması suç kabul edilmektedir. Bizler sizlere bu konuda Google Adsense kazandıran kelime seçiminde uzun vadede yapacağınız projeler için kazanma garantisi verebilir, kazandırmayan boş ziyaretçi çeken siteler için ise boşuna zaman harcamamanızı öneririz.

Günlük kazançların peşinden koşmak, küçük kazançlarla yetinmektense biraz daha emek harcayarak rekabetin yoğun olduğu kelimelerde bulunarak sürekli ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.adsense çöp reklamlar

Adsense çöp reklamla

Google Adsense reklamları yayınlayan bir web sitesi sahibinin en nefret ettiği konu Adsense çöp reklamlardır. Google Adsense panelinizde bu tür reklamları filtreleyebileceğiniz birden fazla yöntem sunulmaktadır. Fakat Adsense çöp reklam yayıncılarının da boş durmadıkları bir gerçektir. Yüksek ziyaretçiye sahip bir web siteniz varsa reklam filtresi kullanmamanızı öneririz. Fakat az ama öz, hatta rekabetin yüksek olduğu bir içeriğiniz varsa kullanmanızı öneririz. Çöp reklam yayınlayan Adwords kullanıcıları yoksa sitenizi sömürürcesine hak ettiğiniz gelirden az kazanmanızı sağlayacaktır.

Google Adsense çöp reklamları, reklam filtresi ile sürekli zaman harcamanızı, sinirlerinizin bozulmasını sağladığı bir gerçektir. Bu konuda kesin çözüm içeriğinizi geliştirerek, daha fazla ziyaretçi çekerek ayırmış oldukları bütçeyi tüketmelerini daha sonra asıl kazancı elde etmenizi sağlayacaktır.

Bu durumdan sizin kadar kazanç elde eden Google tarafından da rahatsız edici bir durum olduğu bir gerçektir. Reklam verenlerinde sürekli banlandığı Adsense çöp reklam üreticileri rekabetin artmasıyla yok olacaktır.

Oldukça fazla çöp reklam alamanızın nedenlerinden biri de farklı konularda, yetersiz içerik barındıran sitelere sahip olmanız da mümkündür. Adsense üzeriden kazanç elde etmek istiyorsanız kalıcı bir hedef kitle ile sağlam içerikler bulundurmanız çöp reklamların önüne geçmenizde etken olacaktır.

çöp reklamla

İnternet üzerinde çöp reklam listesi şeklinde dolaşan listelere takılmanız, sizin o listeyi edindiğiniz süreye kadar yenileri türeyecek yada  1-2 gün rahat etmenizi daha sonra tekrar aynı duruma düşmenizi sağlayacaktır. Reklam filtrelerinin seçiminde her web sitesinin içeriğinin farklı olması bazı çöp reklam listesinin size ters tepki yapmasını da sağlayacaktır.

Site içeriğine göre yayınlanan Google Adsense reklam mantığı bir site için çöp olan reklamların bir başka site için çöp reklam olmamasını yada o sitede gösterilen reklamların aslında sizin sitenizde gösterilmediği boşuna reklam filtre limitinizi doldurmanıza neden olacaktır. Bu nedenle genel bir çöp reklam filtresi kullanılmasını önermemekteyiz. Sürekli internette dolaşan reklam filtre listelerini kullanmanız artık sitenizde yayınlanacak reklam bulunmamasını, reklam alanlarınızın boş gösterilmesine neden olacaktır.

Bu konuda siz içeriğinizi sağlam tutun bırakın bunları Google Adsense çöp reklamları tespit etsin mantığını öneririz.adsense bağlantı birimi reklamları

Google Adsense baglanti birimi reklam

Adsense bağlantı birimi reklamları, Google tarafından sunulan reklam seçeneklerinden biridir. Bu reklam seçeneği web sitelerinde bir menü şeklinde bulunarak iyi izole edilebilmektedir. Google Adsense kullanıcıları tarafından getirileri çok yüksek olmadığı için genellikle kullanılmamaktadır.

Google Adsense bağlantı birimi reklamları, ziyaretçinin menü şeklindeki reklamı tıklaması sonrasında açılan sayfadaki birden fazla reklamı tıklaması sonrasında asıl kazancı sağlamaktadır. Ziyaretçinin açılan sayfadaki reklamlardan birini tıklanmaması sistemin çalışmamasına az yada hiç kazanamamanıza neden olabilmektedir.

