Posts Tagged ‘reklam danışmanlığı’Reklam vermek istiyorum

Bir web sitesi sahibisiniz Google’a reklam vermek istiyorum şeklinde bir arayış içerisindesiniz. İlk önce reklam vermek için neler yapmanız gerektiğiniz bilmeniz gerekmektedir. Bölüm üzerinde reklam verebilmek için sahip olmanız gereken koşulları açıklamak istedik. Google reklam (Adwords) mantığı internet kullanıcılarının arama motoru üzerinde farklı konularda aramış oldukları kelimeleri ilk sıralarda listeleyerek arayana reklam vermek isteyenin web sitesi ile buluşturma görevini yapmaktadır. SEO açısından başarılı siteler ücretsiz olarak ilk sıralarda bulunabildikleri gibi bunun ciddi bir özveri ve zaman gerektirdiği gerçektir. Ücretsiz olarak arama motorları üzerinde ilk sıralarda gelebilmeniz için çok iyi bir web sitesi ve bu web sitesinin çeşitli konularda ücret karşılığında optimize edilmesi gereklidir. Bu özverili süreç her unsuru yerine getirmiş olsanız da zaman isteyecektir. Kimi zaman hızlı davranılan, acele edilen, abartılan unsurlar doğal yollarla ulaşabileceğiniz sıralamalarda ceza almanıza hatta hiç bulunmamanıza da neden olacaktır. Geçen her sürenin aleyhinize işlediği, hedef kitlenizin size ulaşamaması nedeniyle sizlerden daha az başarılı olup fakat reklam vererek sizlerden çok daha fazla bir işlem hacmine sahip oldukları da gerçektir.

Reklam vermek için ne yapmalıyım

reklam vermekİlk önce reklam vermek istediğiniz bir site sahibi olmanız gereklidir. Önceleri birkaç sayfadan oluşan üstünkörü hazırlanmış web siteleri reklam vererek amaçlarına ulaşsa da günümüzde bu hem kurallar hemde sitenizi ziyaret edecek kişilerde doğru geri dönüşümler alamayacağınız için sınırlandırılmıştır. Unutmayın reklam vererek edindiğiniz ziyaretçi sizin potansiyel müşterinizdir. İlk sayfada bulunmak, sitenize ulaşmak sonuca ulaşmak değildir. Reklam vererek sitenize ulaşan kişiyi gerek görsel gerek açıklamalarla ikna etmeniz gereklidir. Gelişen internet siteleri, ziyaretçilerde de seçiciliği arttırmıştır. Düşünün siz de bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman çeşitli detayları inceliyorsunuz. Bu nedenle ilk olarak iyi bir web sitesi sahibi olmanız gereklidir. Kaliteli bir web sitesi sahibi olmanız sonrasında, çeşitli hedef kelimeleri  tespit etmeniz yada bu konuda uzman bir reklam danışmanlığı firmasından destek almanız gereklidir. Genel de reklam vermek isteyen firma yada kişiler sektörün içinde olduklarından aranılan kelimeleri tahmin edebilirler fakat çoğu zaman bu bilgi yeterli olmayıp yüksek maliyetlere reklam vermiş olurlar. Google reklam vermek konusunda site tasarımı, içerik reklam maliyetinizi düşürebilir. Bu genelde reklam verenler tarafından pek bilinen bir konu değildir. Reklam maliyetini düşürme konusunda daha fazla bilgi almak için profesyonel reklam danışmanlığı hizmeti veren bir firma tarafından destek almanızı öneririz. Reklam verme girişimlerinde bir kelime veya kelime öbeğine hedeflenmek yapılan hatalardan bir diğeridir. Aslında sadece sektörün aradığı, tıklama başına maliyetin oldukça yüksek olduğu  kelimeler dışında size kazandıracak alternatif kelimeler de maliyetinizi düşürerek daha fazla kazanmanızı sağlayabilir. Bu konuda Google Adwords arayüzü yakın geçmişte alternatif kelime sunumları ile reklam vermek isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.


