Posts Tagged ‘reklam maliyeti’adwords kalite puanı yükseltmek

adwords kalite puanı yükseltme

Bir Google Adwords reklamı, Adwords kalite puanı ile reklam maliyetini düşürmektedir. Adwords kalite puanı yükseltmek için çaba harcayan Google Adwords kullanıcısı reklamlar için daha az ödeyerek daha fazla verim alabilmektedir. Buna Google tarafından size yapılan bir indirim şeklinde de bakabilirsiniz. Adwords kalite puanı yükseltmek belirli kriterlerle, tasarım teknikleri ile incelenmektedir. Bu tekniklerin genel anlamı memnuniyet şeklinde ifade edilebilir. Ürün veya hizmetleri için Google Adwords reklamı veren bir kullanıcı reklamı tıklayan kişinin memnuniyet derecesinde bir maliyet ile karşılaşacağı şeklinde de bakılabilir. Google Adwords kalite puanı yükseltmek konusunda belirli teknikleri incelemektedir;

Doğru reklamlarla kalite puanı yükseltmek

Hizmetlerinizin genelini açıklayan bir Adwords reklamı, doğal olarak ana sayfanıza verilecek bir reklam olur. Bu da ana sayfada konuyu ne derece anlattığınız, reklam metinleri ile ne derece uyuştuğu sorgulamasını gerektirir. Ana sayfanızda yan hizmetlerinizle ilgili metinlerin bulunması reklamın metinsel açıdan uyuşmasına negatif bir etki yaratacağından kalite puanını yükseltmek yerine düşürecektir. Bunun yerine detaylara bölünmüş reklam metinleri ve bu metinleri karşılayan alt sayfalarınız, Adwords kalite puanı yükseltmek için uygun bir adım olacaktır. Örnek olarak İstanbul evden eve nakliyat kelimesi için ana sayfa yerine o il ile ilgili hazırlanmış sayfaya reklam vermeniz daha mantıklı olacaktır. Bu sayede ziyaretçi tıklama sonrasında ilgilendiği il üzerinden hizmetlerinizi inceleyerek daha memnun kalacaktır.

Geniş içerikle kalite puanı yükseltmek

Alt sayfalarınızın hizmetlerinizle ilgili detaylara sahip olması genel anlamda siteniz incelendiğinde kalite puanı yükseltme çabalarınızda olumlu sonuç verecektir. Ayrıca Adwords kalite puanı yükseltme girişimi sitenizin zengin, ziyaretçinin daha memnun kalacağından arama motoru dostu bir site olarak algılanmasına neden olacaktır. Geniş içerikli bir web sitesi Adwords kalite puanı yükseltmek dışında ziyaretçinin de konuya hakim bir firma olduğunuz izlenimini verecektir.

Sayfa kalitesi ile kalite puanı yükseltmek

Google tarafından yapılan incelemelerde sayfa açılma hızı, gereken Seo kriterlerinin kullanımı sadece kendisi için bir hız kazandırması dışında ziyaretçilerinde sayfalarda daha hızlı bir şekilde gezinti yapmalarını sağlayacaktır. Bu diğer bir yandan web sitenizin barındırma ve trafik giderlerini de düşüreceğinden sizin için ayrıca önemlidir. Kolay açılan, yazılım hataları bulunmayan, metin ve görsellerin doğru yerleştirildiği sayfalar kalite puanı yükseltmek açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Yukarıdaki bilgiler eşliğinde Adwords kalite puanı yükseltmek gerçekten gereklimi sorusuna, aynı bütçe ile daha fazla reklam görüntülenmesini istiyor, daha az bütçe ile reklam vermek istiyorsanız evet diyebiliriz. Kalite puanı yükseltme arayışında olmayan Adwords reklamı veren kişilerin reklam vermelerinde bir engel olmadığını, sadece bir nevi indirimden faydalanamayacaklarını belirtmek isteriz.adwords hesabım askıya alındı, banlandı

Adwords kuralları

Dünyanın en iyi arama motorlarının başında gelen Google, sistemin ayakta kalmasını, en ciddi geliri Adwords reklamları üzerinden sağlamaktadır. Adwords reklamları, Google ziyaretçilerinin kendini referans göstererek ziyaretçilerine önerdiği reklam sistemidir. Bunu gerçek hayatta bir arkadaşınıza bir başka arkadaşınızı önermenizi, bir iş konusunda kefil olmanızı düşünerek anlayabilirsiniz. Adwords reklamları veren kişi Google müşterisidir. Bir müşterisinin zarar görmesini doğal olarak istemez. Bazı Adwords kullanıcıları hesabınız askıya alındı iletisi ile karşılaşmakta, neden Adwords hesabım askıya alındı, Adwords hesabım banlandı şeklinde sorular sormaktadır.