Kuşkusuz tıklama oranının çok yüksek olduğu reklam türlerinden biridir. Görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. İçeriğin, ziyaretçi tarafından açılan yeni sayfada tekrar tıklanabilir bir içerikte olması durumunda beklenenden çok daha fazla kazanç getirebilmektedir.

Google Adsense bağantı birimi reklamları

120×90, 160×90, 180×90, 200×90 dikey, 468×15, 728×15 yatay ebatlarında reklam seçenekleri sunulan Google Adsense bağlantı birimi reklamlarında renklendirme yapabilme imkanı sağlanmaktadır. Ziyaretçi sayısının az olduğu sitelerde pek önerilmeyen Google Adsense bağlantı birimi reklamları yoğun trafiğe sahip web sitelerinde ise ciddi getiriler sağlayabilmektedir.

Birçok Google Adsense bağlantı birimi reklamı kullanıcısı tıklama sayısının çok olduğunu fakat kazandırdığının az olduğundan yakınmaktadır. Fakat sitelerinin içeriklerinden, hedef kelimelerinin ne kadar kazandırıcı olduğundan bahsetmemektedir. Bu negatif yorumların aksine bazı Google Adsense bağlantı birimi reklamları kullanıcılar ise oldukça iyi kazandıklarından bahsetmektedir. Bizim bu konudaki fikrimiz de kaliteli içerik, kazandıran hedef kelime öbeği ile Google Adsense bağlantı birimi reklamları ile oldukça iyi kazançlar elde edebileceğinizdir. Birçok zaman yapıldığı gibi içeriğin ve kazandırmayan bir kelimenin yayınlandığı bir web sitesinde yorumlara dikkat etmemenizdir.

Google Adsense bağlantı birimi reklamlarında yaklaşık 20 tıklama sonrasında 1-2$ kazanç elde edilen bir sitede, kaliteli, kazandıran bir kelime içerek farklı bir sitede ise 2-3 tıklama ile 3-5$ kazanılması mümkündür. Her zaman dikkat etmemiz gereken bu unsur Google Adsense bağlantı birimi reklamlarında da dikkat edilmesini gerektirmektedir. Hatta bu Adsense reklam türünde tıklama oranının daha yüksek olmasından dolayı biraz daha önem verilmesi gerekmektedir.

Fakat Google Adsense bağlantı birimi reklamları çok iyi adapte edildiğinden ziyaretçiler tarafından sinirli bir tepki ile karşılaşmanız da olağandır. Reklam birimlerindeki Google reklamı olduğunu belirten ifade bu sinirli tepkinin azalacağı, kullanabilme özgürlüğünüzü de getirebilmektedir.adsense video reklamları

Adsense video reklamları

Google Adsense video reklamları görsel olarak oldukça güzel, kazanç olarak tatmin edici Adsense reklamlarındandır. Fakat özellikle Türkçe içerikli sitelerde nadir karşılaştığımız bu reklam türü, henüz standart görsel Adsense reklamlarında bile yoksunluk hissedilirken bunu beklemeniz oldukça zordur. Genellikle yabancı içerik sitelerde karşılaştığımız Google Adsense video reklamları sitesinde reklam yayınlayan kişiye de zevk vermektedir.

Google Adsense paneli üzerinden de inceleyebileceğiniz gibi 300×250 ve 336×280 ebatlarında yayınlanan Google Adsense video reklamları için ilk olarak web sitenizde bu ölçüleri yayınlayabilecek uygun bir alan ayırmanızı öneririz. Oldukça kaliteli olan Google Adsense video reklamları için sitenizde kalitesiz, görünmeyen bir yer ayırmanız nadir gösterim elde edilen reklam türünün incelenmemesi tıklanmamasına neden olacaktır.

Oldukça hoş bir görünüm sergileyen Google Adsense video reklamlarını yayınlayan, şanslı bir web sitesinde bu reklamların kıyıda köşede kalarak tıklanmaması oldukça üzücü bir durumdur.

Yabancı içerikli, kazandıran bir kelime öbeğine sahip bir web sitesinde Google Adsense video reklamlarının yayınlanması ciddi kazanlar elde etmenizi, ziyaretçilerinizin de reklam yayınından rahatsız olmamasını sağlamış olabilirsiniz.