profesyonel seo danışmanlığı

Seo şeklinde isimlendirilen arama motoru optimizasyonu, profesyonel seo danışmanlığı firmaları tarafından yapılmaktadır. seo danışmanlığı Sürekli güncellenen, yeni seo kriterleri eklenen, hile ve yasal olmayan Seo kriterlerinin uygulanmasından dolayı arama motorları sürekli Seo kriter güncellemeleri yaparak yasal, Seo kriterlerine uygun siteleri ayrı tutma çabası içerisindedir. İşte Seo danışmanlığı burada devreye girmektedir. Profesyonel Seo danışmanlığı hizmeti veren bir firma, mevcut Seo kriterlerini bilir, Seo danışmanlığı hizmeti olarak müşterilerine sunmaktadır. Profesyonel Seo danışmanlığı veren bir firma Seo hizmeti verdiği web sitesini etik kurallar dahilinde zirveye taşıyabildiği gibi kendilerini profesyonel gösterek bilgi ve çalışmalarında amatör bir Seo danışmanlığı hizmeti veren kişilerse bir web sitesini yıllar sürecek onarım gerektirebilen kötü durumlara sokabilmektedir. Seo danışmanlığı hizmeti verdiğini belirten bazı Seo uzmanı kişilerin Seo programları eşliğinde harici Seo çalışmaları ile web sitelerini incelemeden yapmış oldukları uygulamalar web sitelerine zarar verdiği gerçektir. Seo programları, profesyonel Seo danışmanlığı veren kişiler için sadece yardımcı bir program olup Seo danışmanlığı hizmetlerinde bir bütün olarak düşünülmesi gerekmektedir. Seo danışmanlığı hizmeti, web sitesini her sayfası ile değerlendirme, sayfalar üzerinde düzenlemeler yapmayı gerektirmektedir. Seo kriterleri yerine getirilmeyen bir web sitesi Seo danışmanlığı hizmmetlerinde sonuç vermeyecektir. Backlink, makale yayınlanması gibi çalışmalar Seo danışmanlığı hizmeti içerisene girmeyen aldatıcı, geçiçi Seo kriterleridir. Profesyonel Seo danışmanlığı almak istediğiniz kişilerin sizin sürekli bir Seo kriterleri konusunda çözüm ortağı, hatta bir personeliniz gibi olması gerekmektedir. Arama motorlarında iyi sonuç almak için profesyonel bir Seo danışmanlığı hizmeti veren firma, hesap vermeden tüm Seo kriterlerini yerine getirmelidir. Arama motorları tarafından getirilecek yeni kriterler profesyonel bir Seo danışmanlığı hizmeti veren kişilerce sizin haberiniz olmadan web siteniz üzerinde uygulanması gereklidir. Siz her yeni kriteri Seo danışmanlığı veren kişilere bildirmek, talep etmek zorunda değilsiniz. Kaldı ki ne kadar kriteri bilebilirsiniz ki talep edebilesiniz. Bu Seo danışmanlığı hizmeti veren kişinin görevidir. Seo danışmanlığı almak istediğiniz kişinin ne derecede profesyonel olup olmadığını size sunacağı Seo danışmanlığı hizmeti verdiği referanslarından edinebilirsiniz.


Adwords reklam danışmanlığı

Adwords reklam danışmanlığı, Google üzerinden reklam vermek isteyen fakat Adwords reklamları konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan Adwords reklamları konusunda uzman kişilere Adwords reklam danışmanlığı adı verilmektedir.

adwords reklam danışmanlığı

Adwords reklam danışmanlığı, Adwords reklamları konusunda yeterli bilgi, danışmanlık hizmeti verilecek kişi yada firmaya tıklama başına maliyet düşürebilecek yeterli bilgiye, tecrübeye sahip olmayı gerektirir. Sektörlerinin içinde özel sektör kelimelerle Adwords reklamı vererek tıklama başına yüksek ücret ödeyen bir Adwords reklam vereni, profesyonel bir Adwords danışmanlığı firması sayesinde farklı Awords relamları vererek maliyetlerde ciddi tasarruf sağlayabilir. Bir Adwords danışmanlık firması için dürüstlük en önemli özelikleren biri olmalıdır. Nedeni ise, Adwords reklamı veren firmanın Adwords reklam ödemesi ile kazancının paralel olmasıdır. Bu konuyu biraz daha açmak gerekirse Adsense reklamı sahibi firmanın 1000 Lira aylık Adwords reklam bedeli ödemesi durumunda bu bedele eş değerde bir geri dönüş beklemesi gayet doğaldır. Bu rakamı Adwords reklam ücreti olarak ödeyen firmanın profesyonel bir Adwords danışmanlık firması ile çalışması durumunda karşılığını alması gayet doğal olacaktır.

Profesyonel Adwords danışmanlık hizmeti veren bir firmanın, Adwords reklamlarını onlarla çalışmak isteyen, Adwords reklamı vermek isteyen kişilerce, kendi başlarına verebilecekleri, reklam bedelleri hakkında bilgi sahibi olabileceklerini unutmaması gerekir. Adwords reklam danışmanlığı bu yüzden şeffaf temeller üzerine kurulmalıdır.

Bir Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmanın, kendilerinden profesyonel bir Adwords danışmanlık hizmeti almak istemeleri öncesinde kendi bilgileri dahilinde vermiş oldukları Adsense reklam bedellerinden daha başarılı sonuçlar alması Adwords danışmanlık hizmeti veren firmanın profesyonelliğine profesyonellik katacaktır.