Genelde Adwords hesabım askıya alındı, banlandı sorusu, bir kaç ciddi hatayı yapan Adwords reklamcısının, reklam politikaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları, kolay yoldan para kazanmaları için yaptıkları hatalardır. Adwords hesabım askıya alındı sorularının yanıtları aşağıdaki gibidir;

Birkaç sayfadan oluşan siteler

Adwords hesabım askıya alındı şekilde yakınan Adwords reklamcıları, tek bir sayfadan oluşan reklam verilen sayfanın yeterli içeriğe sahip olmadığı sitelere sahip olmasıdır. Bunu bir arkadaşınıza bir başka arkadaşınızı öneriyorsunuz ama iş yerine gittiğinizde doğru düzgün ürün olmadığını, derme çartma bir iş yeri olduğunu arkadaşınız fark ediyor. Bu durumda ne yaparsınız? İlk yapmak isteyeceğiniz şey referans olmaktan vazgeçmek olacaktır. Peki ne yapılması gerekir? Bir Google Adwords reklamı veriyorsanız, Google tarafından referans gösterildiğinizi unutmayın. Web sitenizin içeriğinin Adwords reklamlarına uygun verdiğiniz Adwords reklam içeriği ile paralel, tatmin edici olmasına özen gösteriniz.

Reklam vermek için açılmış siteler

Adwords hesabım askıya alındı, banlandım sorusunun diğer bir yanıtı, sadece Adwords reklamı vermek için hazırlanmış, sitenin içinde Adwords reklamı veren kişi ile ilgili olamayan içerikler ve iletişim sayfalarının olmasıdır. Bunun bir gecede kaçabilecek bir iş yeri olduğu, doğru düzgün yatırım yapılmamış bir iş yeri izlenimi vereceğini unutmayın. Buna kimse kefil olmak istemez. Aslında neden Adwords reklamlarım askıya alındı, banlandı şeklinde yakınan Adwords reklamları veren kişi, bu tür sitelerle uzun vadede daha fazla bir bedel ödeyerek Adwords reklamları maliyeti hakkında ne derece bir yanlış yaptığını anlayamaz. Oysa ki, geniş içerikli, müşteriyi daha fazla memnun edecek Adwords reklamlarının yönlendirildiği siteler Adwords reklam maliyeti açısından daha ekonomik olacak, ziyaretçisini daha fazla tatmin edecektir.

Sahte, sorunlu ürünler

Adwords hesabım neden askıya alındı, neden Adwords hesaım banlandı şeklinde yakınan, gerçek olmayan, sorunlu veya taklit ürünleri pazarlayan kişiler, kendilerinin bu tür bir durumda asla alışveriş yapmayacaklarını, asla hatalı bir ürün almak istemeyeceklerini belirtirler. Peki neden o aman bu tür ürünleri satmak, sergilemek istesinler, bir şekilde kolay para kazanmak, insanları kandırmak bu reklamları veren kişilerinde istediği şey değildir. Neden Adwords hesabım askıya alındı, neden banlandım sorusunun yanıtı burada aranmalıdır.

Kolay yoldan para kazanma girişimleri

Neden Adwords hesabım askıya alındı, neden Adwords hesabım banlandı sorusunun bir diğer yanıtı da, kolay yoldan para kazanma girişimleridir. Adwords reklamlarının kolay düzenlenebilir yapısı sayesinde, reklamlarla bağlantılı olmayan, kişileri yanlış yönlendirerek aldatan web siteleri, kolay yoldan para kazanma imkanı sağlayan sistemler Adwords sistemlerinden banlanır. Bir iş veya hizmet yeterli birikim ve yatırımı gerektirir. Gerçek olmayan kazanç hayalleri sadece hayallerde kalmaktadır. Bu tür reklam atakları Adwords hesaplarının askıya alınmasına, kalıcı olarak banlanmasına neden olacaktır.