Google Adsense video reklamları

Birçok Google Adsense reklam yayıncısına göre Adsense reklamlarının en üst seviyedeki türü olarak adlandırılabilecek Google Adsense video reklamları, diğer reklam türleri ile birlikte kullanılması çok daha iyi bir sunum şekli sağlayacaktır. Tabi ki bir sayfa içerisinde kullanabileceğiniz maksimum reklam saysını geçmemeniz gerekmektedir. Maksimum reklam sayısını geçmeniz durumunda bu durumu Google Adsense paneli üzerinde yapacağınız kontrollerde aynı sayfa içerisinde yayınladığınız reklamların görüntülenme sayısındaki farklılıktan da anlayabilirsiniz. Tabi ki bu konunun bir Google Adsense reklam yayıncısı tarafından ilk bilinmesi gereken bir konu olduğunu, kural ihlaline düşmemesini de ayrıca belirtmek isteriz.

Günümüzde internet bağlantılarının hızlanması, video sistemlerinin artması sonrasında web sitelerini ziyaret eden kişilerin video reklamlarını izlemesi, tıklaması ihtimalini arttırmaktadır. Bu ilgili akımdan faydalanmanız o kadar zor değildir. Her geçen gün üzülerek belirtmek gerekir ki okuma konusunda yoksun bir toplum olduğumuz bu nedenle görsel sunumların daha ilgi çekici olduğunu belirtmek isteriz.

Google Adsense video reklamları için biraz daha zamana ihtiyaç olduğu gerçektir fakat siz bunu yabancı dil içerikli bir site oluşturarak zaman akışını kısaltabilirsiniz.adsense görüntülü reklam

Adsense görüntülü reklam

Google Adsense reklam çeşitleri arasında oldukça fazla kullanılan görüntülü Adsense reklam çeşitleri, aslında kapladığı alan ve bu alanda sadece bir adet Google Adsense reklamı barındırdığı için çok kazanç sağlamamaktadır.  Grafik açısından yoksun ama reklam bütçesi olarak zengin Adwords reklam verenler tarafından da bir kayıp olarak düşünülebilir. Bu konuda bütçesi var fakat istediği gibi reklam vermek isteyen Adwords kullanıcıları düşünmenizi öneririz.

Daha fazla profesyonel Adwords kullanıcılarının kullandığı görüntülü Adsense reklamları çoğu zaman çöp reklam olarak sınıflandırılabilir. Bu konuda yabancı içerikli bir web sitesi sahibiyseniz bu konuda biraz daha ılımlı olabilirsiniz.  Fakat Türkçe içerikli bir web siteniz varsa tecrübelerimize dayanarak gün içinde sürekli grafik reklamları türeten sürekli yayına veren Google Adsense görüntülü çöp reklamlarla karşılaştığımızı söyleyebiliriz.

Bu konuda ayrıca yoğun içeriğe sahip, genelde yazı metinlerinden oluşan bir sitede ise Google Adsense görüntülü reklam izleyicisine hoş bir görünüm sağlayacağı, ilgili Google Adsense görüntülü reklamlarını tıklayabilecekleri de söylenebilir. İçeriğinize göre seçim yapmanız da gerekebilmektedir. Oldukça fazla görsel içeren bir web sitesinde ise görüntülü Google Adsense reklamları kendi görselleriniz içerisinde kaybolacak, tıklanma oranlarını düşürecektir.

Google Adsense görüntülü reklam

İçeriği ile paralel Google Adsense görüntülü reklamlar hatta kaliteli, kazandıran bir kelime içeriğine sahip web sitesinde özenle hazırlanmış Google Adsense görüntülü reklamları tahminlerinizin çok çok üzerinde bir gelir getirebilir. Yine her zaman olduğu gibi reklam yerleşiminin de oldukça önemli olduğu Google Adsense görüntülü reklamlar sitenize ayrıca hoş bir görünüm getirecektir. Adsense metin reklamlarının dışında daha canlı bir görünüm serileyen Adsense görüntülü reklamlar bazı kişilere göre belirli alanda bir reklam yayınlandığı bunun bir kayıp olarak nitelendirildiği doğrudur. Fakat başarılı bir yerleşim sonrasında Google Adsense reklamlarının kazanlarının metin reklamlarına nazaran daha fazla olduğu gerçektir.

Yine birçok Google Adsense reklam türlerinde olduğu gibi sitenin içeriğinin kazandıran kelime türlerinden birinin olmaması durumunda sitenizde Adsense çöp reklamlar veya site içeriğiniz ile ilgisiz reklamların yayınlanması az kazanmanıza neden olabilmektedir. Bu Adsense reklamlarından niçin az kazanıyorum sorusunun bir diğer yanıtıdır.