Adwords danışmanlık hizmetinin her zaman mevcut web siteleri üzerinden sonuç alınabilmesi mümkün olamayacağı Adwords reklamları için profesyonel hizmet arayan kişilerce bilinmesi gerekir. Adwords reklam danışmanlığı, Adwords reklamı vermek isteyen firmanın bir personeli gibi uzun soluklu bir hizmet olduğunu hem Adwords reklam danışmanlığı veren firmanın hem de profesyonel Adwords reklam danışmanlığı almak isteyen kişilerin unutmaması gerekir.adwords hesabım askıya alındı, banlandı

Adwords kuralları

Dünyanın en iyi arama motorlarının başında gelen Google, sistemin ayakta kalmasını, en ciddi geliri Adwords reklamları üzerinden sağlamaktadır. Adwords reklamları, Google ziyaretçilerinin kendini referans göstererek ziyaretçilerine önerdiği reklam sistemidir. Bunu gerçek hayatta bir arkadaşınıza bir başka arkadaşınızı önermenizi, bir iş konusunda kefil olmanızı düşünerek anlayabilirsiniz. Adwords reklamları veren kişi Google müşterisidir. Bir müşterisinin zarar görmesini doğal olarak istemez. Bazı Adwords kullanıcıları hesabınız askıya alındı iletisi ile karşılaşmakta, neden Adwords hesabım askıya alındı, Adwords hesabım banlandı şeklinde sorular sormaktadır.

Genelde Adwords hesabım askıya alındı, banlandı sorusu, bir kaç ciddi hatayı yapan Adwords reklamcısının, reklam politikaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları, kolay yoldan para kazanmaları için yaptıkları hatalardır. Adwords hesabım askıya alındı sorularının yanıtları aşağıdaki gibidir;

Birkaç sayfadan oluşan siteler

Adwords hesabım askıya alındı şekilde yakınan Adwords reklamcıları, tek bir sayfadan oluşan reklam verilen sayfanın yeterli içeriğe sahip olmadığı sitelere sahip olmasıdır. Bunu bir arkadaşınıza bir başka arkadaşınızı öneriyorsunuz ama iş yerine gittiğinizde doğru düzgün ürün olmadığını, derme çartma bir iş yeri olduğunu arkadaşınız fark ediyor. Bu durumda ne yaparsınız? İlk yapmak isteyeceğiniz şey referans olmaktan vazgeçmek olacaktır. Peki ne yapılması gerekir? Bir Google Adwords reklamı veriyorsanız, Google tarafından referans gösterildiğinizi unutmayın. Web sitenizin içeriğinin Adwords reklamlarına uygun verdiğiniz Adwords reklam içeriği ile paralel, tatmin edici olmasına özen gösteriniz.

Reklam vermek için açılmış siteler

Adwords hesabım askıya alındı, banlandım sorusunun diğer bir yanıtı, sadece Adwords reklamı vermek için hazırlanmış, sitenin içinde Adwords reklamı veren kişi ile ilgili olamayan içerikler ve iletişim sayfalarının olmasıdır. Bunun bir gecede kaçabilecek bir iş yeri olduğu, doğru düzgün yatırım yapılmamış bir iş yeri izlenimi vereceğini unutmayın. Buna kimse kefil olmak istemez. Aslında neden Adwords reklamlarım askıya alındı, banlandı şeklinde yakınan Adwords reklamları veren kişi, bu tür sitelerle uzun vadede daha fazla bir bedel ödeyerek Adwords reklamları maliyeti hakkında ne derece bir yanlış yaptığını anlayamaz. Oysa ki, geniş içerikli, müşteriyi daha fazla memnun edecek Adwords reklamlarının yönlendirildiği siteler Adwords reklam maliyeti açısından daha ekonomik olacak, ziyaretçisini daha fazla tatmin edecektir.

Sahte, sorunlu ürünler

Adwords hesabım neden askıya alındı, neden Adwords hesaım banlandı şeklinde yakınan, gerçek olmayan, sorunlu veya taklit ürünleri pazarlayan kişiler, kendilerinin bu tür bir durumda asla alışveriş yapmayacaklarını, asla hatalı bir ürün almak istemeyeceklerini belirtirler. Peki neden o aman bu tür ürünleri satmak, sergilemek istesinler, bir şekilde kolay para kazanmak, insanları kandırmak bu reklamları veren kişilerinde istediği şey değildir. Neden Adwords hesabım askıya alındı, neden banlandım sorusunun yanıtı burada aranmalıdır.

Kolay yoldan para kazanma girişimleri

Neden Adwords hesabım askıya alındı, neden Adwords hesabım banlandı sorusunun bir diğer yanıtı da, kolay yoldan para kazanma girişimleridir. Adwords reklamlarının kolay düzenlenebilir yapısı sayesinde, reklamlarla bağlantılı olmayan, kişileri yanlış yönlendirerek aldatan web siteleri, kolay yoldan para kazanma imkanı sağlayan sistemler Adwords sistemlerinden banlanır. Bir iş veya hizmet yeterli birikim ve yatırımı gerektirir. Gerçek olmayan kazanç hayalleri sadece hayallerde kalmaktadır. Bu tür reklam atakları Adwords hesaplarının askıya alınmasına, kalıcı olarak banlanmasına neden olacaktır.