Neden Adwords hesabım askıya alındı, banlandı sorusunu soran, kaliteli bir web sitesi sahibi, gerçek, sorunsuz hizmet veren Adwords reklam kullanıcılarının, Adwords reklam panellerinde bulunan iletişim bilgilerinin uyuşmaması, hatalı bir giriş yapılması, yanlışlıkla farklı bir siteye reklam vermesi hesabın askıya alınma, banlanma sebeplerindendir. Bu yüzden hesabın askıya alınmaması için reklam girişleri ve kişisel bilgilerin dikkat edilerek doldurulması gerekmektedir. Sağlıklı bir Adwords hesabından size ait olmayan bir web sitesine reklam vermeniz yasal olmayan bir işlem yaptığınız anlamına gelecektir. Yasal olmayan bir işlem yapan Adwords reklam kullanıcısı, sürekli hesabım neden askıya alındı, neden banlandım sorusunu soracak, reklam verdiği web sitesini bir daha kullanamayacak, hatta adı ile bir daha işlem yapamayacaktır.

Özellikle kaza ile yapılan işlemlere dikkat edilmesi önerilir. BU tür durumlarda Google Yardım sistemini acil bir şekilde kullanmaları hesaplara gelen bildirimlere dikkat etmeleri gerekmektedir.adwords reklam maliyeti düşürme

Birçok Google Adwords reklam maliyeti düşürme hemen hemen her Adwords kullanıcısının işi öğrendikten sonra en önemsediği konudur. Fakat Adwords mantığını anlamış nasıl reklam verileceği öğrenmiş, Google Adwords yüksek reklam maliyeti ile karşılaştığı gerçektir. Oysa ki birileri hatta rakiplerini sürekli Google aramalarında karşınıza çıkıyor ve siz buna sinirleniyorsunuz. Ne sinirlenin ne de rahatsız olun. Bu konuma, Google Adwords reklam maliyeti düşürme yöntemleri ile siz de ulaşın.

Adwords reklam maliyeti

Şimdi Google Adwords reklam maliyeti düşürme konusunu biraz örneklemelerle açalım. Örneğin bir evden eve nakliyat firması sahibisiniz. Neden bu hedef kelimeyi seçtiğimizi Google Adwords ve Adsense hesabı sahipleri bilirler! Google Adwords reklam maliyeti yüksek, bunu düşürmek isten evden eve nakliyat firması sahibi sürekli bir arayış içerisinde, tıklama başına oldukça yüksek bir rakam ödüyor. Hedef kelime olan “evden eve nakliyat” kelimesinin aslında kendi sektöründeki aynı mesleği yaptığı kişiler tarafından sorgulama yapıldığı, bu sonuçlar karşısında hepsinin bu “evden eve nakliyat” kelimesine yönelerek yüksek maliyetlere Adwords reklamı verdiklerinin farkında değiller.

Kendinizi bir kullanıcı, Google üzerinden evden eve nakliyat hizmeti almak istediğiniz kabul edelim. İstanbul da Kadıköy ilçesinde yaşıyorsunuz. Google’a ne yazarak arama yaptığınızı düşünün. Evden eve nakliyat kelimesini mi yoksa İstanbul evden eve nakliyat kelimesini mi hatta İstanbul Kadıköy evden eve nakliyat kelimesini mi? Kimse bir hizmet almak istediğinde bunu farklı şehirlerde aramaz. İlk aramalarında bu şekilde bir arama yapsa da sonuç alamayacak daha sonra biraz daha detaylara inerek yaşadığı şehir hatta ilçesini yazacaktır. İşte burada İstanbul da evden eve nakliyat hizmeti almak isteyen kişi tarafından, il ve ilçeye indirgenmemiş bir arama yapıldığında belki reklamınız tıklanacak, hesabınızdan reklam maliyet birimi düşecek ama kişi o ilde olmadığından bir kazanç elde edemeyeceksiniz. Boşuna paranız gidecek.