Neden Adwords hesabım askıya alındı, banlandı sorusunu soran, kaliteli bir web sitesi sahibi, gerçek, sorunsuz hizmet veren Adwords reklam kullanıcılarının, Adwords reklam panellerinde bulunan iletişim bilgilerinin uyuşmaması, hatalı bir giriş yapılması, yanlışlıkla farklı bir siteye reklam vermesi hesabın askıya alınma, banlanma sebeplerindendir. Bu yüzden hesabın askıya alınmaması için reklam girişleri ve kişisel bilgilerin dikkat edilerek doldurulması gerekmektedir. Sağlıklı bir Adwords hesabından size ait olmayan bir web sitesine reklam vermeniz yasal olmayan bir işlem yaptığınız anlamına gelecektir. Yasal olmayan bir işlem yapan Adwords reklam kullanıcısı, sürekli hesabım neden askıya alındı, neden banlandım sorusunu soracak, reklam verdiği web sitesini bir daha kullanamayacak, hatta adı ile bir daha işlem yapamayacaktır.

Özellikle kaza ile yapılan işlemlere dikkat edilmesi önerilir. BU tür durumlarda Google Yardım sistemini acil bir şekilde kullanmaları hesaplara gelen bildirimlere dikkat etmeleri gerekmektedir.google adwords reklamları

google adwords reklamları

Bu bölümde sizlere en büyük arama motoru Google üzerinde aramalarda çıkmak, Google Adwords reklamlarının sizlere sağlayacağı faydalardan, kazançlarınızdan bahsedelim. İyi bir web sitesi hazırlattınız, içerik yönünden, faydalı bilgi açısından oldukça tatmin edici bir web siteniz var. İşinizde veya hizmetlerinizde de iyisiniz. Ama insanlar sizi bulamıyor. İlk aşamada web tasarımcınıza giderek durumu anlattınız. Sizlere kolay olmadığı, şu gerek, bu gerek gibi açıklamalar yaptılar. Hemen üzülmeyin.

İlk bakışta buna da para mı vereceğim diye düşündünüz ama Google Adwords reklamları ile tam hedef kitleye, sizden hizmet almak isteyen kişilere ulaşmaya başladığınız. Doğru orantıda da ürün veya hizmetlerinizi pazarlayarak kazanmaya başladınız. İşte burada Google Adwords reklamları vazgeçilmez bir hal almaktadır.

Google arama motorunda istediğiniz kelimelerde istediğiniz zaman bulunabileceğiniz Google Adwords sistemi, ürün veya hizmetlerinizi pazarlamakta, tanıtmakta size hızlı bir çözüm sunmaktadır. Şu kelimede bulunmak istiyorum dediğinizde o kelimede bulunabiliyor olmadı farklı kelimelerle getirileri deneyebiliyorsunuz.

Adwords reklamları

Google Adwords reklamlarında reklam maliyeti kazanç ile paralel ilerlemektedir. Çok fazla ziyaret ediliyorum, çok para harcıyorum dediğiniz yerde bir o kadar da kazanıyorsunuz aslında. Yeter ki Google Adwords reklamları için size sunulan paneli doğru kullanın. Kazançlar sonrasında vazgeçilmez bir şekil alan Google Adwords reklamları, sizin yönlendirmeleriniz eşliğinde istediğiniz ziyaretçilere ulaşıp ürün veya hizmetlerinizi tanıtmanız sizin elinizde bulunmaktadır.

Rekabetin arttığı daha kötüsü de sizden daha kötü hizmet verenlerin yapmış olduğu reklamlardan dolayı kazanmaları çoğu zaman gücümüze gitmektedir. İşte o kişiler sizin yoksun olduğunuz noktalardan girerek ürün veya hizmetlerini pazarlamaktadır.

Çok istisna olan sektörler dışında genelde kazancınıza oranla oldukça düşük maliyetler sunan Google Adwords reklamları, hizmetten memnun kalmamanız durumunda rahatlıkla çıkabileceğiniz bir reklam sistemidir. Fakat dikkat ederseniz Google Adwords reklamları kullanan web sitesi sahipleri reklamların yayınlanmasından kolay kolay vazgeçmemektedir.  Çok iyi bir sanatkâr terzinin arka sokaklarda kalmış atölyesini insanların fark etmemesi, kötü uzak doğu ürünlerinin ise rahat satıldığı günümüzde işte bu hatalarımız ortaya çıkmaktadır.