Halbuki Adwords reklam maliyeti düşürme mantığı ile yola çıkmış, reklamları illere hatta ilçelere düşürmüş olsaydınız. Sadece hizmet vereceğiniz kişilere ulaşmış olacak oldukça daha az reklam maliyeti ödemiş olacaksınız. Google Adwords reklamlarını yönlendirdiğiniz sayfalarınız o il ve ilçeden bahsediyorsa kalite puanı yükselecek tahminlerinizden çok daha az bir maliyet ile Google Adwords reklam maliyeti ile karşılaşmış olacaksınız. Bu saye de sizin de fark ettiğiniz ne yazarsam o site çıkıyor konumuna sizde gireceksiniz.

İl ve ilçe gibi detaylara inilen sitelerde SEO kriterleri gereği geniş sayfa içeriklerine sahip olmanız ilgili sayfanın kalite puanını yükselteceği gibi doğal olarak asal kelimenin de tekrarlanmasına, bu sayede de asal kelimenin de kalite puanının yükselmesine neden olacaktır.google adwords reklamları

google adwords reklamları

Bu bölümde sizlere en büyük arama motoru Google üzerinde aramalarda çıkmak, Google Adwords reklamlarının sizlere sağlayacağı faydalardan, kazançlarınızdan bahsedelim. İyi bir web sitesi hazırlattınız, içerik yönünden, faydalı bilgi açısından oldukça tatmin edici bir web siteniz var. İşinizde veya hizmetlerinizde de iyisiniz. Ama insanlar sizi bulamıyor. İlk aşamada web tasarımcınıza giderek durumu anlattınız. Sizlere kolay olmadığı, şu gerek, bu gerek gibi açıklamalar yaptılar. Hemen üzülmeyin.

İlk bakışta buna da para mı vereceğim diye düşündünüz ama Google Adwords reklamları ile tam hedef kitleye, sizden hizmet almak isteyen kişilere ulaşmaya başladığınız. Doğru orantıda da ürün veya hizmetlerinizi pazarlayarak kazanmaya başladınız. İşte burada Google Adwords reklamları vazgeçilmez bir hal almaktadır.

Google arama motorunda istediğiniz kelimelerde istediğiniz zaman bulunabileceğiniz Google Adwords sistemi, ürün veya hizmetlerinizi pazarlamakta, tanıtmakta size hızlı bir çözüm sunmaktadır. Şu kelimede bulunmak istiyorum dediğinizde o kelimede bulunabiliyor olmadı farklı kelimelerle getirileri deneyebiliyorsunuz.

Adwords reklamları

Google Adwords reklamlarında reklam maliyeti kazanç ile paralel ilerlemektedir. Çok fazla ziyaret ediliyorum, çok para harcıyorum dediğiniz yerde bir o kadar da kazanıyorsunuz aslında. Yeter ki Google Adwords reklamları için size sunulan paneli doğru kullanın. Kazançlar sonrasında vazgeçilmez bir şekil alan Google Adwords reklamları, sizin yönlendirmeleriniz eşliğinde istediğiniz ziyaretçilere ulaşıp ürün veya hizmetlerinizi tanıtmanız sizin elinizde bulunmaktadır.

Rekabetin arttığı daha kötüsü de sizden daha kötü hizmet verenlerin yapmış olduğu reklamlardan dolayı kazanmaları çoğu zaman gücümüze gitmektedir. İşte o kişiler sizin yoksun olduğunuz noktalardan girerek ürün veya hizmetlerini pazarlamaktadır.

Çok istisna olan sektörler dışında genelde kazancınıza oranla oldukça düşük maliyetler sunan Google Adwords reklamları, hizmetten memnun kalmamanız durumunda rahatlıkla çıkabileceğiniz bir reklam sistemidir. Fakat dikkat ederseniz Google Adwords reklamları kullanan web sitesi sahipleri reklamların yayınlanmasından kolay kolay vazgeçmemektedir.  Çok iyi bir sanatkâr terzinin arka sokaklarda kalmış atölyesini insanların fark etmemesi, kötü uzak doğu ürünlerinin ise rahat satıldığı günümüzde işte bu hatalarımız ortaya çıkmaktadır.